רעננה

מערכת הבחירות מגיעה לרתיחה עם תלונה של ברוידא במשטרה ותלונות הדדיות על הסתה

חיים ברוידא הגיש תלונה במשטרה בגין הסתה, בטענה כי הופצו נגדו ברשתות פירסומים מגמתיים כאילו הוא (ברוידא) הבטיח לדתיים ולחרדים שיסגור בשבתות את חנות "טיב טעם" בעיר, ושהקירבה שלו לדתיים טעונה בהבטחות, שתוכנן יוודע רק אחרי הבחירות. מנגד טוען איתן גינזבורג כי ברחבי הרשת מופצות הודעות נגדו בשל נטייתו המינית ובנסיון להפחיד את הציבור הדתי בעיר

זאב גולדשמיט 10/11/2018
חיים ברוידא (צילום יחצ, ראובן קפוצינסקי), גינזבורג (צילום עזרא לוי)

שלושה ימים לפני הסיבוב השני של הבחירות לראשות עיריית רעננה, מפלס המתח והלחץ עולה במטות שני המועמדים- איתן גינזבורג וחיים ברוידא,  והרשתות החברתיות חוגגות.

אמש (שישי בלילה), פרסם חיים ברוידא כי הוא הגיש תלונה במשטרה בגין הסתה, תוך שהוא מכוון לאיתן גינזבורג, בטענה שאין יותר משני מועמדים. ברוידא טען כי הופצו נגדו ברשתות פירסומים מגמתיים כאילו הוא (ברוידא) הבטיח לדתיים ולחרדים שיסגור בשבתות את חנות "טיב טעם" בעיר, ושהקירבה שלו לדתיים טעונה בהבטחות, שנדע את תוכנן רק אחרי הבחירות.

בסרטון שהפיץ בו הוא נראה עומד מחוץ לתחנת משטרה על רקע ניידות אמר ברוידא: "מדובר במסע הסתה ודברי שקר ודיבה נגדי על ידי אדם אחד שיכול לעשות את זה, באמצעות דומיינים מזוייפים מחו"ל, מפיץ תמונות פוטומונטאז' שלי עם רבנים, כדי ליצור קרע בקרב האוכלוסייה. מעולם לא ביקשתי לסגור את 'טיב טעם'. די להסתה. אני לא צריך להתנצל שהסובלנות והאחדות אינם אצלי מס שפתיים. מי שצריך להתבייש זה מי שמסית נגד צבור דתי וחילוני כאחד".

בהמשך, יצא ברוידא היום (שבת) לפני הצהריים בליווי כמה עשרות פעילים שלו לחנות "טיב טעם" המקומית, כדי להסביר ללקוחות שהדברים שהופצו כאילו יסגור את החנות בשבת, אינם נכונים.

 גינזבורג מצדו קיים ביום חמישי כנס גדול בנוכחות כ-400 תומכים, ובו יצא לראשונה בפומבי נגד ההסתה בעיר בעיקר בקרב ציבור הדתי, שהוזהרו שלא להצביע בעדו בשל אורח חייו. בכנס נכח צבי גרינגליק, מנהיג הציבור הדתי, שהיה ראש הסיעה הדתית המאוחדת ברעננה בתחילת הקדנציה הקודמת ופינה את מקומו.

"אמרו עלי שאני לא יכול לקבל קולות של דתיים", אמר גינזבורג בכנס התמיכה. "הוכחנו אחרת. אם מישהו לא רוצה להצביע עבורי בגלל אורח החיים שלי ובגלל בן הזוג שלי שיושב כאן, או בגלל הילדים שלי, אז אני אומר לו שלא יצביע לי. אנחנו ננצח עם הרוב השפוי ולא עם המיעוט החשוך, בזכות הניסיון, הידע וההבנה העמוקה שלנו כיצד להוביל עיר וכיצד לנהל מערכת ארגונית שלטונית גדולה".

במטה של גינזבורג התייחסו בביטול להאשמות של ברוידא. לדבריהם, מזה תקופה ארוכה מופצים דברי הסתה נגד גינזבורג בשל אורח חייו, כמו למשל הודעת ווטסאפ שנשלחה לתושבים ממוקדים, לפיו "ביום הבחירות מתוכננים לשטוף את העיר הקהילה המבישה בקלפיות. רק אתם תקבעו מה תהיה עתידה של העיר: מצעד בושה או הרמת דגל תורה וקדושה".

"בימים האחרונים מופצות בקבוצות ווטסאפ הודעות קשות, הומופוביות ובוטות, שנראות כחלק מקמפיין מתוזמן ובוטה", אמר גיזנבורג, "מנסים להזהיר, להלחיץ ולהפחיד את הציבור הדתי מפני. תוקפים אותי לא בגלל הניסיון, העשייה, הכישורים או ההישגים שלי. תוקפים אותי בצורה בוטה רק בגלל אורח החיים שלי והבחירה שלי את מי לאהוב. משתמשים באופן גלוי במשפחה שלי נגדי. האמת, זה כואב. זה כואב כי יש לי ילדים קטנים, ואני לא רוצה לספר להם יום אחד שאבא שלהם ניצח (או הפסיד) בגלל נושא הגאווה. אז בואו נשים את הדברים על השולחן: זה שאני הומו לא אומר שרעננה תשנה את פניה".

ממטה גינזבורג נמסר בתגובה להאשמות: "ההתקפות מגיעות גם בקבוצות הווטסאפ, ואף בהתקפות מילוליות על איתן גינזבורג ופעיליו ברחוב. זהו קו שחור שיש להתנער ממנו. אנחנו בטוחים שרוב רובו של הציבור הרענני מוקיע את ההומופוביה ויודע שאיתן הוא הבחירה הנכונה והאחראית לרעננה ללא קשה לאורח חייו ומשפחתו״. 

ממטהו של חיים ברוידא נמסר: "ברוידא הגיש תלונה מפורטת במשטרה, כולל דוח של חוקרי רשתות חברתיות וסייבר שיודעים לקשור את האחראים לפרסומים. מיד לאחר הגשת התלונה אמש, הוסר העמוד השקרי 'הרבנים שמאחורי ברוידא' (אשר פעל לאחר כניסת השבת, באופן ממומן, בפייסבוק ובאינסטגרם). מעבר לכך, מנסים להדביק לחיים קמפיין הומופובי. לא היה ולא נברא!!! חיים ו/או אנשיו מעולם לא פרסמו ולו רבע מילה נגד איתן בהיבט הנטיה המינית. בנו הבכור של ברוידא, בן, שיצא מהארון לפני 14 שנה, כתב היום מכתב פתוח לאיתן".

 

 


 

 

 

.

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עילאי הרסגור-הנדין
קראוונים בבית הספר החרדי
כיסא מונגש לים לילדים
כיסא מיוחד להעברת ילדים עם מוגבלות לתוך הים
אופנוען נהרג בתאונה בנגב
תיכון רמון הוד השרון
במקום הראשון: תיכון רמון הוד השרון
אייל ינאי
רוב הקבלנים צופים שמחירי הדירות ימשיכו לעלות
היכונו לסיבוב השני! (טור אישי)
עשרות משתתפות במשט הוורוד
עשרות משתתפות ב"משט הוורוד"
חשד: נהג מונית אנס צעירה