רעננה

רשימה דתית שלישית ברעננה

שם הרשימה החדשה יהיה: "באמונה", והעומד בראשה הוא חבר המועצה וסגן ראש העיר לשעבר חיים גולדמן

זאב גולדשמיט 26/08/2018
רשימה דתית שלישית ברעננה
חיים גולדמן. יעמוד בראש הרשימה החדשה (צילום: ארכיון)

עכשיו זה סופי: רשימה דתית חדשה הוקמה ברעננה. שם הרשימה החדשה יהיה: "באמונה", והעומד בראשה הוא חבר המועצה וסגן ראש העיר לשעבר חיים גולדמן. היום (ראשון),המועד האחרון להגשת רשימות, גולדמן העביר למנהל הבחירות ברעננה את מסמכי הרשימה החדשה.

מדובר ברשימה דתית שלישית במספר ברעננה, אחרי "הרשימה הדתית המאוחדת" ("הבית היהודי") בראשות אריה פרידמן ו"מאמינים ברעננה" בראשות סגן ראש העירייה אלי אלוש. גולדמן מציין שהרשימה שלו תהיה מגוונת, ותכלול חרדים לצד חובשי כיפות סרוגות, נשים ואפילו חילוניים.

אין זה סוד שגולדמן בחר לרוץ ברשימה נפרדת, אחרי שלא ראה עין בעין עם אלוש. ביום שישי, לפני כניסת השבת, פרסם אלוש  תמונה ישנה ממעמד ההשקה של רשימתו יחד עם גולדמן, וציין "למען גילוי נאות, גולדמן כבר אינו חלק ממשפחת מאמינים ברעננה". גולדמן השיב לו: "אתה מפרסם צילום שאינו רלוונטי, כדאי שתתחיל להטמיע את העובדה הזו".

גולדמן: "אם אני לא רואה עין בעין את הדברים עם האנשים שמובילים רשימות אחרות, לא נותרה לי ברירה, אלא להקים רשימה נוספת. לא אוותר על העקרונות שלי. לא אהבתי שרשימות אחרות מפרסמות רשימה בראשות מועמד כזה או אחר. אנחנו לא הסיפור, אנחנו מייצגי ציבור ורצים למענם. הרשימה שלנו תהיה מגוונת , והציבור הרענני מספיק אינטליגנטי כדי לדעת מי הרשימה שאנשיה פועלים למען הציבור ומי אלה שפועלים למען עצמם".

טוענים שהרשימה שלכם תהיה חרדית 

"אני נראה לך חרדי? זו תהיה רשימה מגוונת שתכלול חרדים וסרוגים, נשים עולים וחילוניים, כך שזו בודאי לא רשימה חרדית. כן, יהיו ברשימה גם חרדים, שהם חלק מהמירקם האנושי הדתי של רעננה ומגיע להם להיות מיוצגים".

תגובת אלי אלוש: "אין שום סיבה לפצל כוחות ברעננה ועלינו, כמנהיגים של הציבור הדתי בעיר, לפעול במלוא המרץ לאחד את השורות ולהציג נבחרת גדולה ומאוחדת. אנחנו ב"מאמינים ברעננה" פונים גם לבית היהודי וגם לחיים גולדמן לחתור לאיחוד אמיתי ולהעניק לקהל הבוחרים שלנו הזדמנות לקבל נבחרת איכותית ומאוחדת  שתייצג אותם נאמנה בעירייה בחמש שנים הבאות".

תגובת אריה פרידמן: . "אני שב וקורא לחיים גולדמן ולאלי אלוש להצטרף אלינו, לרשימה הדתית המאוחדת,  תפסיקו עם הפיצולים והפילוגים. שום דבר טוב לא יצמח מכך'. הציבור הדתי ברעננה היה תמיד מאוחד סביב הרשימה המאוחדת וכך צריך להיות גם הפעם"

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: פרץ לבתי עסק ברחבי הארץ וגנב רכוש וכסף
ילדים בבית הספר סולד
אשת השנה של מועדון הליונס כ"ס
יעל חקון יוסף, סגנית מנהל אגף החינוך, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, ממ וסגנית רהע איה פרישקולניק, דר יעקב נחום מנהל אגף החינוך
מסיבת סיום השנה לוותיקי הרצליה
חדש בהוד"ש: גישור בהליכי תכנון ובנייה
אות הוקרה לפרופ' טור כספא
כתב אישום בגין הריגת צעיר
מוכנים לשנת הלימודים?
מוכנים לשנת הלימודים?
בת 17 נפצעה אנוש בתאונה בעפולה
בת 17 נפצעה אנוש בתאונה