רעננה

חשד: מכירת טלפונים ניידים במיליוני שקלים תוך ניצול לרעה של פטור ממע"מ

תושב רעננה המשמש כסמנכ"ל בחברת מכירות שפועלת מטעם חברת סלולאר גדולה ומוכרת בין החשודים בפרשה במסגרתה נחקר חשד למכירת טלפונים ניידים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים תוך ניצול לרעה של פטור ממע"מ באילת

מיכאל פרוסמושקין 24/10/2018
חשד: מכירת טלפונים ניידים במיליוני שקלים תוך ניצול לרעה של פטור ממע
ניצלו את הפטור ממע"מ (תמונה להמחשה iclipart)

חברת תקשורת סלולרית ידועה וחברת מכירות מטעמה חשודות במכירת טלפונים ניידים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים תוך ניצול לרעה של פטור ממע"מ באילת – בין החשודים שנעצרו תושב רעננה ששימש כסמנכ"ל בחברה המפעילה מטעם חברת התקשורת.

רשות המסים הודיעה כי חוקרת בימים אלה פרשה גדולה בה מעורבת חברת תקשורת סלולרית הוט מוכרת וחברת מכירות שעובדת מטעמה בחשד למכירת טלפונים ניידים באזור אילת בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, תוך ניצול לרעה של הפטור ממע"מ באילת. כדי ליהנות מהפטור ממע"מ במכירת טלפון נייד לאדם שאינו תושב אילת נדרש כי יימכר מכשיר בודד לרוכש בודד.  

לבתי המשפט הובאו השבוע ארבעה מעורבים בפרשה אשר ששוחררו בתנאים מגבילים תוך הפקדת ערבויות כספיות. הארבעה אחראי משווקים בחברת הסלולאר, מנכ"ל חברת המכירות,  סמנכ"ל בחברת המכירות שכאמור תושב רעננה מכירות וכן מנהלת אזור אילת בחברת המכירות.

החקירה החלה בעקבות תפיסת שני תושבי הצפון בחודש יוני, כשניסו להבריח כמות גדולה של טלפונים ניידים, שנרכשו בדוכנים בבעלות חברת הסלולאר. תפיסת השניים הובילה לחקירתם של עובדים ומנהלי דוכנים של החברה הסלולארית, המועסקים ע"י חברת המכירות שעובדת מטעמה של חברת הסלולאר.

 החקירה העלתה  חשד כי בדוכני החברה הסלולארית נמכרו טלפונים ניידים בכמויות מסחריות למבריחים, ידועים ומזוהים, תושבי צפון ומרכז הארץ וכדי להסוות את המכירות הללו ולאפשר את הברחתם של הטלפונים הניידים, נרשמו המכירות על שמות אנשים מזדמנים כגון עובדי קניונים באילת. בחלק מהמקרים נרשמו בחשבוניות המכר של חברת הסלולאר שמות של קונים ללא פרטים מזהים שלהם.

 החקירה הסמויה העלתה חשד לפיו חברת הסלולאר בשיתוף חברת המכירות ביצעו באופן שיטתי ולאורך זמן מספר עבירות. בכלל זה, הגשת דוחות כוזבים למע"מ על מכירות פטורות (ללא מע"מ) בהיקף של עשרות מיליוני שקל בגין מכירת טלפונים ניידים באילת, כביכול לתושבי אילת ואחרים, כשבפועל הטלפונים הניידים נמכרו בצורה מוסוות ושלא כדין למבריחי טלפונים המתגוררים בצפון ומרכז הארץ. עוד לפי החשד, כדי לאפשר את מכירת הטלפונים הניידים ולהסוות את מכירתם הלא חוקית הוצאו חשבוניות מס כוזבות של חברת הסלולאר בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בהן נרשמו שמות של לקוחות תושבי אילת ואחרים, שלא רכשו כלל את הטלפונים ובכך סייעו בהברחת אלפי טלפונים ניידים.

השבוע נפתחה חקירה גלויה של מכס ומע"מ נגד חברת שתי החברות, שכללה חיפושים ותפיסת חומרים במשרדים הראשיים ובדוכני החברה הסלולארית באילת וכן חקירת מעורבים ועובדים.

 ברשות המסים ציינו כי החקירה הגלויה עדיין בתחילתה ויש לחקור מספר רב של  מוכרנים וקונים וכן בעלי תפקידים בשתי החברות.  כמו-כן יש לתפוס חומרי הנהלת חשבונות וחומרי מחשב רבים נוספים.         

 כאמור, החשודים שוחררו בתנאים מגבילים. לגבי החשוד מרעננה, בית המשפט שחרר אותו בערבות עצמית בסך 200 אלף שקל, ערבות צד ג' על ידי שני ערבים בסך 100 אלף שקל כל אחת, אי יצירת קשר עם המעורבים בפרשה במשך חודש ונאסר עליו לצאת מהארץ למשך 180 יום.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכב אופניים נהרג בתאונה
חושבות מחוץ לקופסא
לבדוק את נושא חשבונות המים המופרזים
הולך רגל נפצע בתאונה בהרצליה
עוד רחלי גרינברג יור פורום נשים להב רעננה
חיזוק לפורום הנשים להב רעננה
 (צילום: פרטי)למדן וקארו
במי תומכים הירוקים?
פרסום ראשון: עופר בן דור התפטר במפתיע מהמועצה
ההסלמה בדרום - 39 בני אדם טופלו על ידי צוותי מד"א - כולם במצב קל