רעננה

חשד: הונה אנשים בעשרות אלפי שקלים

תושב רעננה חשוד כי בשורה של מקרים הציע לאנשים להקים עמו עסק, לקח מהם כסף בתמורה לשיקים ללא כיסוי ונעלם עם כספם

מיכאל פרוסמושקין 11/10/2018
לקח כסף ונעלם (תמונה להמחשה iclipart)

תושב רעננה, בן 40, נעצר לפני ימים אחדים בחשד להונאה בהיקף של עשרות אלפי שקלים.

מהחקירה עולה חשד כי החשוד בשני מקרים נתן לאנשים אחרים המחאות בסך עשרות אלפי שקלים וביקש מהם שייתנו לו כסף מזומן במקומם. על פי עדויות המתלוננים, החשוד קיבל את הכסף אך אז התברר למתלוננים כי להמחאות כלל לא היה כיסוי. בהמשך מנתק קשר ולא מחזיר את הכסף.

לטענת המשטרה, הוא חשוד בתיק נוסף שבו הציע לאדם בעל צרכים מיוחדים במעון מיוחד הלוואה ודרש שיעביר לו סכום של 27 אלף שקלים לחשבונו.  לאחר שזה העביר את הכסף לחשוד, האחרון המשיך להטריד אותו וביקש ממנו שיעביר לו סכומי כסף נוספים מבלי שנתן לו הלוואה.

 בסך הכל, בידי המשטרה הצטברו עד כה ארבעה תיקים כשבכולם שיטת ההונאה זהה. כמו כן מתברר כי מעבר לתיקים שנחקרים בגזרת מחוז מרכז, האיש דרוש לחקירה ביחידת הונאה של מחוז תל אביב בגין תיקים דומים.

"מדובר על נוכלות", ציין נציג המשטרה בדיון הארכת מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בת"א. "הוא מגיע לאנשים ומציע להם עסק. הם מפקידים לו כסף ואז הוא מביא להם שיקים שחוזרים, הוא נעלם ולא ניתן ליצור עמו קשר".

 החשוד, שמוכר כפושט רגל וחשבונו מוגבל, טען לא מדובר בנוכלות וטען כי חתם עם המתלוננים על הסכם בגין קבלת הלוואה מהם. לדברי סנגורו, אם הוא החזיר את הכסף או לא זאת כבר סוגיה אחרת ומהותה אזרחית ולא פלילית.

בתחילה מעצרו של החשוד , אשר מיוצג על ידי עו"ד עמית שלף, הוארך בשלושה ימים. אולם, בהמשך, הסכימה המשטרה על שחרורו למעצר בית בן עשרה ימים ובתנאים מגבילים נוספים.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוד אהוד יובל לוי. לטובת התושבים
"לא הגיוני לשתק לנו את החיים"
ראשת מועצה חדשה בפרדס חנה כרכור
אושרה בניית אלפי יח"ד במגדל העמק
גז"ד לשוטר שתקף סמנכ"ל לשעבר של הפועל כפר סבא
רוכב אופנוע נפצע בינוני באשדוד
רוכב אופנוע נפצע בינוני באשדוד
במודיעין חוצים בבטחה
טריאתלון הילדים כפר סבא יוצא לדרך
"מעדיפים מטוסים על מגדלים"