רעננה

צבי קניג הלך לעולמו

קניג (85) כיהן במועצת העיר במשך 35 שנים כחבר מועצה, כסגן ראש עירייה וראש אגף החינוך, החינוך המשלים והרווחה

זאב גולדשמיט 05/11/2018
צבי קניג ז"ל (צילום: פייסבוק עיריית רעננה)

 אבל כבד פקד את רעננה עם היוודע דבר פטירתו של סגן ראש עיריית רעננה ומנהיג הציבור הדתי בעיר, צבי קניג.

קניג (85) היה אהוד ומקובל על שכבות הציבור ברעננה, וידע ברגישות האופיינית לו לחבר בין קהלים שונים. כיהן במועצת העיר במשך 35 שנים כחבר מועצה, כסגן ראש עירייה וראש אגף החינוך, החינוך המשלים והרווחה. הוא הטביע חותם בחיי העיר בהקמת תשעה בתי ספר, עשרות כיתות וגני ילדים, מעונות יום, צהרוניות אולמות ספורט ובתי כנסת. קניג יזם את הקמת מסגרות החינוך המשלים, ייסד את "בית התלמיד", את כיתות 'האתגר' למניעת נשירת תלמידים ממערכת החינוך. כמו כן, יזם והקים את תזמורות בתי הספר, ייסד את המרכז למוסיקה לגיל הרך, את תזמורת הנוער העירונית, ואת המרכז העירוני למוזיקה, ופיתח את המרכז להשכלת מבוגרים. בין השאר יזם את מצעד המחולות, העדלאידע, וחגיגת הכלייזמרים.

בשנת 2012 קניג נבחר ל"יקיר העיר" רעננה. על פועלו זכה לשורה ארוכה של אותות הערכה, ביניהם "פרס החינוך הארצי" מטעם משרד החינוך, ו"פרס יקיר החינוך" הדתי מטעם ארגון המורים והסתדרות המורים.

צבי קניג הותיר אחריו אישה, ילדים, נכדים ונינים. הלוויתו תתקיים מחר (שלישי,14:00) בבית העלמין ברחוב קלאוזנר.

ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, ספד לו בדף הפייסבוק: "צבי היה חבר שלי. למרות פער הגילאים אני מרשה לעצמי להגדיר אותו כחבר. כיהנו יחד במועצת העיר. הוא כזקן חברי המועצה ואני כצעיר החברים. למדתי ממנו המון. שאבתי ממנו השראה על אהבת האדם, על שליחות ציבורית, על ממלכתיות ועל פוליטיקה. נפגשנו ושוחחנו לא מעט. התייעצתי איתו בנושאים שונים ותמיד היתה לו עצה טובה וחכמה.
"צבי קניג, איש חינוך, יקיר העיר, שהיה סגן ראש העיר במשך שנים ארוכות וראש אגף חינוך ורווחה, הטביע חותם עצום בחיי העיר. הוא הקים כאן בתי ספר, גני ילדים וספריות. ייסד את רשת בתי התלמיד, את החינוך המשלים, את כיתות אתגר, את הכלייזמרים ואפילו את העדלאידע העירונית המסורתיתעוד נמצא את הזמן להספיד ולהנציח אבל עכשיו פשוט צריך לומר לצבי - תודה בשם כל תושבי רעננה על מה שעשית לאורך כל-כך הרבה שנים למען העיר והקהילה.שולח חיבוק חזק לאביבה אשתו, ולכל בני ביתו".

 השר בנט ספד לצבי קינג ז״ל: ״שליח ציבור שפעל מתוך אהבת ישראל״

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט, הביע את תנחומיו על מותו של צבי קניג ז״ל, ממנהיגי הציבור הדתי ברעננה אשר כיהן במשך כ-35 שנים בתפקידים ציבוריים שונים בעיר, בהם: סגן ראש העיר, חבר במועצת העיר ומחזיק תיק החינוך והרווחה. בנט מסר ״צבי היה דמות מרכזית בעיר רעננה ויחסר לי מאוד. שליח ציבור שפעל מתוך אהבת ישראל למען האחדות בין המגזרים ולקירוב לבבות. צבי היה כולו איש חינוך ועשייה שפעל מעל ל- 35 שנים למען החינוך בעיר רעננה. הוא הקים בה בתי ספר, גנים, מרכזי קהילה, בתי כנסת ועוד מפעלים רבים של נתינה וחסד. 
בנוסף, פעל רבות למניעת נשירה במערכת החינוך ולהצלה של נוער ממצב סוציו אקונומי נמוך. איש חינוך אמיתי שדאג לכל אחת ואחד.
בפועלו היווה מופת ודוגמv לחיים של תרומה למדינה ולחברה. אני משתתף בצער המשפחה והעיר רעננה כולה על האדם היקר שהלך מקרבנו.
יהי זיכרו ברוך".

 

 

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 17/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 11/11/2019
זאב גולדשמיט 10/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פעילות אכיפה למוצרי המזון
עיריית כפר סבא שומרת על בריאות התושבים
אילת תסגר בפני מטוסים?
אילת מסלימה את המאבק נגד סגירת שדה דב
חמישה נעצרו בגין ייבוא קוקאין מברזיל
סחלב חם לקראת החורף
צעיר נורה בראשון לציון
אוניב' חיפה משיקה קמפוס בשנחאי
הגביע הוא שלנו
הגביע הוא שלנו
רמת השרון הצטרפה למיזם התחבורה הציבורית