רעננה

5 טיפים לשינה בריאה

שינה בריאה – אצל מבוגרים ההמלצה היא בין 7 ל-9 שעות ביממה – היא מפתח חשוב לבריאות כללית מיטבית. מי שלא ישן מספיק עלול לעלות במשקל ונמצא בקבוצת סיכון ללקות בסוגים שונים של סרטן וכן בסוכרת.

אתר לוקאל 27/08/2018
pixabay

. בנוסף שינה לא מספקת עלולה להוביל לנזקים בלתי הפיכים לעור (עקב כמות עודפת של קורטיזול), לעלייה בלחץ הדם, למחלות לב (שכן בזמן שינה קצב הלב נמוך בהרבה והוא יכול לשקם את עצמו), לפגיעה במערכת החיסונית וגם לדיכאון.

על-מנת להגן על עצמנו וליהנות משינה אידיאלית ובריאה, מומלץ ליישם את 5 הטיפים הבאים:

1. בלי מכשירים חשמליים בחדר השינה

מחשב, טלפונים סלולריים, שעון דיגיטלי, לפטופים – כל אלה פולטים גלים שעלולים לפגוע באיכות השינה. מומלץ להקפיד לכבות את כולם, לכסות אותם ואפילו לשקול את הוצאתם מחדר השינה.

2. פחות קפאין

קפאין עלול לפגום באיכות השינה ולשבש את כל השלבים התקינים שלה. בהתאם ההמלצה היא להימנע מצריכת קפאין לאחר שעות הצהריים או להפחית אותה במידה משמעותית. בהקשר זה חשוב לזכור שלא רק קפה מכיל קפאין אלא גם סוגי תה שונים למשל – ובהתאם כדאי לעבור לתה צמחים, שהשפעתו מרגיעה ולא מעוררת.

עוד כדאי לקחת בחשבון שקפאין הוא חומר משתן. במקרים רבים כשאנחנו מתעוררים באמצע הלילה כדי ללכת לשירותים, קשה לנו להירדם לאחר מכן – עוד סיבה טובה להפחית את צריכת הקפאין, ולמי שהתופעה הנ"ל מוכרת לו, כדאי להפחית את השתייה באופן כללי בשעות הערב (אם כי לזכור שבסך הכל נדרשת שתיית לפחות 2.5 ליטר במהלך היום!)

3. בלי ארוחות ליליות ובלי אוכל מכביד בשעות הערב

גורם נוסף שעלול להפריע לנו להירדם ולפגום באופן כללי באיכות השינה שלנו הוא פעילות נמרצת של מערכת העיכול. בהתאם ההמלצה היא לא לאכול החל משעתיים לפני מועד הכניסה למיטה, ובמידת האפשר אף להאריך את פרק הזמן שבו אנחנו לא אוכלים לפני השינה. בפרט חשוב להימנע מארוחות כבדות שגורמות למערכת העיכול להתאמץ במיוחד.

4. מינימום גירויים

רובנו חיים בעולם מוצף גירויים ואלה עלולים להקשות על המוח "לכבות" את עצמו. באופן טבעי לא מדובר בכיבוי מוחלט, אבל כן נדרשת הפחתה משמעותית של רמות הרעש והאור סביבנו. מומלץ להתחיל להפחית את המינונים כבר כשעתיים או שלוש לפני הכניסה למיטה – עמעמו אורות ברחבי הבית, הנמיכו את הווליום בטלוויזיה בהדרגה, ותרו על החלטות משמעותיות ועוד המלצה חמה היא מדיטציה (קצרה) לקראת השינה.

5. מזרן איכותי וכרית מתאימה

מפתח חשוב נוסף לאיכות השינה הוא המזרן והכרית. הכרית צריכה לתמוך בצוואר ובהתאם להיות בגודל ובעובי הנכון ביותר עבורכם, ואילו המזרן חייב להיות איכותי ושמור היטב. בהקשר זה כדאי לדעת שבעולם המזרנים מותגים מוכרים מבטיחים גם איכות ללא פשרות, ובהתאם כדאי להעדיף את מזרני פולירון למשל – וכמובן לבחור באופן מושכל מבין כל האפשרויות הקיימות.

עוד ברעננה
אוטובוס של חברת מטרופולין
זאב גולדשמיט 30/06/2019
דר דן קוזק מומחה בשיקום הפה
כתב לוקאל 18/02/2019
יריד התחפושות מגיע לרעננה
זאב גולדשמיט 13/02/2019
איריס שפירא ומיכל סלע. חברות אמיצה
קרן שלהבת 10/02/2019
כתב לוקאל 29/01/2019
כתב לוקאל 17/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עדן פינס בקמפיין בינלאומי למותג התכשטים האיטלקי  לוקה ברה
עדן פינס בקמפיין חדש
מגיק מגי
מג'יק מגי
חברי מועדון קלוב תעופה רעננה ביום הטיסנאות הארצי
רעננה עפה באוויר
גינת השעשועים בסמטת ויצו. מתקנים חמים בימי הקיץ הלוהטים
מדוע אין רשת הצללה בגינה בסמטת ויצ"ו?
המרוץ לחיים
קורס כלבנות טיפולית
קורס כלבנות טיפולית
תנועת הרכבות שבה לסדרה בהדרגה
אין יבול