רעננה

רעננה בדרך לסיבוב שני

על פי התוצאות נכון לשבע בבוקר (לא כולל קולות החיילים וקולות כפולים) חיים ברוידא ואיתן גינזבורג עלו לסיבוב השני ברוידא קיבל 33.59 אחוז, גיזנבורג - 27.73 אחוז

זאב גולדשמיט 31/10/2018
רעננה בדרך סיבוב שני
חיים ברוידא (צילום יחצ, ראובן קפוצינסקי), גינזבורג (צילום עזרא לוי)

תוצאות הבחירות לראשות עיריית רעננה מצביעות על סיבוב שני בין חיים ברוידא לאיתן גינזבורג, שסיימו במקומות 2-1. ברוידא קיבל 33.59 אחוז, גיזנבורג - 27.73 אחוז

ניר קריסטל סיים במקום השלישי (17.63), יקי ודמני במקום רביעי (13.04), אחריו רונית ויינטראוב (6.39)  ורחלי בן ארי סקעת 1.63.

תוצאות הבחירות למועצת העיר הראו על מהפכים ברשימות, כשספר רשימות ירדו במנדטים לעומת הקדנציה הקודמת.
מרצ הסיעה הגדולה עם 4 מנדטים (הצביעו 7,623) 
גינזבורג - 3 מנדטים (5,545)
ברוידא - 3 מנדטים (הצביעו 4828)
הרשימה הדתית המאוחדת - 3 מנדטים (4,961)
יקי ודמני - 2 מנדטים - (2,314)
ניר קריסטל -  2 מנדטים - (3,553)
באמונה - 1 מנדט (2,253)
הליכוד - 1 מנדט (2,141)
ארבע רשימות שהתמודדו לא נכנסו למועצת העיר, והן: יש עתיד (1,301), התנועה החברתית של רחלי בן ארי סקעת (1,017), עלינו (685), אמנון נגר (69).
עם זאת, יתכן ש"יש עתיד" תכנס למועצה, תלוי בספירת קולות החיילים, שכן היא הכי קרובה למו לקבלת מנדט (1748) . 
לפי נתונים אלה, מרצ, והרשימה הדתית המאוחדת ירדו כל אחת במנדט (לעומת בחירות 2013)
 
ממטה חיים ברוידא נמסר: "רעננה אמרה כן לשינוי! בבחירות הללו קולם ורצונם של תושבי רעננה נשמע באופן חד וברור: רוב מוחץ של תושבי העיר אינו רוצים עוד בהנהגה הישנה בראשות איתן גינזבורג, הם רואים בחיים ברוידא כמועמד היחיד שיכול להוביל את מחנה השינוי. הציבור בחר במנהיגות שמביא איתו ברוידא,  מנהיגות נחושה וקשובה, מנהיגות המחוברת לתושבים.

"למעלה מ-60% מתושבי העיר הביעו אי אמון בהנהגה הישנה
שבשנים האחרונות הביאה את רעננה לאבד מאיכותה ומיוקרתה. הם דרשו, פשוטו כמשמעו, לקחת מההנהגה הישנה את המנדט לניהול העיר.  
"תוצאות הבחירות משקפות תמיכה רחבה בברוידא, מרחק קצר מניצחון בסיבוב הראשון, של כלל המגזרים והקהילות בעיר. התוצאות ממחישות רצון עז לשינוי ולרעננה אחרת. רעננה טובה הרבה יותר. רעננה מצוינת כפי שהתחייב ברוידא לאורך כל מערכת הבחירות ובהתאם לכך גיבש תכנית עבודה מקיפה ומקצועית. 

ברוידא פנה בנימה אישית לתומכיו: "אני מודה מקרב לב לאלפים רבים מתושבי רעננה שראו בי כמי שעומד בראש מחנה השינוי ותמכו בי. אני משוכנע כי כל מחנה השינוי יתאחד סביבי בסיבוב הבחירות השני ויחד, כולנו, נצא לדרך חדשה שתעלה את רעננה על הדרך לה היא ראויה".

ממטה גינזבורג נמסר: "אתמול עשינו את דבר מדהים. שטפנו את העיר עם מתנדבים והוכחנו שאנחנו בדרך הנכונה".

ראש העירייה המכהן,  איתן גינזבורג הוסיף: ״אני רוצה קודם כל להגיד תודה למשפחה שלי ולמאות הפעילים והמתנדבים. הובלנו מערכה נקייה ומרשימה ואני גאה מאוד בתוצאה. רעננה רוצה דור חדש של מנהיגות והתחדשות, ואנחנו ניקח את מושכות ההנהגה בסיבוב השני.עכשיו השעה למעט מנוחה, לחבק את הילדים ולהתכונן ל-13 בנובמבר״.

