רעננה

קריסטל יתמוך בברוידא ויהיה סגן ראש עירייה בשכר ומ"מ

עם סיום הסיבוב הראשון נפגש ניר קרסיטל עם איתן גינזבורג ועם חיים ברוידא ולבסוף החליט, ביחד עם חברי סיעתו, לתמוך בברוידא בסיבוב השני. בין השניים סוכם כי במידה וברוידא יזכה ימונה קריסטל לסגן ראש עירייה בשכר ומ"מ ראש העירייה כאשר תחת אחריותו יהיו אגף חזות העיר, התחבורה, ביטחון, נוער וצעירים

זאב גולדשמיט 02/11/2018
ברוידא וקריסטל. הגיעו להסכם

התפתחות מעניינת במערכת הבחירות ברעננה. ניר קריסטל, שסיים במקום השלישי במרוץ לראשות העירייה, חבר היום (שישי) לחיים ברוידא, ויתמוך בו בסיבוב השני מול איתן גינזבורג. בין השניים סוכם, שקריסטל יהיה סגן ומ"מ ראש העירייה בשכר, ותחת אחריותו יהיו אגף חזות העיר, התחבורה, ביטחון, נוער וצעירים. הסיכום הושג סמוך לכניסת השבת. הכל, כמובן, בתנאי שברוידא יבחר לראש העירייה.

קריסטל היה מחוזר מאז סיום הסיבוב הראשון על ידי שני המועמדים. גם גינזבורג הציע לו להיות סגנו בשכר, אלא שקריסטל ראה אצל ברוידא יותר הזדמנויות לקדם את ההבטחות לציבור שתמך בו, בין השאר בנושא ביטול הנת"צ באחוזה והעברתו ל-531 (ברוידא דיבר על העברת הנת"צ לויצמן). קריסטל גם יוכל לקדם את תוכניותיו בנושא נוער וצעירים.

חבירתו של קריסטל אליו מאפשרת לברוידא להגדיל את מספר תומכיו בסיבוב השני, אם כי ציבור התומכים של קריסטל סוברני להחליט אם יילך אחריו גם בסיבוב השני, או שיחליטו כעת לתמוך דווקא בגינזבורג.

חיים ברוידא כתב היום בדף הפייסבוק שלו: "התחלנו את המרוץ יחד מספסלי האופוזיציה בידיעה שחייבים להחליף את השלטון ברעננה. רצינו וחלמנו את רעננה מצוינת. רצנו במקביל ובפוליטיקה כמו בפוליטיקה התחרנו אחד בשני. בזמן הזה, המטרה של שנינו הייתה אותה מטרה - החלפת שלטון בן 30 שנה ברעננה. השבוע הסתיים הסיבוב הראשון ובאופן טבעי, שותפים למטרה, חוזרים להיות שותפים לדרך.

"אני שמח על הבחירה הטבעית של ניר קריסטל, לחבור אלינו בידיעה שיחד נביא בשורה אמיתית לתושבי רעננה שאמרו ביום שלישי האחרון- אנחנו רוצים הנהגה חדשה. רצו וקיבלו. ניר וסיעת 'רעננים' בראשותו יהיו חלק בלתי נפרד מאותה הנהגה חדשה. בעוד שבוע וחצי כשאבחר לתפקיד ראש עיריית רעננה ניר יכהן כסגן ראש עיר ויעזור להפוך את רעננה למצוינת. אני מבקש להודות לניר על האמון בי ובדרכי ושמח לחזור לשתף איתו פעולה".

ואילו ניר קריסטל כתב בדף הפייסבוק שלו: "הציבור אמר את דברו. אני שמח על ההישג האדיר לו זכיתי יחד עם סיעת 'רעננים' בראשותי. קרוב ל-18% מקולות הבוחרים תמכו במועמדות שלי לראשות העיר וזכינו לשני מנדטים במועצה. כל זאת אחרי קדנציה אחת בלבד של 5 שנים במועצת העיר, ואני מודה לכם על האמוןנכון, רציתי יותר, אני שואף גבוה, אך מקבל באהבה את רצון הציבור והחלטתו  כעת, נותרת השאלה מה הלאה, איך אוכל לקדם בצורה הטובה ביותר, יחד עם חבריי לרשימת 'רעננים', את האג'נדה ואת תוכנית העבודה אשר הצענו לציבור במהלך קמפיין הבחירות. שאלה זו, ורק זו היא המפתח בכל ההחלטות שלי הלאה.

"מודה שנכנסנו עוד דילמה. עשרות אנשים פנו אליי ביומיים האחרונים מאלה שהצביעו לי וביקשו שאעשה יותר מעשייה בהתנדבות כחבר מועצה. זו דילמה קשה ביותר. מצד אחד מדגדג לי מאד ומפתה לחזור לעולם העסקי ממנו אני בא, עולם שטומן בחובו גם פרנסה טובה יותר, ומצד שני הרי לו הייתי זוכה בראשות העיר, לכך שאפתי, בכך הייתי מתמקד.

"החלטתי לוותר על הנוחות הפרטית. האמון של הציבור בהיקף כה גדול, מחייב אותי ואני רוצה לא לאכזב אתכם. לכן, החלטתי להיכנס לעשייה הציבורית כסגן ראש העיר וממלא מקומו, לו ייבחר.

"מודה ששני המועמדים, גם ברוידא וגם איתן הציעו לי את התפקיד (ברוידא הציע גם את תפקיד ממלא המקום) ומופעל עליי לחץ רב מאד משלשום.

"מאחר וכל הקמפיין שלי, כל הטיקט איתו באתי לציבור מתייחס לצורך בשינוי המדיניות העירונית, ומאחר וזה גם רצונו של רוב הציבור (3 סיעות רצו על כך לבחירות וזכו לרוב מוחלט בחיבור כל התוצאות), החלטתי בעצה אחת עם חבריי לרשימת 'רעננים' לתמוך במועמדותו של חיים ברוידא לראשות העיר. נעשה כל שביכולתנו לחיים לזכות ויחד להביא את השינוי שתושבי רעננה מייחלים לובמידה ויזכה, אשמח לשרת את תושבי העיר כסגן ראש העיר, כממונה על תחום חזות העיר, הביטחון, הנוער והתחבורה. כתמיד אני כאן בשבילכם".

"לא תכננתי להיות סגן ראש עיר"

כזכור, בחודש אוגוסט, בראיון ל"קול רענן", אמר ניר קריסטל: "לא עזבתי משכורת טובה יותר ממשכורת של ראש עיר, כדי להיות סגן של מישהו שאין לו עשירית מיכולות הניהול שאני מביא". בהמשך הוסיף קריסטל: "אני אנצח, אבל אם חלילה לא אזכה בראשות העיר, אשאר חבר מועצה בהתנדבות ואחזור לעבוד בעולם העיסקי".

 ניר, מה קרה ששנית את עמדתך ובחרת להיות סגן של מישהו שלהבנתך, 'אין לו עשירית מיכולות הניהול שלך'?

"נכון, לא תכננתי להיות סגן ראש עיר. אמיתי, לא חוזר בי, אבל תוצאות הבחירות הכריחו אותי לקבל החלטה האם להישאר במערכת כסגן עם סמכויות ויכולות להוציא לפועל את תכניותיי. העדפתי אותה על האפשרות השנייה, להישאר חבר מועצה בלי סמכויות".

 "אכן, הייתה לי דילמה, אבל המון אנשים רצו שאמשיך לשרת את הציבור בתפקיד שבו אוכל להשפיע. אמרתי אז את מה שאמרתי, כי באתי לבחירות למטרה אחת: להיות ראש העיר, אחרת תכננתי לחזור לעולם העסקי.

 "לאחר הבחירות, הרבה אנשים קראו לי להישאר ולנסות לקדם את התכניות שלי. אמרו לי שאני יכול להיות שובר השוויון ולהכריע בעד השינוי. הרגשתי שאיני יכול לאכזב 18 אחוז מתושבי רעננה שרוצים שאקיים עבורם את ההתחייבויות שהצעתי בבחירות. שלא יהיו ספקות, בתפקידי הקודם בשוק הפרטי הרווחתי יותר לא רק מסגן ראש עיר, אלא אפילו מראש העיר, ואם הייתי רוצה הייתי חוזר לשוק העסקי ומסתדר מצוין.

