רעננה

"אני מתכוון לפגוע בראש הממשלה"

כך, על פי החשד, איים צעיר מרעננה בפני מוקדנית מוקד 100 של המשטרה

מיכאל פרוסמושקין 05/11/2018
שיחת איומים למשטרה (תמונה להמחשה iclipart)

צעיר, בן 28, מרעננה הואשם ביום חמישי האחרון באיומים לפגוע בראש הממשלה בנימין נתניהו.

על פי כתב האישום, ב–31 באוקטובר, סמוך לשמונה בבוקר, התקשר הצעיר ממכשיר הטלפון שלו למוקד המשטרה. במהלך השיחה אמר למוקדנית שהוא הולך להרוג את ראש הממשלה כי לדבריו הוא שונא אותו. "אני מתכנן את זה כבר כמה זמן", אמר למוקדנית. "אני מתכנן לפגוע בו. אני לא סובל אותו".

בהמשך, במסגרת חקירתו במשטרה, נשאל הנאשם כיצד הוא מתכנן לפגוע בראש הממשלה. הוא השיב, כך על פי כתב האישום, כי "בכל צורה אפשרית ובכל דרך אפשרית". הוא שב וציין כי לא סובל את ראש הממשלה. עוד הוא הוסיף כי הוא "מתכוון בכל מקרה לפגוע בראש הממשלה כשהוא משתחרר".

 במהלך חקירתו הדגיש הצעיר כי הוא יודע שראש הממשלה יושב בכנסת בירושלים ושהוא התקשר למשטרה כי רצה שידעו שאם ראש הממשלה ימות, הוא הרג אותו ושלא יהיו ספקות.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגדו עולה כי בעברו שני הליכים פליליים בעבירות איומים, תקיפה וגניבה – הליכים שהופסקו מחמת מחלת נפש. כמו כן, באמתחתו חמש הרשעות קודמות בעבירות אלימות ורכוש.

 כתב האישום נגדו מתבסס על הקלטת השיחה למוקד 100, גרסתו של הנאשם שבה הוא מודה במיוחס לו ודוח פעולה של המוקדנית אשר שוחחה עמו.

עו"ד אבי כהן שמייצג את הנאשם מטעם הסניגוריה הציבורית מסר: "מדובר בצעיר שמתמודד במשך שנים עם מחלות נפש וטופל על ידי גורמי בריאות הנפש ואף נקבע בעבר שהוא אינו כשיר לעמוד לדין. לאור מצבו הוא נשלח להסתכלות פסיכיאטרית ואנו ממתינים לקבלת חוות הדעת".

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בטון בעיצוב הבית
בטון בעיצוב הבית
 אישום: תקפה את בן זוגה לשעבר וגרמה נזק לרכוש
אישום: תקפה את בן זוגה לשעבר וגרמה נזק לרכוש
החלו העבודות להקמת אצטדיון חדש בצפת
צפת בדרך לאיצטדיון חדש
מהודו ליהדות
מהודו ליהדות
עברתם את התיאוריה ?
נער נהרג מפגיעת רכב בירושלים
עבודות שירות לתוקף פקח עירוני
יובל לוי. פרשנות בלבד
האם מינויו של יובל לוי לתפקיד מ"מ יו"ר וועדת תכנון ובניה חוקי?