רעננה

היכונו לסיבוב השני! (טור אישי)

זאב גולדשמיט 01/11/2018
הולכים להצביע עוד פעם (תמונה להמחשה באדיבות יהושע יוסף)

הבחירות ברעננה, עיר מנומנמת בדרך-כלל, יצרו בחודשים האחרונים רעש גדול, אבל הסתיימו בקול ענות חלושה. אין מנצח, יש סיבוב שני, ויש מספר רשימות שחטפו מכה בכנף, הן לראשות העירייה והן במספר המנדטים למועצה.

 ברוידא, שבע קרבות במערכות בחירות, רצה לסגור את הבחירות בסיבוב הראשון מהסיבה הפשוטה כי גם הוא יודע שיהיה לו הרבה יותר קשה להשיג קולות נוספים בסיבוב השני. ברוידא נהנה מתמיכה של 33 אחוז, ומדובר בקהל תומכים נאמן, כך שהוא זקוק לתוספת של שבעה אחוזים בלבד עד לניצחון. מן הסתם הוא ילך על כל הקופה, כי מבחינתו, הזדמנות פז כזו לא תקרה שוב בדרכו הפוליטית.

 גיזנבורג ספג את התסכול של התושבים על הקדנציה האחרונה של בילסקי, וחוץ מזה, לגינזבורג, עם כל הכבוד, אין את הכריזמה של בילסקי. זו הסיבה שמעמדת ראש עירייה ורוח גבית של ראש עירייה מיתולוגי הוא לא הצליח לסגור את הסיפור בסיבוב הראשון.

גינזבורג צריך תוספת של 12 אחוזים, ולא יהיה פשוט להביא לקלפיות קהל שלא אוהב לצאת מהבית. בעיקר כשאין יום שבתון. גינזבורג מאמין שבקרב ישיר מול ברוידא יש לו הרבה יותר סיכוי לנצח מאשר בסיבוב הראשון, כשבשטח היו שני מועמדים נוספים שנאבקו איתו על אותם קולות בדיוק. צפוי להיות מעניין.

במקרה שגינזבורג יבחר, הוא יעדיף קואליציה מקיר לקיר שתכלול את כל הרשימות. יחד עם מרצ, הרשימה הדתית המאוחדת, יקי ודמני, ניר קריסטל והליכוד יהיו לו 15 מנדטים. יתכן, שרשימת "חיים ברעננה" בראשות ברוידא ובאמונה בראשות חיים גולדמן יעדיפו להיות באופוזיציה.

במידה וברוידא יבחר, הוא ירצה את ניר קריסטל, יקי ודמני, ויחד עם שותפים פוטנציאלים כמו: הרשימה הדתית המאוחדת, באמונה, והליכוד יצור קואליציה של 12 מנדטים. במקרה כזה, יתכן שמרצ ו"לב" בראשות גינזבורג יעדיפו לא להצטרף.

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרצליה: מקום 4 במדד החופש העירוני
הרצליה: מקום 4 במדד החופש העירוני
רכבים מיני משפחתיים
היתרונות ברכבים מיני משפחתיים למשפחות עם 2 ילדים
כפר סבא נוסעת בקארפול
אחוז ניכר מהאוכלוסייה מעוניין בטיפולים קוסמטיים על בסיס קבוע
כיצד לבחור את הקוסמטיקאית המושלמת עבורך?
מסע הקניות שלי לחג בחצי חינם
מסע הקניות שלי לחג ב"חצי חינם"
עורכת הדין ענת בירן
דיירי שבעת הכוכבים דיור מוגן נושמים לרווחה
מגיע עם חגורת נפץ לסניף
"מגיע עם חגורת נפץ לסניף"
חוזרים ללימודים