 תגובות במערכת הפוליטית

 שתי רשימות שתלו בהן תקוות אכזבו בבחירות לראשות העירייה, ולא עלו לסיבוב השני. מדובר ברשימת "רעננים" בראשות ניר קריסטל ורשימת "רעננה מכל הלב" בראשות יקי ודמני. קריסטל סיים במקום השלישי עם 17.33 אחוז ו-ודמני סיים במקום הרביעי (13.04 אחוז).

ודמני, המועמד היחיד שלא הגיע מהמועצה, אמר ל"לוקאל": " כן – אני מאוכזב מהתוצאות, כן – אני מודאג מכך שכשחמישים אחוז מתושבי רעננה לא באו להצביע וכנראה שלא איכפת להם מהעיר, כן – אני שמח שאני חוזר לחייק משפחתי . אני עם הפנים קדימה בראש מורם".

בהודעה רשמית הוסיף יקי ודמני: "הציבור אמר את דברו ושני מועמדים עולים לסיבוב השני. זה המקום להודות לכל המצביעים, לכל המתמודדים ולאחל בהצלחה לשני העולים לסיבוב השני, אשר התקשרתי לברך אותם לפני דקות אחדות. נהנתי מכל שניה מהמסע המרתק בו זכיתי להכיר אלפים מתושבי העיר. אנו מכבדים את החלטת הבוחרים ונעשה כל מאמץ לייצג את תושבי העיר במועצת העיר בכבוד וביושר. תודה לכולכם. יש לנו עיר נהדרת, ביחד נשמור עליה".

ניר קריסטל אמנם לא עלה לסיבוב שני, אבל הפתיע כשהצליח בחודש האחרון להתקדם עד למקום השלישי. יחד עם זאת, זה לא מה שהוא קיווה, ומכאן האכזבה. במטה שלו סבורים שיקי ודמני לקח לו מנדט באיזור המערבי של העיר, שבו שניהם התחרו על אותן קולות.

"הציבור אמר את דברו. זו אכזבה, אבל אין לי דבר אחד שעשיתי ושאני מתחרט, כי עשיתי הכל בצורה הגונה ומכובדת" אמר קריסטל בתגובה לתוצאות הבחירות".

קריסטל הוסיף: "ייצגתי תחרות שהביאה כבוד לרעננה. הרבה אנשים לא הכרו אותי, ובתקציב הכי נמוך עשיתי בית ספר לאיך עושים קמפיין. אני מסיים קמפיין בראש מורם. הלכתי על קמפיין נקי שמדבר על תכניותינו, מבלי להשמיץ אחרים, אבל לצערי, ספגנו הכפשות והשמצות לאורך כך הדרך. אנשים כמוני, שמגיעים ממקום טוב לעיתים מפסידים לטווך הקצר, אבל מרוויחים בטווך הארוך. מהבוקר אני מקבל הודעות תמיכה, מאנשים שאומרים שאני מייצג את רעננה היפה".

אלי אלוש מהרשימה הדתית המאוחדת: "בגלל מאוויים אישיים ובשל הפיצול, הציבור הדתי איבד שתי מנדטים, כי ברשימה דתית אחת היינו יכולים לקבל חמישה מנדטים. יחד עם זאת אנחנו הרשימה השנייה במועצת העיר שתקבע את סדר היום, ובלעדינו לא ניתן יהיה להקים קואליציה. הגענו להישג לא מבוטל לנוכח הספינים וההתקפות שספגנו בקמפיין".

חיים גולדמן, ראש רשימת באמונה: "בהתחשב בכך שהתחלנו מאפס ובאיחור, ובהתחשב שניבאו שלא נעבור את אחוז החסימה, אני שמח שאייצג את הציבור הדתי במועצת העיר."

במי תתמכו לראשות העיר בסיבוב השני?

אלוש: "נתייעץ עם רבנים ומנהיגי קהילות, ונקבל החלטה".

איתן גליק, שרשימתו "יש עתיד" לא נכנסה למועצה: "אכזבה גדולה, אבל זה רצון הבוחר. ליש עתיד ולי יש הרבה מה לתרום לעיר, וחבל".


 
 
 

.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: תקף ידידה בשנתה והכה את חברותיה כשניסו לסייע
אישום: תקף ידידה בשנתה והכה את חברותיה כשניסו לסייע
אחד מהשעונים שהוברחו
נחשפה רשת להברחת שעוני יוקרה
חברת אל על חנכה מטוס חדש על שם העיר כפר סבא
כפר סבא בשחקים
רפי סער , מוביל תוכנית לקידום השיוויון
כפר סבא עם השוויון
גבר טבע למוות בהרצליה
גבר טבע למוות בהרצליה
ראש עיריית רעננה חיים ברוידא
"אני לא לחיץ ולא חושש מביקורות"
פרס החינוך הארצי הוענק לקריית חינוך דרור בלב השרון
פרס החינוך המוסדי תשע"ט
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש