רעננה

פורום ממונות על נושא הטרדה מינית הושק ברעננה

רעננה היא הרשות המקומית הראשונה אשר אימצה את הקוד וולנטרי למניעת הטרדה מינית בעירייה

כתב לוקאל 17/10/2018
פורום ממונות הטרדה מינית הושק ברעננה
השקת הפורום (צילום: דוברת איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית)

41%  מהנשים בישראל עברו הטרדה מינית במקום עבודתן. ביום שני, השיק איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית השיק רעננה פורום אסטרטגי של אחראיות למניעת הטרדה מינית, שמטרתו היא לדון בדרכים חדשות למנוע הטרדות מיניות במקום העבודה ולטפל בהטרדות כאלו, כאשר הן מתרחשות

חלקו הראשון של המפגש הוקדש לכלים ולמענים חדשים לטיפול בהטרדות מיניות בתוך מקום העבודה. 

ח"כ מרב מיכאלי, שותפה ותיקה של האיגוד במאבק למיגור האלימות המינית, דיברה על הכוח האדיר שטמון בתפקיד הממונה. "אנחנו צריכות לעבור ממצב תודעתי של 'נאבקות נגד' למקום שבו אנחנו מבינות שמה שאנחנו צריכות לשנות זה את המערכת, המציאות. את יחסי הכוחות ביום יום", אמרה ח"כ מיכאלי.

מירי נוימן, הממונה למניעת הטרדה מינית בעיריית רעננה, סיפרה על תהליך הטמעת הקוד הוולונטרי למניעת הטרדה מינית בעירייה. רעננה היא הרשות המקומית הראשונה בארץ - ולמעשה בעולם - אשר אימצה את דרישות התקן, שפיתח איגוד מרכזי הסיוע בשיתוף מכון התקנים. היא שיתפה את הקהל בצרכים ובתובנות מהתהליך, ובאופנים שבהם הוא שינה את היחס להטרדות מיניות בארגון כולו. 

עו"ד ד"ר כרמית קלר-חלמיש מהאיגוד הציגה לממונות כלי נוסף, שפותח בשיתוף ד"ר זאב לרר- מניעה מצבית מותאמת המתבססת על תהליך למידה של סוגי ההטרדה המינית הייחודיים לארגון, ומציעה פעולות מניעה שנועדו לשבש את הסיטואציות ש"מאפשרות" את ההטרדה. 

לאחר מכן התקיים שיח עומק מעניין על הבעיות והצרכים של ממונות בשטח, ועל שינויי חקיקה ורגולציה שנוכל לקדם כדי לשפר את היכולת של הממונות לפעול למניעת הטרדות מיניות ולטפל בהטרדות, כאשר הן מתרחשות. 

כאמור, עיריית רעננה הייתה הרשות המקומית הראשונה לאמץ את תקן הקוד הוולונטרי למניעת הטרדה מינית, אשר פותח על ידי איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בשיתוף מכון התקנים ובתמיכת משרד הכלכלה. את היוזמה דחפה אורלי קנובל, עובדת מכון התקנים ותושבת רעננה, אשר חשפה את הרעיון בפני העירייה. נוימן אימצה את הרעיון והובילה את התהליך החלוצי, מתוך רצון להוביל שינוי במגזר הציבורי, ולקבוע רף גבוה של יוזמה אקטיבית למיגור התופעה בשוק העבודה. ואכן, כיום עוברים ארגונים ורשויות מקומיות נוספים תהליכים להטמעת הקוד. 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גאווה בהוד השרון
גאווה בהוד השרון
ממשיכים לטפח את הכדורסל בנגב:
בת ים מתייעלת אנרגטית
לא שקט במכבי
מתרענן מחדש
פרויקט המגורים הראשון שנבנה במקום מחנה צריפין יוצא לדרך
מחיר הכניסה לספורטן בשבת: 85 שקלים למבוגר
מחיר הכניסה לספורטן בשבת: 85 שקלים למבוגר
פלאפל בשקל
פלאפל בשקל?