רעננה

"זה הפרק הכי מאתגר בחיי"

בראיון ל"לוקאל" מסביר המועמד לראשות העירייה יקי ודמני למה הוא הכי מתאים לתפקיד ולמה החליט לרוץ, מציג את תוכניותיו במידה וייבחר, מסכם את מערכת הבחירות ובטוח שהוא ינצח בסיבוב השני

זאב גולדשמיט 18/10/2018
ודמני. "אני מלא אנרגיות" (צילום: מיכל סלע)

כשהמועמד לראשות העירייה יקי ודמני נשאל על היעדר הניסיון המוניציפאלי שלו הוא לא מתרגש ומסביר כי גם לזאב בילסקי, רון חולדאי וניר ברקת לא היה ניסיון מוניציפאלי "והם נחשבים לראשי עיר מוצלחים". ודמני לא מסתפק בדוגמאות מהזירה המקומית. "אני מפנה אותך לרודולף ג'וליאני, לשעבר ראש עיריית ניו יורק, שכתב בהקדמה לספר שלו, שהוא ניהל את העיר כעסק לכל עניין ודבר ובחר לצוות שלו אנשים מעולם העסקים, ובעמוד אחר כתב, שאין כמו חשיבות של ניסיון חיים וניסיון ניהולי בניהול עיר".

אין זה מפתיע שודמני שם דגש על הניסיון הניהולי. כמי שהגיע מעולם העסקים הוא סבור שמדובר ביתרון. "ניהול עיר בת 90 אלף איש בתקציב של מיליארד שקל עם חשיבה תכנונית לעשרים שנה קדימה, זה לא תפקיד שיכול לעבור בירושה, ולא תפקיד שיכול להימסר למי שאין לו שום ניסיון ניהולי".

אחרי שניהלת חברות גדולות, למה לך ניהול עיר?

 "תושבים שואלים אותי בשביל מה אני רץ. התשובה שלי, כי זה הפרק המאתגר והכי מחייב בחיי, אחרי שלושת הפרקים הראשונים: הילדות, השירות בטחוני והשליטה בחברות ציבוריות, שלימדו אותי מה המשמעות של הובלה, ניהול והקשבה".

בגילך, 66, יש לך כוח לשמוע תלונות של תושבים?

"אני מלא אנרגיות. אשתי אומרת שאני מרגיש כמו בן 22. אני מתחיל את היום ב-6 בבוקר, ומסיים בחוג בית ומשם יוצא לסיור פאבים עד אחת בלילה לפגוש את הצעירים".

לפי הסקרים של מתחריך אתה לא מנצח בבחירות

"אנחנו מכירים את הסקרים שלנו ואת החברות שעושות סקרים עבור המועמדים האחרים ואת המחירים שהם משלמים עבורם. אני אומר לך באופן חד משמעי: אנחנו נעלה לסיבוב השני מול ברוידא, ובסיבוב השני כל רעננה תתאחד מאחורינו, וננצח בבחירות! יש התקפות אישיות כלפי, כדי למנוע ממני לעלות לסיבוב השני. חוששים ממני, אבל זה לא יעזור להם".

ודמני, תושב רעננה מזה 38 שנה, נשוי לטל, יש לו ארבע בנות ובן, שלמדו במערכת החינוך ברעננה ותשעה נכדים.

כמה כסף עלתה לך מערכת הבחירות?

"אנחנו הרשימה היחידה שמקפידה לדווח למבקר המדינה על כל התרומות. עד היום תרמו לנו כ-230 אלף שקל, ועוד מאות אלפי שקלים הוצאתי מהון עצמי שלי. לא ביקשתי הלוואה מאף אחד".

אתה מוכן למסור הצהרת הון?

"יש לנו בית ברעננה, בו אני גר. אין לי שום רכוש אחר ואין לי קרקעות ברעננה".

מה הדבר הראשון שתעשה אם תיבחר לראש העירייה?

