רעננה

"אני רוצה להמשיך בעשייה שלי"

שלושת המנדטים שקיבל הרשימה הדתית המאוחדת השאירו את דרורה כהן מחוץ למועצה. לטענת כהן, קיים הסכם כתוב שאם הרשימה תקבל שלושה מנדטים אזי לורן עאייש, נציג העולים שממוקם במקום השלישי, יפנה עבורה את מקומו. עייאש מצדו לא מתכוונן להתפטר בשלב זה

זאב גולדשמיט 07/11/2018
דרורה כהן. מאמינה שיעמדו בהסכם (צילום: קאמרה)

הרשימה הדתית המאוחדת קיבלה בבחירות למועצת העיר שלושה מנדטים (במקום ארבעה בקדנציה הקודמת). בעקבות הסכם פנימי שערכו חבריה לפני הבחירות, מי שנמצאת במקום הרביעי, דרורה כהן, אמורה להיכנס למועצה על חשבון מספר שלוש ברשימה, נציג העולים מצרפת לורן עאייש, שאמור לפנות את מקומו. אבל העניין לא פשוט, ומקורבים לרשימה הדתית טוענים, שאין ודאות שדרורה כהן תכנס, שכן הצרפתים לא עשו איחוד כדי להישאר מחוץ למועצה.

כהן, חברת מועצה פעילה מזה שבע שנים וחצי: "יש הסכם כתוב, שאם הרשימה הדתית תקבל שלושה מושבים, השלישי ברשימה יתפטר בשבילי. כתוב שההתפטרות תהיה מיידית".

האם את מאמינה שיעמדו בהסכם?

"אומרים שפוליטיקה זה לפעמים לכלוך, אבל אני רוצה להאמין שאצלנו יעמדו בהסכם. מבחינה לגיטימית מגיע לי, נבחרתי בפריימריז במקום השני בבית היהודי. אני פעילה מאוד במועצה בכל הקשור למתנדבים. אני לא מחפשת כבוד ולא רוצה להיות סגן, רק להמשיך בעשייה שלי".

גם יו"ר הבית היהודי, אריה פרידמן, אישר את דבר ההסכם לגבי כניסתה של דרורה כהן למועצת העיר.

לורן עאייש מסר בתגובה: "כרגע אני לא מתפטר. נבחרתי בבחירות דמוקרטיות, אני אכנס למועצה, ובהמשך נראה מה יהיה".

ומה עם ההסכם שחתמתם, שדרורה כהן תהיה בכל מקרה חברת מועצה?

"כרגע אני לא מתכוון להתפטר. אני לא חתמתי על שום הסכם".

הרשימה הדתית המאוחדת קיוותה לקבל בבחירות חמישה מנדטים, אבל הם מרוצים גם משלושה מנדטים שקיבלו, על רקע הפילוג עם רשימת "באמונה" שזכתה במנדט אחד.

ברשימה הדתית מאוכזבים מכך שאיתן גינזבורג מקים קואליציה בלעדיהם, והם בונים על כניסה לקואליציה עם חיים ברוידא, במקרה שזה יבחר, שם שומרים להם תפקיד סגן ראש עירייה בשכר. בתגובה טענו בסביבתו של גינזבורג, שהסיעה הדתית היא בהחלט שותפה ראויה, ושהתנהלו עמם שיחות, אבל מעריכים שהם בחרו שלא להצטרף בשלב זה בשל אורח חייו של גינזבורג, שלא מקובל על חלקים בציבור הדתי. 

אריה פרידמן: "אנחנו הרשימה השנייה בגודלה מבחינת מספר המנדטים, כך שאנחנו בחברה טובה. אני מאמין שבקואליציה הבאה נקבל תפקיד ביצועי".

אצל מי מהמועמדים, ובאיזה תחום תרצו להתמקד?

"מעניין אותנו התחום החברתי, כדי לשרת את כל תושבי רעננה. השאיפה היא לקבל את תחום החינוך הבלתי פורמאלי, הרווחה, תרבות, קהילה, תנועות הנוער, גמלאים. אנחנו עדיין לא מצהירים עם מי נלך".

תדרשו לקבל תפקיד סגן ראש עירייה בשכר?

"לא אכנס לזה כרגע. אנחנו רוצים להשפיע, וכאחת מהמפלגות הגדולות אנחנו ראויים לקבל תפקיד ביצועי בזכות, אף אחד לא עושה לנו טובה".

אלי אלוש, יו"ר "מאמינים ברעננה", אחת השותפות המרכזיות ברשימה הדתית המאוחדת, מסר בתגובה: "הלכנו לשותפות של אמת עם הבית היהודי. התאחדנו לקראת הבחירות והכוונה היא להמשיך את השותפות גם בקדנציה הקרובה. כל הנציגים ברשימה המאוחדת עובדים בהרמוניה. הסדר פנימי הוא הסדר פנימי, והכל יימצא את פתרונו בבוא היום. אין שום מחלוקת בינינו לבין נציגי הבית היהודי".

  

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלב השאלה הזהה
עלייה במס' המאובחנים כחולי איידס
מזכיר הקלפי איים לפסול את הצבעת וינטראוב
מזכיר הקלפי איים לפסול את הצבעת וינטראוב
לראשונה: סקר לבחינת הרגלי הנסיעה של תושבי השרון
בוחנים את הרגלי הנסיעה בשרון
ברוידא ובן ארי סקעת לא נכחו בקביעות בישיבות ועדת הכספים
ועדת הכספים: ברוידא ובן ארי סקעת לא נכחו בקביעות בישיבות
חברי הנבחרת עם המאמן יוסי כהן
הגביע לתלמידי אמי"ת באר שבע
עוד ענת צפדיה
טיפים ועצות לקראת וועדה רפואית בביטוח לאומי
חשד: נהג בפסילה ועם רישיון שפג ב - 2009
חשד: נהג בפסילה ועם רישיון שפג תוקפו בשנת 2009