רעננה

מועצה חדשה/ ישנה

על פי תוצאות הבחירות, ללא קולות החיילים, הרשימה הגדולה במועצת העיר היא מרצ בראשות רונית וינטראוב שקיבלה ארבעה מנדטים. שמונה חברים חדשים ישבו סביב שולחן המועצה

זאב גולדשמיט 31/10/2018
רונית וינטראוב.. בראש הסיעה הכי גדולה (צילום: תומר נויברג)

הבחירות אתמול (שלישי) קבעו את הרכב מועצת העיר החדשה, בלי קשר לבחירות בסיבוב השני בעיר, שיהיו רק לקביעת ראש העירייה.

על פי התוצאות, ללא קולות החיילים, הרשימה הגדולה במועצת העיר היא מרצ בראשות רונית וינטראוב שקיבלה ארבעה מנדטים. הארבעה שנכנסו: רונית וינטראוב, עדית דיאמנט, צבי נדב ודבי סלוצקי (ארבעתם חברי מועצה מכהנים). מרצ ירדה במנדט אחד לעומת הבחירות הקודמות ומי שפספס כניסה היסטורית למועצה הוא מספר חמש, עמית צור, נציג הקהילה הגאה. מרצ , שלא חתמה הסכם עודפים עם אף אחת מהרשימות, איבדה מנדט חמישי, שעבר ליקי ודמני, בזכות הסכם עודפים שלו עם הליכוד. עם זאת במרצ אופטימיים ומקווים להחזיר את המנדט החמישי מקולות החיילים.

שלוש רשימות קיבלו כ"א שלושה מנדטים: "חיים ברעננה" בראשות חיים ברוידא, רשימת "לב" בראשות איתן גינזבורג, והרשימה הדתית המאוחדת בראשות אריה פרידמן.

רשימתו של ברוידא תכלול את חיים ברוידא, עופר בן דור (פעיל למען אנשים עם מוגבלויות) ואנה פוזמנטיר. זוהי רשימה חדשה במועצה, כאשר מי שפספס כניסה למועצה הוא מספר ארבע ברשימה, רחמים שלום, פעיל חברתי וכדורגלן עבר מפורסם ששיחק ביו השאר, בבית"ר ירושלים, הפועל רעננה ומכבי רמת עמידר.

רשימתו של גינזבורג תכלול את גינזבורג, גלי שחר (סמנכ"לית פיתוח עסקי-חברתי קרן רש"י לקידום אוכלוסיות מוחלשות) ומיכאל רייזמן, חבר מועצה מכהן. מי שפספסה כניסה למועצה היא ענבר הוכברג (לשעבר סגנית יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית).

הרשימה הדתית המאוחדת, שכוללת את הבית היהודי, מאמינים ברעננה ורעננה פלוס, ירדה מארבעה לשלושה מנדטים. המנדט הרביעי הלך לחיים גולדמן מרשימת "באמונה". חברי הרשימה הדתית המאוחדת במועצה יהיו: אריה פרידמן, אלי אלוש ולורן עאייש (נציג הצרפתים). מי שאיבדה את מקומה במועצת העיר היא חברת המועצה המכהנת, דרורה כהן, שהייתה מספר 4 ברשימה.

שתי רשימות חדשות קיבלו כל אחת שני מנדטים: רעננים בראשות ניר קריסטל ו"רעננה מכל הלב" בראשות יקי ודמני.

"רעננים" תכלול את ניר קריסטל (חבר מועצה מכהן), ואיילת ארז-סגן (סמנכ"לית בחברה לאימון קוגניטיבי, עד לאחרונה הייתה חברה בהנהגות הורים בחטיבות ובתיכוניים). מי שפספס כניסה למועצה הוא אמיר פויירמן (יו"ר לשכת ארגוני העצמאים – להב, ובעל חברה לשיווק דיגיטלי).

"רעננה מכל הלב" תכלול את יקי ודמני (כיהן כמנכ"ל בחברות ציבוריות רבות) וארז ברט (איש דתי, מנהל חברות יזמות עסקית באירופה). מי שפספסה כניסה למועצה היא מיכל ברם, חברת מועצה לשעבר.

שתי רשימות קיבלו מנדט אחד: הליכוד בראשות אילן כהן (מס' 2, עו"ד אבי יוסף לא נכנס) ו"באמונה" , רשימה דתית חדשה בראשות חיים גולדמן (מס' 2, צביה ברק, לא נכנסה).

ארבע רשימות לא עברו את אחוז החסימה ונשארו מחוץ למועצת העיר: "יש עתיד" בראשות איתן גליק, "התנועה החברתית" בראשות רחלי בן-ארי סקעת, "עלינו" – רשימת עולים בראשות יוסף סלאמה ורשימתו של אמנון נגר.

כפי שמסתמן, מועצת העיר הבאה תיראה, אפוא, אחרת מהמועצה הקודמת. לא פחות משמונה חברים חדשים יכנסו למועצה, והם: עופר בן דור, אנה פוזמנטיר, גלי שחר, לורן עייאש, יקי ודמני, ארז ברט, איילת ארז-סגן ואילן כהן, שחוזר לקדנציה נוספת.

מי שיפנו את כסאם במועצה הם מ"מ וסגנית ראש העירייה, סימה פרי, רחלי בן ארי סקעת, דרורה כהן, מייש אייזקסון, מרסלו גל, אביחי ארביב, איציק מילר, לויס אייל וליאור זלינגר.

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 01/12/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט תמ"א 38 ברמת השרון
הולכת רגל נפצעה קשה בקריית טבעון
רמי בר לב. להסתיר מבנים בהליך שיפוץ
להסתיר מבנים בתהליך שיפוץ
מיזם גרים קרוב
ואהבת לרעך כמוך
רוכב אופנוע נפצע בינוני סמוך לצור הדסה
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
ריבוע כחול נדלן לא תשלם היטל השבחה על נכס באזהת ברעננה
ריבוע כחול נדל"ן לא תשלם היטל השבחה על נכס באזה"ת ברעננה
בופה בוקר