רעננה

איחוד שורות (חלקי) בסיעות הדתיות

הסיעות הדתיות "מאמינים ברעננה" ו"הרשימה הדתית המאוחדת" סיכמו על ריצה משותפת בבחירות. במסגרת ההסכם סוכם כי אריה פרידמן יעמוד בראש הרשימה המשותפת ויהיה סגן ראש העירייה לאחר הבחירות (במידה והתפקיד יוצע על ידי ראש העירייה הנבחר לדתיים במסגרת מו"מ להרכבת המועצה) בעוד אלי אלוש יהיה מספר 2. רשימתו של חיים גולדמן "באמונה" נשארה מחוץ להסכם

זאב גולדשמיט 23/09/2018
איחוד שורות (חלקי) בסיעות הדתיות
פרידמן ואלוש. הגיעו להסכם (צילום: פרטי)

ערב כניסת השבת הושג הסכם עקרוני לריצה משותפת למועצת העיר בין שתי הסיעות הדתיות "מאמינים ברעננה" ו"הרשימה הדתית המאוחדת". במסגרת ההסכם סוכם כי אריה פרידמן יעמוד בראש הרשימה המשותפת בעוד אלי אלוש יהיה מספר 2. ברשימה הדתית מאמינים שבעקבות האיחוד הם צפויים להשיג בבחירות הקרובות לפחות חמישה מנדטים (לעומת ארבעה מנדטים בקדנציה הנוכחית).

מזה תקופה ארוכה שפרידמן ואלוש דיברו על איחוד, אבל התקשו להגיע להבנות. אחד מנושאי המחלוקת היה מי יעמוד בראש הרשימה, ומי יהיה סגן ראש עירייה לאחר הבחירות (במידה והתפקיד יוצע לרשימה על ידי ראש העירייה הנבחר). ביום שישי בצהריים הושג סיכום, אחרי שאלוש החליט לוותר על המקום הראשון. בהסכם צוין שאריה פרידמן יהיה סגן ראש עירייה מטעם הרשימה המשותפת. בשלב זה הצדדים לא מאשרים האם תהיה רוטציה לגבי תפקיד סגן ראש עירייה.

לאחר הסיכום נפגשו הצדדים עם הרב פרץ כדי לקבל את ברכתו ולשמח אותו, כיוון שהרב פרץ כל הזמן קרא לאחדות. נודע כי הרב פרץ גישר ביניהם כדי שיפגשו. קיימת סבירות שמספר שלוש ברשימה המשותפת יהיה נציג הצרפתים לורן עייש, ובהמשך הרשימה דרורה כהן מ"הבית היהודי".

ראוי לציין, שבבחירות למועצת העיר מתמודדת רשימה דתית נוספתת, "באמונה" בראשות חיים גולדמן, שאף היא קראה לאחדות.

אריה פרידמן מסר בתגובה: "שמח לבשר שהרשימה הדתית המאוחדת שכללה עד כה את 'הבית היהודי' כוללת כעת גם את 'מאמינים ברעננה' ונציגי ציבור העולים מצרפת. סיכמנו על  ריצה משותפת בראשותי מתוך אחריות ושליחות ציבורית כלפי כלל תושבי רעננה והציבור הדתי בפרט".

אלי אלוש מסר בתגובה: "יש רשימה משותפת, ובעזרת השם אנחנו נצליח בגדול. אריה פרידמן יעמוד בראש הרשימה המשותפת, אני אהיה מספר 2. ויתרתי על המקום הראשון לטובת האחדות. הציבור הדתי קרא כל הזמן לאיחוד, והחלטנו להתעלות על עצמנו והלכנו בעקבות רחשי לב הציבור. אחדות זה אבן יסוד ביהדות. הרשימה הדתית המשותפת תכלול ספרדים, אשכנזים, צרפתים, חרדים, כיפות סרוגות".

גולדמן תוקף

חיים גולדמן, יו"ר סיעת "באמונה" המתמודדת למועצת העיר רעננה תוקף בפוסט חריף את האיחוד בין רשימת "מאמינים ברעננה" של אלי אלוש ל"רשימה הדתית המאוחדת" של אריה פרידמן.