"אזמין את עובדי העירייה לפארק רעננה ואסביר להם שאנחנו יוצאים יחד לדרך מרתקת עם רמת שירות גבוהה לתושב. הבעיות המרכזיות שאצטרך לטפל הן: שקיפות העירייה שיכלול חשיפת המצב הכספי; יומן העבודה שלי יהיה פתוח לציבור; מחצית מזמני יכלול סיורי שטח כדי לראות ולשמוע את התושבים ומה צריך לשפר, ויהיה בעירייה קו טלפוני פתוח לתושבים.

"רחוב אחוזה המיושן, אזור התעשייה ופארק רעננה ישודרגו בצורה דרמטית, בנושא תחבורה, נוסיף מעל אלף מקומות חניה. תוכנית החניה שלי היא 'פרויקט מנהטן', שבה כל הרחובות שחוצים את אחוזה יהפכו לחד סטריים, ובכך יתווספו כ-50 אחוז מקומות חניה בניצב למדרכה. האלטרנטיבה שלנו לנת"צ, שהתחבורה מכפר סבא לתל אביב תעבור ב-531, ובתוך העיר יהיו מיניבוסים לצד שאטלים חינמיים, שיגיעו כמעט לכל רחוב ולתחנות הרכבת. יש לנו ספונסרים לזה".

מה התוכנית שלך לגבי מקומות בילוי לצעירים?

"בפארק רעננה יוקם מתחם אוכל, שייתן מענה לכל הגילאים ויהיה פתוח בשבת. אני במו"מ להביא לרעננה בתי קולנוע ותיאטרון. באזור התעשייה נהפוך בסופי שבוע רחובות למדרחוב עם ערבי ג'ז, וסימפונט רעננה, שעד עתה הופיעה בהרצליה, תחזור להופיע ברעננה. התכניות הרבות מוכנות, והן רק מחכות ללחיצה על כפתור. אני גם אקדיש מאמץ מיוחד להחזיר את רעננה למעמדה כבירת ההייטק של ישראל. 'טבע' לא מגיעים, 'אמדוקס' עוזבים. אני אשנה את המצב הזה".

איך אתה מסכם את מערכת הבחירות עד עתה?

"במערכת הבחירות עברתי דברים נוראים, שלא האמנתי שקיימים ברעננה. ספגתי התקפות אישיות, שעד היום הסתרתי מהציבור ואפילו ממשפחתי. לדוגמה, מצאתי את הרכב שלי מלא בסימני יריקות. רכב אחר של פעיל שלנו נשרט בזדון במפתח. השלטים שלנו שנתלו כחוק באורח פלא נעלמו או הושחתו. אני סופג התקפות קשות בהודעות ווטסאפ. אני לא פוחד, אבל חושש לשיח הציבורי, שאנשים לא אחראים יסיטו אנשים עוד יותר לא אחראים, וזה עלול להיגמר רע. אני קורא לכל המועמדים שיתנערו, יגנו ויעיפו את אותם תומכים שקראו, למשל, להטביע אותי בים בהרצליה".

האם יש משהו במערכת הבחירות, שאתה מצטער עליו?

"כן, פרסמנו סרט וידאו שבו שאלנו את חיים ברוידא מה הוא עשה ב-15 השנים האחרונות. השאלה לגיטימית, אבל הסגנון לא היה במקום".

האם יש מצב שתתחבר לאחד המועמדים האחרים?

 "אנחנו רצים עד הסוף. מי שרוצה לחבור אלינו, יודע היכן אנחנו יושבים".

 


 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חינוך וקהילה בכפר סבא
ריקוד פלאשמוב המוני
ריקוד פלאשמוב המוני בהרצליה
תערוכת הקיץ הגדולה בתל-אביב
חיות ליל קיץ
בובת עץ וקרמיקה
בתים פתוחים במושב בני עטרות
אכלוס דגיגי אמנון בכנרת
הפגנת הדייגים ליד משרד החקלאות
שבועיים של אמנות חופשית במוזיאון
יום המעשים הטובים בעמותת ידידי המרכז הרפואי מאיר
יום המעשים הטובים בעמותת ידידי המרכז הרפואי מאיר
מפגש הדרכה למטפלות וסייעות
מפגש הדרכה למטפלות וסייעות