רעננה

עו"ד הואשם בעבירות זיוף ומרמה

עורך דין מרעננה הואשם בשני אישומים בהם נטען כי זייף מסמכים במטרה לקבל דבר במרמה במסגרת עסקאות מכר מקרקעין

מיכאל פרוסמושקין 22/10/2018
עו
זייף מסמכים במטרה לקבל כסף במרמה (תמונה להמחשה iclipart)

 

עורך דין אזרחי, בן 53, מרעננה הואשם לפני ימים אחדים בזיוף מסמכים, שימוש בהם וקבלת דבר במרמה.

 בסעיף האישום הראשון נטען כי במסגרת עבודתו נהג עוה"ד להגיש מסמכים שונים לעיריית רעננה בשם לקוחותיו. מהחקירה עולה חשד כי באמצע שנת  2014 פנו תושב רעננה ובני משפחתו לנאשם על מנת שימש כעורך דינם בעסקת מכר מקרקעין ברעננה הנמצא בבעלותם. הנאשם הסכים לשמש כעורך דינם וערך עבורם חוזה מכר.

במסגרת החוזה נקבע כי תשלום אחד של הרוכשים על סך 700 אלף שקל יועברו בנאמנות לידי הנאשם, לצורך ביצוע תשלום מסים מול עיריית רעננה, ולאחר מכן תועבר היתרה לידי אותם בני משפחה. ב-31 ביולי אותה שנה העבירו הרוכשים שיק על סך 700 אלף שקל. הנאשם הפקיד  את השיק בחשבונו הפרטי ולא בחשבון נאמנות לטובת בני המשפחה.

בהמשך, כפי שעולה מכתב האישום, זייף הנאשם מסמך הנחזה להיות קבלה למשלם מטעם עיריית רעננה, ממנו עולה כי בוצע בנובמבר 2014 תשלום בסך 80,602 שקל לעיריית רעננה כהיטל השבחה, זאת למרות  שבפועל לא ביצע הנאשם תשלום זה. בהמשך לכך, על פי טענת הפרקליטות, את הקבלה המזויפת הציג הנאשם לבני המשפחה על מנת להטעות אותם וליצור מצג שווא לפיו התשלום בוצע, למרות שבפועל לא בוצע. לאור כך, הנאשם השאיר ברשותו את הסכום ולא העביר כתשלום.  במקביל הוא פנה לעירייה והציג את הקבלה המזויפת על מנת לקבל אישור לטאבו. בהסתמך לכך הונפק לנאשם אישור לטאבו לעסקה.

בדצמבר 2014 הבחינו עובדי העירייה כי לא הועבר בפועל כסף לחשבון העירייה כנדרש. ב-25 בדצמבר אותה שנה, לאחר דרישת העירייה ובני המשפחה, שילם הנאשם  את התשלום על סך יותר מ-80 אלף שקל כנדרש.

 באישום השני נטען כי בתחילת 2016, פנתה משפחה אחרת לנאשם על מנת שישמש כעורך דין בעסקת מכר מקרקעין, במסגרתה ביקשו בני המשפחה לרכוש דירה ברעננה השייכת למשפחה מהרצליה. בעקבות בקשתם, ערך הנאשם חוזה מכר.  בנובמבר אותה שנה, כפי שעולה מכתב האישום, זייף הנאשם  מסמך אישור מעיריית רעננה עבור לשכת רישום מקרקעין, ממנו עלה כי אין מניעה לרשום בטאבו את העברת הזכויות במקרקעין, זאת למרות שידע כי במועד זה לא ניתן אישור  לאור חריגות בניה בנכס.  לאחר מספר ימים פנה הנאשם במייל לבנק, הציג את המסמך המזויף וביקש, על סמך מסמך זה וביודעו כי הוא כוזב, לאפשר קבלת והעברת כספי המשכנתא למשפחה.

לטענת הפרקליטות, בהתבסס על המסמך המזויף שהציג הנאשם בכזב ומצג השווא שיצר, אושרה המשכנתא והועברה למשפחה.  במעשיו זירז למעשה הנאשם את העברת המשכנתא טרם זמנה.

בנוסף, כך נטען, ב-2 במרס 2017 פנה הנאשם לפקידת השומה בעירייה והציג בפניה את המסמך המזויף ביודעו כי מדובר במסמך כוזב ועל מנת ליצור מצג שווא לפיו ניתן אישור לטאבו, על מנת להאריך את תוקפו ולפעול על סמך המסמך המזויף. רק בשל ערנותה של הפקידה, שהבחינה כי המסמך מזויף, לא ניתן האישור כפי שביקש הנאשם.

משפטו של עוה"ד צפוי להתחיל בתחילת חודש ינואר בבית משפט השלום בכפ"ס.

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הולכת רגל כבת 50 נפצעה באורח בינוני מפגיעת משאית בגבעתיים
הולכת רגל נפגעה ממשאית בגבעתיים
הרכב ציפורלה. סוחף ומשעשע
אני חוזר הבייתה
רוכב אופנוע נפצע בינוני באשדוד
רוכב אופנוע נפצע בינוני באשדוד
אישום: דקירה על רקע סכסוך רומנטי
הבניה החדשה ברעננה משנה את כללי המשחק
חברי רשימת לב, מימין: מיכאל רייזמן, גלי שחר, ענבר הוכברג
הסגנים החדשים יוותרו על שכר לטובת תקציבים עירוניים
טיול ליל ירח
חוזרת לקדמת הבמה