רעננה

"התביישתי כתושבת רעננה"

הורים לילדים בגן "ארבל", גן חינוך מיוחד, התלוננו ביום הראשון ללימודים על כך שחצר הגן מוזנחת ומלוכלכת, עם צואת חתולים בארגז החול ומתקנים מלאי אבק. העירייה: הגן עבר שיפוץ מאסיבי במהלך הקיץ ובימים אלו מתבצעות עבודות השלמה אחרונות בחצר

זאב גולדשמיט 04/09/2018
גן "ארבל". ההורים התלוננו על מצב החצר (צילום: פרטי)

שנת הלימודים שנפתחה השבוע לא שימחה את כולם. בגן "ארבל", גן חינוך מיוחד, גילו ההורים ביום ראשון שפנים הגן אמנם שופץ, אבל חצר המשחקים נראתה, לטענתם, מוזנחת ומלוכלכת.

ההורים נותרו במחיצת ילדיהם עד השעה 11:00  ואת מה שנגלה לעיניהם בחצר המשחקים תיארה ביום ראשון אחת האמהות, נורית אורביטו: "חצר מוזנחת קיבלה את פני הילדים שלנו היום. ארגז החול היה מלא בצואה של חתולים, והריח החריף היה נורא. זו ממש סכנה בריאותית לילדים. מתקני המשחקים היו מלאים באבק, ומתקן הנדנדות ללא גב. הדשא מסביב הצהיב. הילדים מסתובבים יחפים בגן, ואבנים קטנות הקשו עליהם ללכת יחפים. בחצר יש שער של כדורגל, והברזל היה חלוד.

"הילדים שלנו לא יכולים להתלונן, אבל הם לא נהנים מהתנאים בגן, ואנחנו משמשים להם לפה. מי שאין לו ילד עם צרכים מיוחדים אולי לא יוכל להבין על מה אני מדברת. כואב לי על הילדים שלנו, שלא מתייחסים אליהם כראוי. מדוע כל דבר צריך לקבל במאבק?".

נורית הוסיפה, שההורים היו מופתעים מכך שהגן לא הוכן מבעוד מועד לתחילת שנת הלימודים. "התביישתי שכתושבת רעננה אלה התנאים שהילדים שלנו מקבלים. בשנתיים הקודמות הילד שלי היה בגן בכפר סבא, ושם היו תנאים נהדרים. היה להם בעירייה חודשיים של החופש הגדול כדי להכשיר את הגן, מדוע לא עשו שום דבר?".

התלונות עשו את שלהן. למחרת, יום שני, הגיעו לגן  נציגי תחזוקה מהעירייה וכיסו את ארגז החול ביריעה, כך שלא ניתן לשחק בו.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "'גן ארבל', הינו גן לילדים עם צרכים מיוחדים שעבר שיפוץ מאסיבי במהלך הקיץ, והושקעו בו מאות אלפי שקלים על מנת לציידו במיטב הציוד ובמכשור מתקדם, המותאם לצרכי הילדים. בימים אלו מתבצעות עבודות השלמה אחרונות בחצר הגן, לרווחת הילדים".

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישה נפצעה קשה בתאונה ברעננה
פועל נפצע בנפילה מגובה בחיפה
פצוע ירי בעפולה
למה לה פוליטיקה עכשיו?
למה לה פוליטיקה עכשיו?
בעל עסק הורשע בהחזקת אקדח ורימון
בעל עסק הורשע בהחזקת אקדח ורימון
עוטפים באהבה את ילדי עוטף עזה
חברת אל על חנכה מטוס חדש על שם העיר כפר סבא
כפר סבא בשחקים
אושרה בניית אלפי יח"ד בבקעת אונו