רעננה

"התביישתי כתושבת רעננה"

הורים לילדים בגן "ארבל", גן חינוך מיוחד, התלוננו ביום הראשון ללימודים על כך שחצר הגן מוזנחת ומלוכלכת, עם צואת חתולים בארגז החול ומתקנים מלאי אבק. העירייה: הגן עבר שיפוץ מאסיבי במהלך הקיץ ובימים אלו מתבצעות עבודות השלמה אחרונות בחצר

זאב גולדשמיט 04/09/2018
גן "ארבל". ההורים התלוננו על מצב החצר (צילום: פרטי)

שנת הלימודים שנפתחה השבוע לא שימחה את כולם. בגן "ארבל", גן חינוך מיוחד, גילו ההורים ביום ראשון שפנים הגן אמנם שופץ, אבל חצר המשחקים נראתה, לטענתם, מוזנחת ומלוכלכת.

ההורים נותרו במחיצת ילדיהם עד השעה 11:00  ואת מה שנגלה לעיניהם בחצר המשחקים תיארה ביום ראשון אחת האמהות, נורית אורביטו: "חצר מוזנחת קיבלה את פני הילדים שלנו היום. ארגז החול היה מלא בצואה של חתולים, והריח החריף היה נורא. זו ממש סכנה בריאותית לילדים. מתקני המשחקים היו מלאים באבק, ומתקן הנדנדות ללא גב. הדשא מסביב הצהיב. הילדים מסתובבים יחפים בגן, ואבנים קטנות הקשו עליהם ללכת יחפים. בחצר יש שער של כדורגל, והברזל היה חלוד.

"הילדים שלנו לא יכולים להתלונן, אבל הם לא נהנים מהתנאים בגן, ואנחנו משמשים להם לפה. מי שאין לו ילד עם צרכים מיוחדים אולי לא יוכל להבין על מה אני מדברת. כואב לי על הילדים שלנו, שלא מתייחסים אליהם כראוי. מדוע כל דבר צריך לקבל במאבק?".

נורית הוסיפה, שההורים היו מופתעים מכך שהגן לא הוכן מבעוד מועד לתחילת שנת הלימודים. "התביישתי שכתושבת רעננה אלה התנאים שהילדים שלנו מקבלים. בשנתיים הקודמות הילד שלי היה בגן בכפר סבא, ושם היו תנאים נהדרים. היה להם בעירייה חודשיים של החופש הגדול כדי להכשיר את הגן, מדוע לא עשו שום דבר?".

התלונות עשו את שלהן. למחרת, יום שני, הגיעו לגן  נציגי תחזוקה מהעירייה וכיסו את ארגז החול ביריעה, כך שלא ניתן לשחק בו.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "'גן ארבל', הינו גן לילדים עם צרכים מיוחדים שעבר שיפוץ מאסיבי במהלך הקיץ, והושקעו בו מאות אלפי שקלים על מנת לציידו במיטב הציוד ובמכשור מתקדם, המותאם לצרכי הילדים. בימים אלו מתבצעות עבודות השלמה אחרונות בחצר הגן, לרווחת הילדים".

 

 

עוד ברעננה
 דניס בורק. עשיתי את הצעד הנכון
קרן שלהבת 18/04/2019
עמותת מחיים לחיים
זאב גולדשמיט 15/04/2019
ברטוב בוחרים ירוק
זאב גולדשמיט 08/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ה"כרמלית": מערכת כיבוי-האש עמדה במבחנים
בלעדינו לא תהיה קואליציה
"בלעדינו לא תהיה קואליציה"
משהו קטן וטוב
משהו קטן וטוב
הבנין המשותף ברחוב ההגנה 57 ,  פרויקט פינוי בינוי
מי יגן על תושבי רחוב ההגנה?
אוניב חיפה תעניק דר לשם כבוד לאנגלה מרקל
אוניב' חיפה תעניק ד"ר לשם כבוד לאנגלה מרקל
נבחרת תורה ומדע בגמר אליפות הנוער לסטארטאפים
נבחרת "תורה ומדע" בגמר תחרות הסטארטאפ של משרד החינוך
הוגשה עתירה נגד תחנת הכוח מזרחית לכפס
עתירה נגד תחנת הכוח מזרחית לכפ"ס
ייאסר השימוש בקסדת חצי