רעננה

"המכרז הוא תוצאה של חלמאות"

איתן גליק, יו"ר "יש עתיד" ברעננה, שוקל לעתור לבית המשפט בנושא תקפות המכרז להפעלת בית הקפה בפארק, בטענה כי העירייה שגתה בכך שאיפשרה להפעיל את בית הקפה בשבתות ללא מטבח פתוח

זאב גולדשמיט 10/10/2018
בית הקפה בפארק. עדיין סגור (צילום ארכיון : אלן שיבר)

יו"ר "יש עתיד" ברעננה, איתן גליק, שוקל להגיש עתירה משפטית נגד תקפותו של מכרז בית הקפה בפארק. גליק טוען שעיריית רעננה טעתה כשאיפשרה להפעיל את בית הקפה בשבתות ללא מטבח פתוח, מה שיפגע, לטענתו, בתושבים החילוניים.

בעקבות תשובה שקיבל מהמחלקה המשפטית בעירייה, שנימקה מדוע המכרז היה חוקי ותקין  אומר גליק:"המכרז יצא לדרך עם הגדרה ברורה לבית קפה שיעבוד שבעה ימים בשבוע, וסיים דרכו בתוצאה המוזרה, שהחלק המקורה והמטבח יהיה סגור בשבת, והחילוני יסתפק בקבלת שירות בשבת, ברחבה החיצונית הפתוחה לרוחות השמיים, מדוכני מזון ניידים ולא ממטבח מקצועי מלא שקיים במבנה המקורה".

"המכרז הזה הוא סמל לאין אונות של חברי המועצה היוצאת", טוען גליק. "איפה היו 30% מחברי המועצה שכבר 20 שנים טוענים שהם מייצגים את רעננה החופשית, המכרז הוא קריאת השכמה עזה וצורמת לדרך בה מועצת העיר פועלת. כיום אין באמת קול שדואג לרוב והמכרז הוא תוצאה של חלמאות ושל העדפת השתיקה ושמירת הכיסאות, מאשר ייצוג אמיתי של תושבי העיר".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:  "במכרז להפעלת בית הקפה בפארק הושקעה חשיבה מעמיקה והוא נבנה כך שיתאים לכלל הקהלים החיים בעיר רעננה ויוכל להעניק שירות לכולם. המכרז בוצע בהתאם לדרישות ולחוק, וההצעה המתאימה ביותר היא זו שנבחרה".

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
במרכז הרפואי לגליל מוכנים לכל תרחיש
מוכנים לכל תרחיש
ציורי נחום גוטמן
"מאחורי קירות המוזיאון"
טקס יום השואה בהוד השרון
עצרת הזיכרון לשואה ולגבורה בהוד השרון
בונים גדול
בונים גדול
אילת מתכוננת לסיבו השני בבחירות
אושר מתחם מחיר למשתכן בר"ג
חבר המועצה יוסי סדבון, לא מוותר בקלות
עו"ד יובל לוי לא יכהן כמ"מ יו"ר וועדת המשנה לתכנון ובניה
מועצת הנשים של רמת השרון. מפגש לאחר שנה הפסקה
מועצת הנשים העירונית חוזרת לפעילות