רעננה

יאחדו שורות?

סוער בסיעות הדתיות ברעננה. מצד אחד, ראשי הרשימות קראו בשבוע שעבר לאיחוד, מצד שני, תכתובות בין יו"ר "הרשימה הדתית המאוחדת", אריה פרידמן, לבין יו"ר "מאמינים ברעננה", אלי אלוש, מעידות שהדרך לאיחוד רחוקה

זאב גולדשמיט 03/09/2018
יאחדו שורות?
אלוש (מימין) ופרידמן

לא שקט במחנה הדתי ברעננה. ביום שישי, מספר שעות לפני כניסת השבת, התנהלו תכתובות עוקצניות בין יו"ר "הרשימה הדתית המאוחדת", אריה פרידמן, לבין יו"ר "מאמינים ברעננה", אלי אלוש. מצד אחד, ראשי הרשימות קראו בשבוע שעבר לאיחוד, מצד שני, הדברים המובאים כאן מלמדים שהדרך לאיחוד עוד ארוכה.

הכל החל כשאלי אלוש פרסם בקבוצת וואטסאפ מכתב תמיכה ב"מאמינים ברעננה" של רבני ומנהיגי הקהילות תחת הכותרת: "קריאת קודש". אלוש הודה בקבוצה לרבנים ולמנהיגי הקהילות שיצאו בתמיכה פומבית ברשימתו.

אלי אלוש

אלי אלוש

 

לא חלף זמן רב, ואריה פרידמן הגיב בקבוצה, שגם לו יש עשרות רבנים התומכים ברשימתו, אבל הוא אינו מפרסם זאת ברבים בטיעון שאין לערב רבנות בפוליטיקה. "רב העיר ורבני קהילות צריכים להיות מעל הפוליטיקה", כתב פרידמן ועקץ את אלוש: "ידידיי שמתקשים למצוא תמיכה בציבור, מנסים לפנות לרבנים. רב העיר הבהיר את עמדתו, וחבל שרב קהילה אחד ויחיד נכנס למחלוקת. אבקש מאלי אלוש וגם מפורשים אחרים לא לערב רבנים בנושאי מחלוקת. נשמור על כבודם ולא נהפוך אותם לפוליטיקאים".

אריה פרידמן

אריה פרידמן

 

אלוש לא נשאר חייב, והקציב לפרידמן  שש שעות כדי להבהיר פרסום כלשהו, שבו, לכאורה, רב העיר אמור היה להעביר מכתב מחאה לשר החינוך, נפתלי בנט, על שמשרד החינוך מעודד לימודים משותפים של יהודים וערבים, ואריה פרידמן גרם לכאורה להשתקת המחאה כיוון שאשתו מנהלת את חטיבת הביניים שבו הייתה אמורה להתקיים הפעילות המשותפת. לבסוף, מכתב כזה לא נשלח על ידי הרב.

פרידמן השיב: "את זה אתה צריך להבהיר. איך פורסם שקר נלוז מהקמפיין שלך? איך שוב סיבכת את הרב פרץ בפרשייה שלא היה כלום, כי אין כלום".

אלוש השיב לפרידמן: "אין לי קשר לפרשייה הזו, שאתה סיבכת את הרב. מציע לך להפסיק עם דברי הבלע ולשון הרע שאתה מדבר עליי ועל יהודים נוספים בחודש הרחמים והסליחות".

לקינוח, אלוש חשף, שלאחרונה דחה הצעה שקיבל מפרידמן להצטרף לרשימתו, אחרי שזה לדבריו ביקש להציבו במקום השישי וסיים בכך שלמרות המחלוקות הוא מציע לו לוותר על מלחמות ולחשוב על אחדות.

אלי אלוש מסר בתגובה: "רצון הבוחר הוא שיהיה איחוד. הציבור צודק, וזה מה שיהיה. כבר לפני ארבעה חודשים הייתי הראשון שהצעתי פומבית שיש לאחד את הרשימות הדתיות בעיר. כרגע יש התבצרות של פרידמן, שמצד אחד קורא לאחדות, ומצד שני כשמבקשים לדבר איתו, הוא לא מראה שום נכונות לאחדות. נציג שלי פנה אליו, והוא אמר שתהיה אחדות בתנאי שאני אהיה במקום שישי. ההתנהלות הזאת מראה על חוסר ענווה. אם פרידמן מדבר על אחדות, שיבוא לדבר בלי תנאים מוקדמים".

אריה פרידמן מסר בתגובה: "ברעננה יש רשימה דתית מאוחדת אחת, היא מייצגת את הציבור הדתי במשך 70 השנה האחרונות. היא לא נולדה אתמול ולא תגווע מחר. זו הרשימה היחידה ברעננה שקיימה פריימריז בהשתתפות כאלף איש. מי שמעוניין להצטרף אליה, אנחנו מקיימים אתו מו"מ. לא כל אדם שיום אחד מקים רשימה וחושב שהוא מלך, יכול לייצג את הציבור הדתי. צריך חזון והבנה במה שעושים, ולפי זה מקבלים מיקום ברשימה".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרמזורים בצומת בת הדר החלו לפעול
"דרך החיות חזרתי לחיים"
איפה אתם בחנוכה ? במוזיאון!
אישה נפגעה ממשאית בכביש החוף
אישה נפגעה ממשאית בכביש החוף
 בילוי במועדון הסתיים באלימות
בילוי במועדון הסתיים באלימות
שבוע של פעילויות לכל המשפחה
שריפה בבניין ברחובות
פצוע בינוני משריפה שפרצה בביתו ברחובות
הילה נקסון. שלא יתערבו בחיי
לא נחה לרגע