רעננה

יאחדו שורות?

יו"ר הסיעה הדתית המאוחדת ברעננה, אריה פרידמן, ויו"ר "מאמינים ברעננה" , אלי אלוש, מנהלים שיחות, ומראים רצון לאיחוד כך שירוצו ברשימה משותפת בבחירות הקרובות. חיים גולדמן, יו"ר רשימת "באמונה", שקרא לפרידמן ולאלוש לאחד שורות עדיין לא זכה למענה

זאב גולדשמיט 13/09/2018
יאחדו שורות?
פרידמן (מימין) ואלוש. מנהלים שיחות (צילום: מרי פארי)

יו"ר הסיעה הדתית המאוחדת ברעננה, אריה פרידמן, ויו"ר "מאמינים ברעננה" , אלי אלוש, מנהלים לאחרונה שיחות, ומראים רצון לאיחוד ביניהם לקראת הבחירות הקרובות, כך שירוצו ברשימה משותפת. אם זה יקרה, מי שעלול להישאר מחוץ לאיחוד הוא חבר המועצה חיים גולדמן. בשבוע שעבר, אלוש ופרידמן נראו מצטלמים יחד באירוע סליחות. אגב, איחוד רשימות ניתן לבצע עד ה-26 בספטמבר, אז מגישים את הרשימות לוועדת הבחירות, כך שהזמן דוחק.

יו"ר רשימת "באמונה" חיים גולדמן, שבשבוע שעבר יצא בקריאה פומבית לפרידמן ולאלוש לאחדות של כל שלוש הרשימות הדתיות ("אלי, אריה, מוכנים לאחדות דתית אמיתית?") תוהה מדוע פנייתו לא נענית. גולדמן הציע שכל ראשי הרשימות הדתיות יוותרו על האגו, ומי שיעמוד בראש הרשימה המאוחדת הוא חבר המועצה לשעבר שלמה פרידמן, המקובל על קהלים רחבים בציבור.

גולדמן: "מאז פרסום ההצעה לאחדות קיבלתי תגובות אוהדות מהציבור. אני קורא לכולנו לרדת מהעץ, הציבור רוצה איחוד אמיתי. אני מבין שלכל אחד מראשי הרשימות יש את האגו שלו, ואני הראשון שמוכן לוותר. אני מייצג לפחות שליש מהציבור הדתי ברעננה, אם לא מחצית, כךשאם אלוש ופרידמן חושבים שיעשו איחוד ביניהם וישאירו מחצית מהציבור ללא נציגות, שיערב להם".

גולדמן הוסיף: "כיוון שעד עתה לא התקבלה תשובה מצדם, אני ממשיך ומצרף עוד ועוד קהילות לרשימה שבראשה אני עומד. אין לי בעיה להתמודד מולם, למרות רצוני באיחוד. אני מוכר ברעננה כמי שתרם רבות למען הציבור, ועשיתי זאת ללא שכר כסגן ראש עירייה וכחבר מועצה. אני עוד לא רואה את האיחוד בין אלוש לפרידמן יוצא לפועל, אבל מציע להם שיקבלו את התבונה ששלוש הרשימות יתאחדו לרשימה אחת, לפני שיהיה מאוחר".  

אלוש מסר בתגובה: "רשימת 'מאמינים ברעננה' רואה בצורך לאחד את השורות במגזר הדתי בעיר כמהלך חשוב ועיקרי. כל חברי הרשימה באופן גורף הביעו את תמיכתם במהלך ואף שותפים באופן מלא לקידומו. מאחר ומהלכיו הפוליטיים התמוהים של מר גולדמן אינם ברורים, במיוחד לאור העובדה כי הוא כבר היה חבר בכל אחת מהרשימות הדתיות בעיר, אני מציע לו לעשות סדר ולקבל החלטה באיזה צד הוא נמצא, כי אנחנו כבר מבולבלים. אין מקום לרשימה דתית נוספת בעיר ואני מצפה מכל מי שהציבור הדתי חשוב ויקר ללבו, לברך ולתמוך בכל מהלך של איחוד אמיתי, כדי שהציבור הדתי ברעננה ישיג את התוצאה הטובה ביותר בבחירות הקרובות".

 

חיים גולדמן. לא קיבל תשובות (צילום ארכיון: מתוך הדף פריימריז בבית היהודי בפייסבוק)

חיים גולדמן. לא קיבל תשובות (צילום ארכיון: מתוך הדף פריימריז בבית היהודי בפייסבוק)

 אריה פרידמן מסר בתגובה: "עוד לא החל שום מו"מ לאיחוד עם 'מאמינים ברעננה', בשלב זה רק מדברים ומקווים לאחדות. זה לא יהיה משהו מהיר, אם בכלל זה יקרה. המו"מ עם אלוש לא התחיל משום שבפניה שלנו אליהם לאחדות ישנם מספר תנאים שלא אזוז מהם. למשל - החשש מזה שלאחר הבחירות הם יפרשו ואז כול דיבורי האחדות יתבררו כלא נכונים. זהות הרשימה, החזון שלה - כל אלה הם תנאי מקדים לפני שנשב למשא ומתן. כרגע אנחנו מחכים לתשובות מאלי אלוש. אם הוא באמת מעוניין האחדות - התשובות יהיו חיוביות ונוכל להתקדם. אם יענה בשלילה - יצטרך לתת תשובות לציבור הדתי למה דחה את היד המושטת שלנו".

מדוע גולדמן ורשימתו לא בתוכניות האיחוד?

פרידמן: "גולדמן לא מייצג אף אחד"

גולדמן טוען שהוא מייצג שליש אם לא מחצית מהציבור הדתי ברעננה?

פרידמן: "הוא גם אמר שיביס אותי בפריימריז. יש סקרים בדוקים מהימים האחרונים, לפיהם לרשימה שאני עומד בראשה יש שלושה-ארבעה מושבים אם ארוץ לבד, אלוש על סף אחוז החסימה וגולדמן רחוק מזה".

פנינו אל שלמה פרידמן, שהוצע על ידי גולדמן כדמות מוערכת שיעמוד בראש הרשימה הדתית המשותפת, וזו תגובתו: "נעניתי לפניות של מספר אנשים לעמוד בראש רשימה מאוחדת אחת. אני חושב ששלוש הרשימות הדתיות צריכות לעשות מאמץ להיות מאוחדות, כיוון שזה רצון הבוחר. לא אתמוך במי שיתנגד לאחדות. כולי תקווה שאיתי או בלעדי כולם יתאחדו, אחרת אתמוך במי שהראה נכונות לאחדות".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר טבע למוות באשדוד
הדיון על תכנית הבניה באפולוניה עובר לעליון
הדיון על תכנית הבניה באפולוניה עובר לעליון
שיכון ויצמן כיום. פרויקט פינוי בינוי ענק
אושרו תוכניות פינוי בינוי בשני מתחמים בהרצליה
אלוש. הסטטוס קוו נפרץ
"המצעד - יום כיפור של הציבור הדתי ברעננה"
מימין לשמאל: ירון גולדמן, רפי סער ראש העיר, יהודה גליק, הדס דיסין ולאה פורת
מאות תרמו לטובת הקהילה בערב התרמה של "ליונס" כפר סבא
חג הסיגד בירושלים
בהצדעה לאזרחים הוותיקים
דר רוברט כהן
כבוד לד"ר רוברט כהן