רעננה

בחזרה לבית הספר

לקראת פתיחת שנת הלימודים החזרנו את המועמדים לראשות עיריית רעננה לימי כיתה אל"ף

זאב גולדשמיט 29/08/2018
בחזרה לבית הספר

כמידי שנה, גם השנה יכנסו תלמידים חדשים למערכת החינוך ויאמרו "שלום כיתה אל"ף". השנה ברעננה, 1105 ילדים עולים לכיתה א'. לרגל פתיחת שנת הלימודים פנינו אל כל המועמדים לראשות העירייה כדי שיוציאו מהאלבומים תמונה אחת מהתקופה בה למדו בכיתה א', ויספרו על חוויותיהם.  

איתן גינזבורג 

אני זוכר עד היום את ההתרגשות ביום הראשון בכיתה א'. את ההורים שליוו אותי, ואת החשש המהול בשמחה גדולה. אני גם זוכר היטב איך כמה רגעים אחרי שנכנסתי לכיתה נעלמו כל החששות  ונשאבתי לסביבה החדשה, ולעולם הקסום שבית הספר והילדים החדשים הציעו. 

תחילת שנת לימודים היא תמיד אירוע מרגש, בכל גיל ובייחוד לאלה המתחילים לראשונה גן, עולים לכיתה א' או עוברים לחטיבה ולתיכון. אני מאחל לכל תלמידי רעננה, שיפקדו בשבוע הבא את שערי בתי הספר והגנים, שנה מוצלחת וחוויתית. ולצוותי החינוך הנהדרים שלנו – תודה על מסירותכם והשקעתכם בילדי העיר לאורך כל השנה. שלכם מכל הלב, איתן..

 

איתן גינזבורג (צילום: פרטי)

איתן גינזבורג (צילום: פרטי)

 יקי ודמני

בית ספר "לדוגמא" בתל אביב, כל המסדרונות הם גם מקלטים ובכיתות אתינו לומדים ילדים עיוורים אותם חנכנו בתורנות עד כתה ח' , כאשר אחד מהם פגשתי לפני כ 6 שנים במרכז כלבי הנחיה בבית עובד. מרכז אותו אימצתי כמנכ"ל אלקטרה.

 

יקי ודמני (צילום: פרטי)

יקי ודמני (צילום: פרטי)

רונית ויינטראוב

בחופש הגדול, לקראת העלייה לכיתה א׳ בבית ספר "מגד",  אני זוכרת שהעסיקה אותי השאלה האם אלמד בכיתה שאמי למדה בילדותה. אבל בכנות, התמונה הזו שצולמה בחופש הגדול, מספרת את הסיפור האמיתי שלי בשנות בית הספר ... הכמיהה לצאת מהכיתה למרחב הפתוח, לשחק ולהיות עם בעלי חיים .זאת כלבת הזאב נינה איתה רקמתי קשר אמיץ ועד היום אני זוכרת בגעגועים את פינת החי שהייתה בגן אריגי, שהיה אז חלק מבית הספר ואפשר היה לעבוד בה ובחלקה החקלאית בסוף הגן. דווקא הזכרון הזה מחזק בעיני את חשיבות שיטת מרחבי הלימוד המגוונים שנהוגה ברעננה.

 

רונית וינטראוב (צילום: פרטי)

רונית וינטראוב (צילום: פרטי)

 ניר קריסטל

ביה"ס היסודי "ארזים" ברמת אביב הוא מקום בו קיבלנו בעיקר ערכים לצד חווית ילדות נהדרת של בי"ס קהילתי שכונתי. בסיס המשמר האזרחי שכן גם הוא במבנה ביה"ס, וההורים של רבים ביניהם גם אבי ז"ל התנדבו שם, כך שביה"ס היה עוגן מרכזי בהוויה הקהילתית.
נכנסתי ביום הראשון לכיתה א' עם אמא שלי. המורה הנהדרת שלנו, הגב' לאה הוד הבטיחה כבר במשפט הראשון, שלמחרת היא תבוא לבושה באותה השמלה כדי שכל הילדים יזהו אותה. מנהל ביה"ס, מרדכי וסרשטרום ז"ל היה אדם משכמו ומעלה שהקפיד מאד על משמעת בבית הספר ועל הכנת שיעורי בית. הוא עצמו לימד חשבון את כיתות ו'. מי שהגיע לשיעור שלו מבלי שהכין את שיעורי הבית, היה נשלח בחזרה הביתה כבר בתחילת השיעור. ציפורה הספרנית של ביה"ס גם היא דמות מיתולוגית בתולדות השכונה הרעיפה אהבה על כולנו. עד היום אני זוכר את ריחה של הספרייה. היינו ילדים ובסה"כ זה לא היה מזמן. תודה על שנתתם לי את ההזדמנות ליהנות שוב מאותם זיכרונות נעימים.

 

ניר קריסטל (צילום: פרטי)

ניר קריסטל (צילום: פרטי)

חיים ברוידא:

הייתי הילד הכי קטן בכיתה א'. בשבילי כיתה א' הייתה בעיקר חברים, כדורגל, חוויה חברתית, ופחות לימודית. הייתי יותר סקרן משקדן. אהבתי את ההפסקות. את השיעורים?! קצת פחותזוכר את עצמי אנרגטי, רגיש, מאוד חברותי. ילד שהצילצול להפסקה הקפיץ אותו עם כדורגל ביד, לנצל כמה שיותר את הדקות למשחק כדורגל עם בני הכיתה.

 

חיים ברוידא (צילום: פרטי)

חיים ברוידא (צילום: פרטי)

 רחלי בן ארי סקעת

אני זוכרת את היום הראשון של הלימודים... אני זוכרת כיצד התרגשתי מאד בחופש וכיצד בילינו בערב כשעטפנו את הספרים והמחברות ביחד בנייר העטיפה החום והקשיח..אני זוכרת כיצד אמא הייתה מגהצת את התלבושת האחידה שלי ואיך הייתי מגיעה מלאה גאווה לבית הספר רמב"ם בהרצליה. כמובן שהזיכרון החזק ביותר לי, הוא דווקא מהשתתפותי בהצגות ובטקסי בית הספר. אני מקווה כי הגאווה, המוטיבציה ואפשרות למצוא את יכולות התלמידים, תוחזר לבתי הספר, למען ילדינו והעתיד של כולנו..

 

רחלי בן ארי סקעת (צילום: פרטי)

רחלי בן ארי סקעת (צילום: פרטי)

 

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 17/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 11/11/2019
זאב גולדשמיט 10/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בן 16 נפצע בהתהפכות אופנוע
בן 16 נפצע בהתהפכות אופנוע
מבנים לא חוקיים פונו במורשה
אשה נהרגה בתאונה סמוך לשבי שומרון
משדרגים את אגם דימונה
נפתחה עונת ה'קרמבו'
מבנה חדש בביה"ס היסודי בן ה-133 שנים
אישום: השליך כלבים מחלון
שני נפגעים קל בשריפה