רעננה

בחרה להתרענן

אחרי ארבע שנים שלמדה ושיחקה באוניברסיטה מעבר לים החליטה יאל בנימין להצטרף לקבוצת הנשים בכדורעף של מכבי רעננה. יאל מספרת כמה חשוב לה לקדם את כדורעף הנשים בארץ, מה קבוצתה יכולה לעשות בליגה וגם מהו מקור שמה המיוחד

זאב גולדשמיט 01/11/2018
יאל בנימין. לקדם את כדורעף הנשים (צילום: זאב גולדשמיט)

יאל בנימין, שחקנית הכדורעף של מכבי רעננה, למדה ושיחקה במשך ארבע שנים באוניברסיטת דרום אילינוי במסגרת קדם רפואה. בהיעדר מסגרת מקצוענית אחרת בארה"ב לאחר סיום הלימודים, רוב השחקניות בוחרות לשחק בדרום אמריקה או באחת הליגות באירופה. בנימין בחרה לחזור לישראל. "בחרתי במכבי רעננה כיוון שאהבתי את הבנות בקבוצה ואת החזון של המועדון. מבין כל ההצעות שהיו לי באותה תקופה, מכבי רעננה הכי התאימה לי" מספרת בנימין בת ה-25. "רעננה זו עיר עם מודעות לכדורעף, קבוצה צעירה וכישרונית עם שלוש שחקניות זרות שממשיכות איתנו עונה שניה. פה אני מקבלת את הבמה הראויה, ואני מאמינה שהעונה זו תהיה עונת הפריצה של הקבוצה".                                         

כשיאל מדברת על עונת פריצה, היא מתכוונת לעלייה לשלב הפלייאוף והתמודדות על תואר האליפות מול יריבות חזקות יותר דוגמת האלופה מכבי חיפה, סגניתה הפועל כפ"ס ועירוני קריית אתא. "במחזור הקודם הפסדנו בבית למכבי חיפה, אבל הקשינו עליהם מאוד והרגשתי שיפור גדול בקבוצה. אנחנו עוד נפתיע העונה את הגדולות". יאל מסבירה את השם המיוחד שמאוית עם א' בכך שהוריה בחרו פעמיים אל. אבא רצה לקרוא לי 'ליאל', אמא רצתה 'יעל', אז התפשרו על יאל" סיפרה.                                                                                

יאל עוסקת בפול טיים ג'וב בכדורעף. היא מתאמנת 6 פעמים בשבוע ברעננה ולכך יש להוסיף משחק שבועי. בנוסף היא מלמדת כדורעף ילדות בעיר מגוריה, חדרה, ובין לבין היא לומדת חינוך גופני במכון וינגייט. העובדה שבאילינוי למדה אנטומיה ופיזיולוגיה מסייעת לה מאוד בלימודי החינוך גופני.

היא בחורה נאה, שמתייחסת לכדורעף ברצינות. היא שואפת להתקדם בענף, שאיך נאמר זאת בעדינות, לא ממש נקלט בקרב ציבור חובבי הספורט בארץ. "יש ערים כמו חדרה, רעננה, המעפיל, קיבוצי הגליל המערבי בזכות מטה אשר, ששם יש תרבות כדורעף, ויש ערים גדולות ששם הכדורעף לא נקלט" מסבירה יאל, "אני חושבת שלכדורעף יש פוטנציאל, וזה משחק נהדר שאני שואפת להתקדם בו הכי גבוהה שאפשר. במשחק שאירחנו את חיפה היה אולם מלא ואוירה מדהימה, ואני מאמינה שגם במשחקים הבאים אפשר להביא את אותו קהל ואפילו יותר".

מה דעתך על מצב הכדורעף בכלל וספורט הנשים בפרט?

 "הכדורעף בישראל לא מספיק פופולארי. אמנם, אני רואה שמתחילים לשדר משחקים בטלוויזיה שזו חשיפה יפה, אבל הענף לא זוכה לחשיפה ראויה. מפריע לי, שכשאני מספרת שאני שחקנית כדורעף בליגת העל, שואלים אותי אם זה תחביב? החלום שלי, שהכדורעף יהיה ספורט מקצועני ולא נצטרך לעבוד לצד זה בעוד עבודה, בדיוק כמו ששחקני הכדורגל משחקים כדורגל ושחקני הכדורסל משחקים כדורסל".

ברור לך שזה לא יקרה

"לי שום דבר לא מובן מאליו. צריך לעשות שינוי יסודי בסדר העדיפויות, כי כשאני מאמנת ילדות  בחדרה כולן באות לצפות במשחקים כי הן אוהבות את המשחק, ואני מרגישה שיש כישרונות, צריך רק ללמד אותם וגרום להם להשתפר".

מה החלום שלך?

"לזכות באליפות המדינה, מקווה שזה יהיה עם מכבי רעננה".

יאל בנימין ומכבי רעננה ניצחו השבוע בחוץ את אס"א באר שבע 0:3 (6:25, 17:25, 10:25) ללא הקפטנית איבונה ואליגורה. מחר (שישי, 13:30) מצפה למכבי רעננה משחק קצת יותר רציני, כשתארח באולם פעמונים את ק.ק. ת"א, שהפתיעה במחזור האחרון בניצחון על קריית אתא. שווה לבוא.

 

 


 

 

 

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 22/10/2019
זאב גולדשמיט 06/10/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 04/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הכן ביתך לחורף!
Yale בישראל:
קהילה מצילה
"ארע לי נס אמיתי"
הרב דר מיכאל לייטמן
ליבי ליבכם
עשרות תושבים בכנס ההסברה של מהיר לעיר
עשרות תושבים בכנס ההסברה של "מהיר לעיר"
פסטייה גבינות
הצלחה לשוק הקהילתי הראשון