רעננה

רעננה במקום 6 בדירוג הערים הבינוניות

מנתוני דן אנד ברדסטריט שדירגה את הרשויות המקומיות ל-2018 בהתאם לאיתנותן הפיננסית, עולה כי רעננה ירדה 3 מקומות לעומת 2017

זאב גולדשמיט 08/10/2018
רעננה במקום 6 בדירוג הערים הבינוניות
עיריית רעננה, ירידה של 3 מקומות (צילום: אלן שיבר)

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות פרסמה דן אנד ברדסטריט פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות לשנת 2018 בהתאם לאיתנותן הפיננסית. מהנתונים עולה כי מבין הערים הבינוניות המונות בין  50,000 ל- 200,000 תושבים, רעננה לא שמרה על מקומה, והיא דורגה במקום השישי (לעומת מקום שלישי בשנת 2017, מתוך 28 רשויות שנבדקו). 

דירוג הרשויות מבוסס על חמישה פרמטרים המעידים על חוסנה הפיננסי והעסקי של הרשות המקומית. הפרמטרים לפיהם נקבע הדירוג: שיעור עודף/ גרעון בתקציב הרגיל; שיעור גביית הארנונה; דירוג סוציו אוקונומי; יחס תושבים לעסקים; שיעור מענקים לסך תקציב רגיל.

כאמור, מבין הערים הבינוניות, רעננה נמצאת במקום השישי, אחרי הרצליה, כפר סבא, רמת גן, הוד השרון ומודיעין מכבים-רעות.

על פי הנתונים, ברעננה שיעור גביית הארנונה הוא גבוהה במיוחד:  97 אחוזים (מקום שני ארצי, אחרי יוקנעם עילית עם 99 אחוזים). מדובר בעיר בת 85,6365 תושבים, ודירוג סוציו אקנומי גבוהה עם דרוג 8. הכנסות התקציב הרגיל לשנת 2018: 714.3 מיליון שקל. שיעור עודף/ גרעון בתקציב הרגיל עומד על 0.0.  מדד יחס תושבים לעסקים עומד על 6.4, שיעור המענקים לסך התקציב הרגיל הוא 4.4 אחוזים.

אפרת שגב, סמנכ"ל הפיתוח העסקי בדן אנד ברדסטריט ישראל: "דירוג הרשויות המקומיות של דן אנד ברדסטריט, המעיד על חוסנה הפיננסי של העיר ואפשרויות התעסוקה לתושבים בסביבתה, מהווה שיקוף לפערים הקיימים בחברה הישראלית. ניתן לראות שערי הפריפריה וכן הערים מהמגזר החרדי והערבי ממוקמות בחלק התחתון של הדירוג, בעוד שהערים המשגשגות הן אלו הנהנות מקרבה למרכז ואיתה גם נגישות גבוהה לתשתיות, השכלה, ותעסוקה, אשר מסייעים ליציבות העסקים בהן, לפיתוח העירוני ולרמת החיים של התושבים"

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
קיר אקוסטי בסמוך למחלף 531
עדי רייך- הלוי
מינוי חדש בעיריית רעננה
פביאן. לדחות את הדיון
לדחות את הדיון בנושא הפקדת תכנית הבניה "קרית מסלול"
משלוחים מתוקים לאנשים השקופים
מתנדבי הצופים במיצג מרשים על חופי ים המלח
מתנדבי הצופים במיצג מרשים על חופי ים המלח
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
צעיר נדקר למוות בבאר יעקב
אריה פרידמן , יור המועצה הדתית רעננה
נקבע מועד למצעד הגאווה ברעננה