"החלטתי לוותר על הנוחות הפרטית. האמון של הציבור בהיקף כה גדול, מחייב אותי ואני רוצה לא לאכזב אתכם. לכן, החלטתי להיכנס לעשייה הציבורית כסגן ראש העיר וממלא מקומו".

 האם זה נכון שעוד לפני הסיבוב הראשון של הבחירות היו בינך לבין ברוידא הבנות, שבסיבוב השני תלכו יחד?

"לא הייתה הבנה כזו. אני אומר זאת עם 80 סימני קריאה! אחרי הבחירות שני המועמדים שעלו לסיבוב השני פנו אלי ושניהם הציעו לי להיות סגן ראש העיר בשכר".

מה הסיבה העיקרית שהעדפת את ברוידא?

 "נפגשתי עם איתן גינזבורג, ויש בינינו הרבה הערכה, אם כי אני בא עם חשיבה אחרת. להבנתי, השינויים שאיתן מתכנן יהיו מינוריים ולתחושתי יהיה לו קשה לבצע אותם ממגוון סיבות הקשורות לכך שהוא כבר שנים חלק ממדיניות מסוימת וגם בשל הסובבים אותו. נפגשתי גם עם ברוידא, ויש בינינו הבנה שצריך לעשות כאן מהפיכה.

 "למשל, שנינו מתנגדים לנת"צ במתכונתו הקיימת ואני לא אתן שזה יעבור באחוזה. רק אחרי שנפגשתי עם שניהם, זימנתי לישיבה את חברי הסיעה שלי, כדי לבחון יחד עם מי ללכת, וכולם חיזקו אותי. לא חיפשתי את טובתי האישית, מבחינתי הדבר החשוב הוא יכולת היישום של התכניות שהבטחתי לציבור".

גם גליק תומך בברוידא

איתן גליק, יו"ר רשימת "יש עתיד", שלא נכנסה למועצת העיר, הודיע שהוא תומך בחיים ברוידא לראשות עיריית רעננה.

"אני מכיר את חיים שנים רבות, את ערכיו ומנהיגותו, את תכניותיו ובעיקר את אהבתו לעיר. כשאני שוקל במי לתמוך, אני בוחן את הבסיס הערכי של המועמד, את מניעיו להגיע ללשכת ראש העיר, ולאחר מכן את תשוקתו האמיתית לבצע שינויים ולהצעיד את העיר קדימה. אני משוכנע שרעננה זקוקה כיום לרוח חדשה, לאנשים שיחליפו את המנגנון, וחיים הוא המועמד המתאים ביותר כיום".

 כזכור, "יש עתיד" קיבלה תמיכה של 1349 קולות, כאשר מספר הקולות הדרוש כדי לקבל מנדט למועצת העיר היה 1819.

איתן, איך אתה מסביר את הכישלון של "יש עתיד", שעם תמיכה של מפלגה לא הכניסה מנדט אחד?

"כש- 12 רשימות נאבקות על 19 מושבים, זה תסריט שעלול לקרות. ל'יש עתיד' היה מקום להשמיע את קולה במועצת העיר ואני מצר על מה שקרה. זה בטח לא מעורר בי שימחה, אבל מי שנכנס למערכת הפוליטית צריך להתמודד גם עם אכזבות. הצפי שלנו היה להכניס שני מושבים".

האם ב-2023 תתמודד שוב?

"אין לי שום יכולת להעריך מה יקרה איתי עוד חמש שנים".

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
השגרירים הצעירים
פרס יוקרתי לראש מינהל גיל הזהב
"פותחים שערי תפילה"
הנוער המתנדב עם נציגי העיר ונציבות הליונס
מועדון הליונס מוקיר את הנוער המתנדב
טקס הענקת מגן הכבוד
מגן הכבוד לבית"ר כפר סבא
מרכז קונגרסים חדש יוקם במישור אדומים
מרכז קונגרסים חדש יוקם במישור אדומים
מוקירים את המתנדבים
ראש העיר , משה פדלון במרוץ הרצליה
מרוץ הרצליה 2019 שבר את השיא הישראלי