רעננה

סרטון שמקשר בין יואל עזרזר לרשימת "באמונה" הופץ ברשתות החברתיות

בסרטון, תחת הכותרת "רשימת הבובות של עזרזר לעיריית רעננה", נראים ראש רשימת "באמונה" חיים גולדמן ויואל עזרזר כשהם רוקדים ואוחזים ידיים. מספר שעות לאחר הפצת הסרטון הוציא עורך דינו של עזרזר מכתב אזהרה בגין פרסום לשון הרע ודרישה להסרת הסרטון. ב"רשימה הדתית המאוחדת" מכחישים כל קשר לסרטון

זאב גולדשמיט 22/10/2018
סרטון שמקשר בין יואל עזרזר לרשימת
יואל עזרזר וחיים גולדמן מתוך הסרטון

מערכת הבחירות ברעננה רותחת לפחות בכל הקשור לשתי הסיעות הדתיות, "באמונה" והרשימה הדתית המאוחדת". הכפשות הן שם המשחק, כשגורמים בשני הצדדים מתלוננים על ניסיונות להעביר תומכים מצד לצד, כשקהל היעד הוא מתפללי בתי הכנסת.

לשיא הגיעו הדברים, כשאתמול (ראשון) הופץ ברשתות החברתיות ובקבוצת ווטסאפ  סרטון תחת הכותרת "רשימת הבובות של עזרזר לעיריית רעננה", בו נצפה ראש רשימת "באמונה", חיים גולדמן לצד סגן ראש העירייה לשעבר, יואל עזרזר, כששניהם רוקדים ואוחזים יד ביד, וברקע מתנגן פזמון של אחד ממערכוני הגשש החיוור: "עובדים עלינו בעיניים".

בהמשך הסרטון נכתבו האשמות כלפי עזרזר בנוסח: "זה אותו עזרזר שקיבל לכאורה משכורות משולשות". כדי לחזק את הטענה מצד מתנגדיו, שעזרזר תומך לכאורה ברשימת "באמונה", שולב בסרטון קטע וידאו שבו עזרזר צולם יוצא בשעת ערב מבית בו נתלה שלט בחירות של רשימת "באמונה".

מספר שעות לאחר פרסום הסרטון, עזרזר באמצעות פרקליטו עו"ד ירון קוסטליץ, הוציא מכתב אזהרה בגין פרסום לשון הרע, ודרישה מיידית להסרת הסרטון. "בשעות האחרונות מופץ ברשת סרטון וידאו המציג את מרשנו מר יואל עזרזר כעומד מאחורי רשימת 'באמונה' כתב פרקליטו של עזרזר. "זהו ניסיון נואל של גורמים שונים בעיר, המשוועים לפגוע ברשימת 'באמונה' באמצעות הכפשת שמו של מרשנו ופגיעה במשפחתו. תוכן הסרטון הינו מיחזור של טענות כזב שהפרקליטות החליטה לגביהן שאינן מצדיקות כתב אישום נגדו, והתיק נסגר. מרשנו הודיע כי אינו מתעתד לחזור לחיים הפוליטיים והחלטה זו בעינה עומדת. פרסום הסרטון מהווה לשון הרע, עלול להשפיל את מרשנו בעיני הבריות, או לעשותו מטרה לשנאה, או ללעג. באם הסרטון לא יוסר מהרשת הורה לנו מרשנו לנקוט בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו כנגד עורכי הסרטון ומפיציו".

כשעזרזר נשאל על ידנו מי להערכתו עומד מאחורי הסרטון, השיב: "בסרטון משולב קטע קצר, שצולם על ידי אחד מהאנשים שחבר ב'רשימה הדתית המאוחדת', וזה מדבר בעד עצמו. מאז מכתב האזהרה שהוצאתי, היה מי שערך מחדש את הסרטון, והוציא ממנו את הקטע שמפליל אותם. בכך הם סיפקו לי הוכחה חותכת".

האם אתה עומד מאחורי רשימת "באמונה"?

"אין לי שום רשימה, ואני לא עומד מאחורי רשימת 'באמונה', אותה הקימו חיים גולדמן, צביה ברק ועוד אנשים בצוות ההיגוי. זה נכון שכשמבקשים ממני סיוע או עצה, אני מסייע, כפי שאני מסייע לרבים אחרים, וביקשו ממני עצה גם מרשימות אחרות". 

