רעננה

"אני עובד ללא לאות על מנת לפתוח מקום מכובד"

גדעון שמואל, הזכיין של בית הקפה בפארק, מסביר מדוע בית הקפה לא יהיה פתוח בשבתות ואיזה מענה בכל זאת הוא ייתן לאוכלוסייה החילונית

זאב גולדשמיט 23/08/2018
בית הקפה בפארק. יפעל במתכונת חדשה (צילום: אלן שיבר)

 גדעון שמואל, הזכיין של בית הקפה בפארק, זועם על האמירות נגדו ברשתות החברתיות בנוגע לפתיחת בית הקפה בשבתות.

כזכור, ב- 29 ביוני פורסם בלעדית ב"לוקאל", שבית הקפה בפארק יפעל במתכונת של מטבח חלבי כשר. צוין שבשבתות המטבח הכשר יהיה סגור, אולם לצורך שירות הציבור החילוני יוצבו בשבתות ברחבה שליד האגם קרונות בסגנון "פוד טראקס" – טרנד קולינרי חדש שמביא את המטבח לכל מקום. בשבתות ניתן יהיה לשבת ליד שולחנות ולאכול את המזון שנרכש בפוד טראסק בשירות עצמי.

 ברשתות החברתיות מאשימים את שמואל בכך שהוא נכנע לאוכלוסייה הדתית לנוכח העובדה כי בית הקפה לא יפעל בשבתות."במצב שבו נמצא ענף המסעדנות ובתי הקפה, קשה מאד למצוא עובדים לשבתות. הרוב מעדיפים שלא לעבוד למרות שהמשכורת שמשולמת יותר גבוהה בשבת. היה והמקום היה סגור בשבת ללא מענה לכלל הציבור עוד ניחא, אבל מכאן לבוא ולנסות להציג אותי כנושא דגל של ציבור כזה או אחר זו טעות גדולה", אומר שמואל. 

שמואל ממשיך ואומר: "אני עובד ללא לאות בשיתוף פעולה מלא עם העירייה ועם מנהל הפארק כדי להקים מקום מכובד בליווי מותג 'מנדרין' מתוך כוונה לשינוי מרענן מן היסוד, כולל עיצוב חדשני שדורש ממני השקעה כספית לא קטנה. בטרם יודעים מה יוגש וכיצד יראה בית הקפה כבר מתחילים להשמיץ. יש כאן אנשים שמצטטים דברים לא נכונים לצורך הון פוליטי לצרכי בחירות. אמרתי שהמקום יהיה כשר, כולל במו"מ מול העירייה והוועדה המקצועית שהעירייה הקימה.

 "בחרתי ברשת "מנדרין" מתוך מבחר רשתות שהתעניינו במקום, כיוון שזו רשת חדשנית עם מאכלי פיוזן שתביא בשורה חדשה לתושבי העיר ולאורחיה. אין פסול לתת שירות גם ללקוחות ממגזרים שונים כל עוד יהיה מענה לכלל הציבור בכל ימות השבוע. הפוד טראקס יפעל על בסיס תפריט עשיר ומיוחד, כולל סלטים, קישים כריכים, מרקים, פיצות וקינוחים. רעננה תהיה פורצת דרך בנושא הזה".

כזכור, בית הקפה בפארק סגור מזה תשעה חודשים. בין העירייה לזכיין נחתם חוזה לתנאי תפעול המקום לחמש שנים. כעת הזכיין קיבל אישור לתכנית העמדה, והשיפוצים יחלו אחרי שתאושר התכנית האדריכלית. הערכה היא שבית הקפה ייפתח לציבור בתחילת 2019.

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עלינו, רשימה חדשה של עולים, רצה למועצת העיר
"עלינו", רשימה חדשה של עולים, רצה למועצת העיר
רוני בלקין. להביא את התקציב לאישור המועצה
מדוע מתעכב אישור התקציב העירוני?
פועל בניין נהרג
פועל בניין נהרג באתר בנייה בחריש
מפגש ברוח 'קרמבו'
חוזרים ללימודים
נפטרה פרידה איצקוביץ מוותיקות רעננה
נפטרה פרידה איצקוביץ מוותיקות רעננה
אושרה הקמת השכונה הגדולה בתולדות חיפה
פרישה מרצון בעיריית רעננה
פרישה מרצון בעיריית רעננה