רעננה

סיירת ההורים תפסיק את פעילותה

במסגרת שינויים שמבצעת משטרת ישראל תופסק פעילותה של סיירת ההורים, שהייתה כפופה למשטרה. המועמד לראשות העירייה ניר קריסטל, שהקים את הסיירת, הודיע כי במידה וייבחר יפעיל את סיירת הורים במתכונת עירונית

זאב גולדשמיט 23/10/2018
 סיירת ההורים תפסיק את פעילותה
ניר קריסטל. צורך חשוב

משטרת ישראל הודיעה למפקד סיירת ההורים ברעננה, בועז יפה, על כוונתה לבצע שינוי בהפעלת המתנדבים של כלל יחידות המשמר האזרחי. מבחינה מעשית, המשמעות היא הפסקת פעילותה של סיירת ההורים, המתאפיינת בפעילות ייחודית מול בני הנוער. עד היום הסיירת ברעננה פעלה כיחידה משטרתית, שמעניקה למתנדבים סמכויות וציוד הדרוש לצורך הפעילות.

מפקד הסיירת בועז יפה: "המשטרה מבטלת בהדרגה את כל היחידות ההתנדבותיות, למעט ית"מ (תנועה) והמתמיד. סיירת הורים רעננה תיסגר, וזה עצוב מאוד, כי היחידה מטפלת בבעיות הכי חשובות של האזרח. יש לא מעט ילדים בעיר שמסתובבים בעיר בזכות פעילות הסיירת". 

המועמד לראשות העירייה, ניר קריסטל, הודיע כי במידה וייבחר יפעיל את סיירת הורים במתכונת עירונית.

כזכור, סיירת ההורים רעננה, שהוקמה על ידי קריסטל לפני שמונה שנים, פועלת במודל ייחודי ונמנית על מספר מאד מצומצם של סיירות אשר פועלות תחת משטרת ישראל, לעומת רוב הסיירות שפועלות במודלים אחרים. בראש השנה, העביר קריסטל את הפיקוד על סיירת ההורים לסגנו, בועז יפה, בשל התמודדותו לתפקיד ראש העיר.

 קריסטל:  "סיירת ההורים רעננה הינה מהטובות בישראל. זכינו לא פעם להציל חיים של ילדי רעננה, ויש כאן כמה ילדים בעיר שחיים היום, פשוטו כמשמעו, בזכות פעילות מצילת חיים של חברי הסיירת. גם היום יש ביקוש מצד עוד הורים להצטרף לסיירת. הטיפול באלכוהול, בעישון, בביטחון הנוער, באופניים החשמליים הוא צורך מתמשך וחייב רציפות והתמדה. למען הבטיחות והביטחון של ילדינו לא אתן להפסיק את פעילות היחידה הזו, אלא אפעל להרחיב את פעילותה. מיד לאחר שאבחר לראשות העיר, בכוונתי להפוך את הסיירת לחלק ממערך הביטחון העירוני, כיחידת התנדבות לכל דבר. כך נוכל לגייס עוד מתנדבים במהירות ולהמשיך לדאוג לנוער שלנו ברעננה".

 ממשטרת מרחב השרון נמסר בתגובה: "ללא קשר לתוכן פנייתך, הקמה או פירוק יחידות מתבצעים על פי הערכת מצב ארגונית ומבצעית ומתבססת על צרכי משטרת ישראל ועל משימותיה".


 

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תלמידי "עטרת חיים" ילמדו במקלט ובפרוזדור
משלחת מפולין ביקרה בכפר הירוק
כייף ללמוד כך בבאר שבע:
"מחשב נייד לכל מורה"
רוכב אופניים נהרג ברמלה
רוכב אופניים נהרג ברמלה
חבש כיפה ויצא לבצע פריצה
הגיעו להתרשם
תלמידים עם דיוקנאות מחומרים ממוחזרים
"האומנות בזבל"