רעננה

חבש כיפה ויצא לבצע פריצה

שלושה תושבי שטחים הואשמו כי פרצו לבית ברעננה, תוך שאחד מהם חובש כיפה, וגנבו רכוש וכסף. הנאשמים נמלטו לאחר שהופתעו על ידי בעלי הבית ונעצרו באזור ירושלים

מיכאל פרוסמושקין 26/09/2018
ציוד הפריצה שנתפס ברשות הנאשמים (צילום: משטרת ישראל)

שלושה תושבי שטחים הואשמו לפני ימים אחדים, כל אחד על פי חלקו,  בפריצה לבית ברעננה ובגניבת רכוש רב ואלפי שקלים.

על פי כתב האישום, השלושה, בני 29 ו–41, הצטיידו בכלי פריצה שכללו בין היתר: לום באורך 114 ס"מ, מברגים, פטישים, מגזרי מתכת וכפפות.  כמו כן השתמשו לצורך הגעתם לזירת ההתפרצות בכלי רכב שנגנב כחודש קודם לכן.

מהחקירה עולה כי ב- 12 בספטמבר, מספר דקות לאחר שבני משפחה המתגוררים בבית ברחוב טשרניחובסקי ברעננה עזבו את ביתם, הגיעו הנאשמים למקום. הנאשם בן ה–41 חבש על ראשו כיפה ואבטח את מעשיהם של חבריו כשהמתין ברכב מונע מחוץ לבית. בזמן הזה, כפי שעולה מכתב האישום, שני שותפיו התפרצו לבית, באמצעות כלי הפריצה, בכך שהרימו את תריס הגלילה ונכנסו לדירה.

לאחר סריקה בחדרי הבית, גנבו מהמקום תכשיטים, מכשיר אקס בוקס, מספר מחשבים ניידים, בשמים, כסף מזומן בשווי אלפי שקלים (בכסף ישראלי וזר), וכן צרור מפתחות של רכב שעמד בחניית הבית. אולם, אז כשהבחינו שבעל הדירה שב למקום, נמלטו  השניים בריצה מהבית והשליכו את הרכוש הגנוב שאותו הכניסו לתוך ציפה, וכן את התיק עם כלי הפריצה.

השלושה נמלטו מהמקום, כשהנאשם שנהג ברכב לא הוציא רישיון נהיגה מעולם, ונעצרו בסמוך למחלף הראל ליד מבשרת ציון. בעת מעצרם נתפסו ברשותם גז מדמיע, מברג, לום וכפפות.

כתב האישום נגדם מתבסס על תשתית ראיית שאספו חוקרי המשטרה. בין היתר בתיק החקירה  עדות של בעלי הבית, שהבחינו ברכב חשוד ליד ביתם ורשמו את מספר לוחית הרישוי שלו, וכן תיעוד ממצלמות אבטחה בו נראים שניים מהנאשמים נמלטים מהדירה. בנוסף, במהלך תרגיל חקירה שבוצע בתא המעצר, נשמעו הנאשמים מתאמים גרסאות. בנוסף ברשותו של אחד מהם נתפס כספים שנגנבו מהבית, ובהם כסף סיני שלנאשם לא היה כל הסבר לגבי הימצאותם ברשותו.  כלל החשודים מסרו בחקירתם גרסאות שונות מבלי שהיה להם הסבר הגיוני לדברים שהטיחו בהם החוקרים.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי באמתחתם הרשעות קודמות ושלושתם ריצו מאסרים בפועל. שניים מהם השתחררו מהכלא רק לפני מספר חודשים, והנאשם השלישי שוחרר ממאסר ממושך לפני כשלוש שנים.

"האירוע יכל היה להסתיים בצורה הרבה יותר חמורה אם בעל הבית היה מגיע  מספר שניות קודם לכן ומצליח לתפוס שניים מהנאשמים בתוך ביתו", ציינה התובעת. עם הגשת כתב האישום, מעצרם של השלושה הוארך עד להחלטה אחרת.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רחלי בן ארי סקעת
בינימין נתניהו הוזמן לפתוח את קמפיין הבחירות ברעננה
שעון במהדורה ייחודית לרגל יום האישה
הגיע הזמן לפינוק האשה
"העסק תורם המון לזוגיות שלנו"
אלופות המדינה לנשים בטניס
מועדון ארוחת בוקר
אבי הקבוצה
אבי הקבוצה
פגע במטרה
מעגלים לפסגה
"מעגלים לפסגה"