מספר 3 ב"רשימה הדתית המאוחדת", לורן עייש (נציג הצרפתים), טוען שיואל עזרזר וחיים גולדמן הציעו לו להצטרף לרשימת "באמונה" מספר ימים לפני הקמתה, לטענתם באישור הרב פרץ. "היה כאן ניסיון להדחה והפיכה במגזר הדתי ברעננה. הם רצו להפיל את אלי אלוש".

בתגובה לדברי עייש אומר עזרזר: "מעולם לא התקשרתי לעייש, המספר שלו אינו מוכר לי ואינו מוקלד אצלי. לורן עייש זורה חול בעיני הציבור, כיוון שאם היה עורך בירור קצר, היה מגלה שבפגישה שהתקיימה במלון המלאכים בירושלים בין הרב פרץ למר חיים גולדמן ןמר ג'ראר בוקובזה, נציג רעננה פלוס, אמר הרב פרץ, שמי שהוא חפץ שיעמוד בראש רשימת מאמינים ברעננה הוא חיים גולדמן, ולא מר אלי אלוש".

חיים גולדמן , ראש רשימת "באמונה": "הם עוסקים כל הזמן בהכפשות, ואחרי שנברו בעבר שלי ולא מצאו כל רבב, עברו ליואל עזרזר וכל מה שיכלו לומר, שאני בובה. מציע להם שיתמקדו בעצמם ובערך המוסף שאותו הם אמורים להביא לציבור בוחריהם. זה מה שאני ורשימת 'באמונה' עושים, אנחנו לא עוסקים בהכפשות. יש אי דיוקים בטענות של עייש, וזאת בלשון המעטה. עזרזר לא כלול ברשימת 'באמונה' וגם לא מעורב בה, לכל היותר לעתים אני מתייעץ איתו לאור ניסיונו וקשריו בקהילה. הם ניסו לשכנע אותי לחזור למאמינים ברעננה, כי ידעו שאני אדם ערכי שחשוב שיהיה ברשימה שלהם. יש לנו רשימה מגוונת ואיכותית והם חוששים מאתנו. עזרזר לא מעניין אותם, כל מה שמעניין אותם זה לפגוע ברשימת 'באמונה'".

הנציג מ"הרשימה הדתית המאוחדת", שלכאורה צילם את עזרזר יוצא מבית שעליו נתלה שלט בחירות, מסר בתגובה: "אני לא יודע על מה מדובר. אין תגובה".

סגן ראש העירייה, אלי אלוש , מס' 2 ב"רשימה הדתית" מסר בתגובה: "אין לנו יד ורגל בסרטון הווידאו המטופש הזה, שגורם נזק ומכפיש את כל הציבור הדתי. בלי קשר, למיטב ידיעתי עזרזר עומד מאחורי רשימת 'באמונה'. הגיע הזמן שגולדמן יאמר בצורה ברורה מי עומד מאחוריו. יחד עם זאת, אני אומר לעזרזר שכולנו אחים, ומקווה שנשמור על כבוד הדדי עד סיום מערכת הבחירות וגם לאחריה".

מ"הרשימה הדתית המאוחדת" נמסר בתגובה: "החיבור הבלתי קדוש הזה בין עזרזר לגולדמן נועד לפגוע בכוחה של הרשימה הדתית המאוחדת. במקום לסייע לרשימה הדתית המאוחדת להתחזק ולהיות המפלגה הגדולה ברעננה, הם מנסים לחבל בה. הציבור רואה הכל והוא ידאג להעניש אותם על כך".

 

 

 

 

 

  

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אמיל פרקש
"זיכרון בסלון" בחיפה
פצוע קשה מאוד מפגיעת רכב ברעננה
מבנה חדש לתחנת מד"א בכפר תבור
סמינר חבלז הרצליה
סמינר חבל"ז
ליאון עיואן
"אל תוותרו על החלומות שלכם"
קק"ל הגדירה את עוטף עזה כיעד סיוע מרכזי
אלי אלוש, הצליח לאחד את השורות
סולחה בסיעה הדתית המאוחדת ברעננה
נמלטו משוטרים והתהפכו: צעירה נהרגה