רעננה

"הניסיון להפחיד חלקים בציבור הרענני, בגלל הנטייה המינית שלי פחדני"

בימים האחרונים נשלחו לאוכלוסיית חובשי הכיפה ברעננה פוסטים מתוף דף פייסבוק פיקטיבי בשם "רעננה חופשית", המקשרים את איתן גינזבורג, ראש העירייה המכהן, לקהילה הגאה. במטה של גינזבורג טוענים כי המטרה היא להפחיד את הציבור הדתי בעיר מפני בחירה בגינזבורג וכי מאחורי הדף עומד אחד מהמתמודדים לראשות העירייה

זאב גולדשמיט 05/09/2018
הפוסט עם תמונתו המודבקת של גינזבורג (צילום מסך)

זה לא סוד שהדרך לקלפי רצופה בהפצת שקרים וליכלוכים. מי שהרגיש זאת היטב על בשרו הוא ראש העירייה המכהן איתן גינזבורג, שבימים האחרונים נאלץ להתמודד עם דף פייסבוק פיקטיבי העונה לשם "רעננה חופשית". במטה של גינזבורג בטוחים, שמי שעומד מאחורי הפרסומים הוא אחד המועמדים שמתחרה נגדו על ראשות העירייה.

בדף, שעלה רק לפני מספר שבועות, פורסמו תחילה פוסטים שעסקו באופן כללי בצרכים של הקהילה הגאה, מבלי להזכיר את גינזבורג, כנראה כדי ליצור מהימנות בקרב העוקבים. העמוד יצר את הרושם שהוא מופעל על ידי ארגון זכויות הקהילה הגאה "ישראל חופשית", אבל במשך הזמן התברר שאין למפעיליו קשר לארגון, וכל מטרתו היא, ככל הנראה, לפגוע בגינזבורג בתקופת הבחירות לראשות העירייה.

הפוסטים האחרונים שפורסמו כבר התייחסו לגינזבורג, וקישרו אותו כביכול לקהילה הגאה תוך שימוש בזהותו, במטרה לזרוע פחד ואימה בקרב תושביה הדתיים של רעננה. הפוסטים נשלחו לאוכלוסייה הדתית בעיר לפי פילוח מיוחד של עוקבים, שידוע כי הם חובשי כיפות.

כאמור, במטה של גינזבורג מעריכים שדף הפייסבוק השקרי נוצר על ידי בעל אינטרס, שממקד את הפוסטים לקהל הדתי בעיר כדי לפגוע בסיכויו להיבחר. במטה אף טוענים שהם יודעים מיהו המועמד שעומד מאחורי דף פייסבוק זה, אבל בשלב זה הם נמנעים מלפרסם את שמו.

מה שעורר את כעסם של אנשי המטה הייתה תמונה מזויפת של גינזבורג מאירוע ההשקה של כביש 531 שצולמה על כביש, ו"הודבקה" על רקע מצעד הגאווה. בפוסט נוסף כתבו: "ראש העיר שלנו הוא משלנו. כמי שמשלנו אנחנו מצפים לחגוג איתו במצעד הגאווה ברעננה – על משאיות ברחובות, במסיבות, בחיים. רעננה בדרך להיות חופשית". הפוסט יצר זרם של תגובות כעוסות, חלקן הומופביות ומעליבות, והיו אף ששלחו מיילים לראש העירייה וביקשו הסברים.

העמוד השיג את מבוקשו, עד שבמחנה של גינזבורג החליטו לעשות לזה סוף הבוקר (רביעי) דף הפייסבוק נעלם, כנראה בעקבות ידיעה בנושא שפורסמה ב"ידיעות אחרונות".

"אנחנו נדע מי עומד מאחורי הדף השקרי, ובזמן הנכון נשתדל לחשוף אותו", אמרו גורמים במטה של גינזבורג.  "לא צריך לגרום לרעננה לבחור בין הומו להומופוב. מי שיצר את הקמפיין הזה חשב כנראה שקהל הציבור הדתי ברעננה הם או הומופובים או מטומטמים, אבל הם לא זה ולא זה". 

תגובת איתן גינזבורג: "מזה זמן מגלגל מועמד מסוים קמפיין הומופובי, נגדי, בשלל אמצעים. בין השאר באמצעות עמוד פייסבוק פיקטיבי, המכוון מודעות ממומנות רק לציבור הדתי בעיר. המטרה: להפחיד את הציבור הדתי מפני אורח החיים של הקהילה הגאה. השיטה מתוחכמת, לכאורה תמימה, כמעט בלי טביעות אצבע. תתקפו אותי על העשייה או המצע שלי – זה מקובל. דברו עובדות – זה לגיטימי 

"הניסיון להפחיד חלקים בציבור הרענני, בגלל הנטייה המינית שלי הוא פחדני, שפל, נמוך והכי רחוק מרעננה שאנחנו אוהבים. אז יש לי חדשות לאותו מועמד: הציבור הרענני לא הומופובי. הציבור הדתי בעיר לא הומופובי. השנה היא 2018. קמפייני הפחדה כאלו, גם אם נעשים בתחכום ובהסוואה - לא מקובלים! זמנם עבר בשנות ה-90".

גינזבורג התייחס גם לשאלה מי עומד מאחורי הקמפיין ואמר: ״אני לא רוצה לנקוב בשמות. אנחנו מתקרבים ליום כיפור, ימי סליחות. אני מקווה שאותו מועמד ירים היום טלפון. לא אלי, אני לא זקוק להתנצלות ואני לא לוקח ללב. אני מקווה שהוא ירים טלפון לקרוב משפחתו מהקהילה הגאה ויתנצל מעמקי לבו״.

במטה גינזבורג מדווחים כי נעשו פעולות נוספות מעבר לרשת הפייסבוק במסגרת הקמפיין הפקטיבי וההומופובי והם מקווים שכל הפעולות האלו יחדלו לחלוטין בתקוה להמשך מערכת בחירות נקייה".

 

מנכ"ל "ישראל חופשית", אורי קידר, מסר בתגובה: "הניסיון המביך לתקוף את איתן גינזבורג באמצעות קמפיין מזויף הוא בושה, ואני מקווה שיימצא במהרה מי שעומד מאחורי הביזיון הזה. בישראל 2018 מי שמנסה לתקוף אדם על רקע זהותו המינית צריך להתחבא, ובצדק. אני מקווה שתיעשה פנייה למשטרה, ושהם ימצאו את האחראים לעמוד, ויעבירו את המידע הזה לציבור. המעורבים בקמפיין השקרי כבר יישפטו בקלפי על מעשיהם".

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל אוקטוברפסט בג'מס הרצליה
מאות צפויים להשתתף בטריאתלון בראשון לציון
מאות צפויים להשתתף בטריאתלון בראשון לציון
עוברים את החורף בשלום
חנוכת הבית הרביעי לחיילים בודדים
אימוץ חיילים בודדים בהוד"ש
ילקוט לכל ילד
ילקוט לכל ילד
שיפוצניק מואשם בביצוע מעשים מגונים בקטינה
יובל שרף לצילומי קניוני עופר בקניון הגדול פתח תקווה
מה הצחיק את יובל שרף?
חשד: בן 17 מכר סמים לתלמידי בית ספר