רעננה

תביעות נגד משרד הביטחון

הליכים משפטיים המתקיימים בין חיילים שנפגעו במהלך שירותם לבין משרד הביטחון, עלולים להיות מורכבים, ארוכים וקשים מאוד להתמודדות עבור התובעים. תביעות נגד משרד הביטחון חייבות להיות מושתתות על ראיות, חוות דעת אישיות ורפואיות, ועל כן מוטב להיעזר במשרד המתמחה בכך ועוסק בהגשת תביעות מול משרד הביטחון על בסיס קבוע.

אתר לוקאל 25/09/2018
תביעות נגד משרד הביטחון
pixabay

מי יכול לתבוע את משרד הביטחון?

על מנת לתבוע את משרד הביטחון חשוב להבין, קודם כל, כי מדובר בהרבה מאוד "עבודה" שיש לעשת עוד בטרם הגשת התביעה עצמה. על התובע להיות מוכן לכך שיתבקש להביא לא מעט מסמכים שיעגנו את טענותיו, וכן לאסוף חוות דעת אישיות במקרים מסוימים, של מפקדים וחיילים ששירתו עמו ויוכלו להוסיף "משקל" לנכונות הטענות.

מי שיכולים להגיש תביעות נגד משרד הביטחון הם חיילים בסדיר ובמילואים, אשר נפגעו נפשית או פיזית במהלך השירות, וצריכים כעת להוכיח את הקשר שבין תנאי השירות שלהם או אופי האירועים שהתרחשו במהלך השירות, לבין הפציעה או הפגיעה אשר התרחשה אצלם.

תביעות נגד משרד הביטחון- כיצד זה מתבצע

כעיקרון, הגשת תביעה כנגד משרד הביטחון היא חלק מתהליך מובנה ומסודר:

1.      הגשה של תביעה ראשונית.

2.      מציאת מסמכים רפואיים ונוספים, אשר תומכים בטענותיו של החייל התובע.

3.      משרד הביטחון מקצה רופא שמכין חוות דעת לגבי הקשר בין השירות לפגיעה.

4.      מתקבלת החלטה באשר לאחוזי הנכות המגיעים לתובע, אשר ניתנים לו 45 ימים לערער עליה.

5.      קביעה סופית של אחוזי הנכות בערכאות גבוהות יותר, במידת הצורך.

חיילים המבקשים להגיש תביעות נגד משרד הביטחון, חשוב שייעזרו במשרד עורכי דין אשר יסייע להם למצות את זכויותיהם, ולהגיע לוועדה הרפואית כאשר הם מוכנים ויודעים כיצד להציג את הטענות שלהם באופן האפקטיבי ביותר.

מה עליכם לעשות בכדי להגדיל את סיכויי הזכייה בתיק?

אין תחליף לייעוץ משפטי שיינתן לכם על ידי משרד עו"ד העוסק בהגשת תביעות נגד משרד הביטחון באופן קבוע. פרקליטים בעלי ניסיון בתחום, יכולים לסייע לכם בכל שלבי התביעה:

1.      מתן עצות פרקטיות באשר לשלב ההכנה שלפני הגשת התביעה עצמה.

2.      ליווי משפטי וייצוג מול משרד הביטחון, בשלבים של הוועדה הרפואית הראשונית.

3.      סיוע בעיגון הטענות, במידה ואינכם שבעי רצון מקביעת הוועדה באשר לאחוזי הנכות שניתנו לכם. תוכלו לערער על הקביעה הראשונית, אבל יהיה עליכם להיעזר בתימוכין שונים שיחדשו את מה ש"הבאתם עמכם" לתביעה בהתחלה.

העבודה המורכבת ביותר עבור מי שמגיש תביעה מול משרד הביטחון, נעשית בשלב ה"איסוף". יהיה עליכם לאסוף מידע כתוב ומסמכים, שישפכו אור על התביעה שלכם ויסייעו לתמוך בטענותיכם כנגד משרד הביטחון. משרד עו"ד שיין להב שור ושות' מתמחה בעניין תביעות מסוג זה, ויעזור לכם לזכות בתביעה הספציפית שלכם ולהביא למיצוי את הזכויות המגיעות לכם, בעקבות הפגיעה שחוויתם במהלך שירותכם.

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
קניון הדר עורך תערוכת ציורים של בעלי אוטיזם
תערוכת ציורים של בעלי אוטיזם
אבנר 7 רמת גן
פרויקט התחדשות עירונית חדש בר"ג
לין. מתגאה במדליות
שווים על הפודיום
ספרים רבותיי ספרים
סניף הדואר במגדיאל. מחכים למפעיל חדש
סניף הדואר במגדיאל נסגר באופן זמני
מחיר השתיקה
ילד נפגע מאוטובוס בבני ברק
ילד נפגע מאוטובוס בבני ברק
בקשה לצו פירוק חברה של פרוייקט תמ"א