רעננה

רעננה במקום 6 בדירוג הערים הבינוניות

מנתוני דן אנד ברדסטריט שדירגה את הרשויות המקומיות ל-2018 בהתאם לאיתנותן הפיננסית, עולה כי רעננה ירדה 3 מקומות לעומת 2017

זאב גולדשמיט 08/10/2018
רעננה במקום 6 בדירוג הערים הבינוניות
עיריית רעננה, ירידה של 3 מקומות (צילום: אלן שיבר)

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות פרסמה דן אנד ברדסטריט פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות לשנת 2018 בהתאם לאיתנותן הפיננסית. מהנתונים עולה כי מבין הערים הבינוניות המונות בין  50,000 ל- 200,000 תושבים, רעננה לא שמרה על מקומה, והיא דורגה במקום השישי (לעומת מקום שלישי בשנת 2017, מתוך 28 רשויות שנבדקו). 

דירוג הרשויות מבוסס על חמישה פרמטרים המעידים על חוסנה הפיננסי והעסקי של הרשות המקומית. הפרמטרים לפיהם נקבע הדירוג: שיעור עודף/ גרעון בתקציב הרגיל; שיעור גביית הארנונה; דירוג סוציו אוקונומי; יחס תושבים לעסקים; שיעור מענקים לסך תקציב רגיל.

כאמור, מבין הערים הבינוניות, רעננה נמצאת במקום השישי, אחרי הרצליה, כפר סבא, רמת גן, הוד השרון ומודיעין מכבים-רעות.

על פי הנתונים, ברעננה שיעור גביית הארנונה הוא גבוהה במיוחד:  97 אחוזים (מקום שני ארצי, אחרי יוקנעם עילית עם 99 אחוזים). מדובר בעיר בת 85,6365 תושבים, ודירוג סוציו אקנומי גבוהה עם דרוג 8. הכנסות התקציב הרגיל לשנת 2018: 714.3 מיליון שקל. שיעור עודף/ גרעון בתקציב הרגיל עומד על 0.0.  מדד יחס תושבים לעסקים עומד על 6.4, שיעור המענקים לסך התקציב הרגיל הוא 4.4 אחוזים.

אפרת שגב, סמנכ"ל הפיתוח העסקי בדן אנד ברדסטריט ישראל: "דירוג הרשויות המקומיות של דן אנד ברדסטריט, המעיד על חוסנה הפיננסי של העיר ואפשרויות התעסוקה לתושבים בסביבתה, מהווה שיקוף לפערים הקיימים בחברה הישראלית. ניתן לראות שערי הפריפריה וכן הערים מהמגזר החרדי והערבי ממוקמות בחלק התחתון של הדירוג, בעוד שהערים המשגשגות הן אלו הנהנות מקרבה למרכז ואיתה גם נגישות גבוהה לתשתיות, השכלה, ותעסוקה, אשר מסייעים ליציבות העסקים בהן, לפיתוח העירוני ולרמת החיים של התושבים"

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוד רן שפירא
תביעת מיליונים בשל רשלנות רפואית
מימין לשמאל: אתי לייכט, מנהלת המרכז החינוכי-שיקומי בלוינשטיין, דר שרון שקלאי, מנהלת המחלקה לשיקום ילדים ונוער בלוינשטיין, אחד הנציגים של בתי הספר, דר חגי אמיר, מנהל ביהח לוינשטיין הנכנס, פרופ עמיר
תרומה של 25,000 ש"ח לביה"ח לוינשטיין
הצעה לסדר: הצטרפות גני ילדים 3-0 לתכנית "מחוסגן"
פתחה עם ניצחון
נמלט משוטרים והתנגש בעמוד שילוט
ממשייכם בהנשגת בית העלמין
ממשיכים בהנגשת בית העלמין
עץ אורן גדול קרס בסמוך לביה"ס אלון
גנץ בכפר הירוק
האיש הירוק