בפוסט שהעלה ביום ראשון האחרון, החליט גולדמן להתייחס לראשונה להאשמות של פרידמן ואלוש על הקמת סיעת "באמונה": "הייתי יו"ר סיעת הבית היהודי ברעננה, ובדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה אתה לא תמיד במקום הראשון, אבל אם אתה פעיל ציבור נאמן שפועל בשקיפות והוגנות למען הציבור אותו אתה מייצג ואתה עושה זאת מתוך אמונה בערכים שחשובים לך - אתה לא נוטש את הציבור הזה לעולם", כותב גולדמן ומוסיף כי "לדעת רבים בציבוריות הדתית ברעננה אריה פרידמן הוא לא האיש שיכול לשמש כנציגם האותנטי. רק תראו מה היחס שלו לציבור החרדים ברעננה ולציבורים נוספים שלא חשים שהוא מייצג אותם".

גולדמן ממשיך וכותב "לכן חברתי ל"מאמינים ברעננה" מתוך תקוה לחבר כמה שיותר קהלים תחת כנפיה. לקחו לי מספר שבועות להבין שלא כך הדבר ושלא אוכל לשבת עם אלי אלוש באותה רשימה".

גולדמן האשים את אלוש כמי שלא היה מוכן להכניס ייצוג של כלל הציבורים הדתיים ברעננה: "מי שאיננו מוכן לכלול ברשימתו גוונים ומגזרים בציבור הדתי ואף הגדיל לעשות כשהטיל וטו על צירופם לרשימה, ובאותה נשימה ביקש להדגיש שזו הרשימה הדתית המאוחדת ולא רשימתו של אריה פרידמן - בעיניי ובעיני חברים שהיו חברים בסיעת "מאמינים ברעננה", הגדיש אלוש את הסאה ובו במקום פרשתי ממנו וכמוני עשו גם צביה ברק, מתן חן וחברים נוספים בצוות ההיגוי, מאחר שכולנו הגענו לתובנה שהאיש איננו יכול לייצג את הציבור הנפלא שלנו ברעננה".

גולדמן אף תקף את אלוש ופרידמן על כך שלא שילבו צעירים ברשימתם, ודחקו את הנציגות הנשית מהמקום השני למקום הרביעי: "היכן הייצוג לצעירים אצל אלי ואריה? הם אפילו דחקו את הנשים למקום הרביעי - בזמן שאצלי אשה מוצבת במקום השני. היכן כל אילו ברשימה החדשה של אריה ואלי? חלקם נדחקו אחורה , חלקם לא יקבלו אצלם ייצוג לעולם".

בהמשך פנה גולדמן לפרידמן בתהייה: "תגיד אריה, האם גם ללא קבלת תפקיד בשכר, תמשיך לכהן במועצת העיר? או שתעדיף לעשות לביתך מחוץ למועצת העיר ותחזור לג'וב הנוח במועצה הדתית?"

את הפוסט חתם גולדמן בהתייחסו לטענה על כך שהוא מזגזג. גולדמן כותב שטבעה של האמת "לצוף למעלה" וכי הוא בוחר לדבוק באמת ובערכים הנכונים, "לא כמו פרידמן ואלוש", כתב גולדמן, "שבחרו בערכים שזרים ליהדות וזרים לציבור הדתי והמסורתי, ואף לחלקים מהציבור החילוני ברעננה".

 

 


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חגיגות יום העצמאות ברעננה
מאיה בוסקילה והראל סקעת בחגיגות יום העצמאות ברעננה
ט"ו באב ב"סלון מלכה"
"ניסיון לחיסול פוליטי"
תאונת מטוס בשדה תעופה בהרצליה
סלט בטטה עשיר
בלי גננת הילדים מפספסים חומר
"בלי גננת הילדים מפספסים חומר"
כבשה את הפסגה
רז קינסטליך- ראש עיריית ראשל"צ