רעננה

"ביום שאחרי אנחנו מצווים לחשוב קדימה על רעננה"

מאות מתושבי רעננה, בהם ראשי הרשימה הדתית המאוחדת וראשי הרשימה הדתית "באמונה", הגיעו לחגוג עם חיים ברוידא את ניצחונו בבחירות לראשות העירייה

זאב גולדשמיט 14/11/2018
תרועת הניצחון של ברוידא (צילום: אלן שיבר)

 

המוני תושבים צבאו בשעת לילה מאוחרת על הכביש ברחוב הסדנא באזור התעשייה ברעננה וחיכו לראש העירייה החדש שנבחר. החגיגות הספונטניות החלו עוד במהלך ספירת הקולות כשהיה ברור מי עומד לנצח, אבל קצת אחרי חצות כשהרכב של חיים ברוידא נעצר מול הכניסה למטה הבחירות שלו, הייתה התפרצות של שמח, וחגיגות שלא נראו הרבה זמן בעיר. המונים צבאו על הרכב של ברוידא, הראש החדש של רעננה, חיבקו אותו ופצחו בריקודים.

"משיח, משיח משיח", שרו לו חובשי הכיפות, ואחר-כך עברו ל"אל תירא ישראל, אל תירא, כי גור אריה הלא אתה. ואריה מי ישאג - מי לא ירא, מי לא ירא". כולם רצו לברך את ראש העירייה החדש, מי שנחשב לאופוזיציונר הנצחי של זאב בילסקי, והנה זה קרה ובחגיגות כולם שותפים. מי לא היה שם? הגיעו ראשי הרשימה הדתית המאוחדת, אריה פרידמן ואלי אלוש, ראשי הרשימה הדתית "באמונה", חיים גולדמן וצביה ברק, היו שם חרדים ודתיים מהציונות הדתית שקיבלו את ברוידא בזרועות פתוחות. כן, הציבור הדתי הכריע את הכף לטובת ברוידא. זה היה מחזה נדיר של מי שנלחם כל השנים בשלטון, ועשה את הבלתי יאמן כשניצח בגדול.

ברוידא היה אמש נרגש במיוחד, ועל פניו נראה שהוא מתקשה לעכל את גודל ההישג. שותפו ומי שיהיה סגנו, ניר קריסטל, התחבקו חיבוק ארוך, ועל הכביש נשאו נאום ארוך בפני מאות התומכים. "הכל פה פקוק. איפה הפקחים?", שאל בהומור אחד הנוכחים.

ברוידא אמר בנאום: "אני מבקש להתנצל בפני אשתי ושלושת ילדיי על מה שעברנו בתקופה האחרונה, ואם הייתי יודע שזה כזה דבר, לא יודע אם הייתי נכנס למערכה הזאת. אני עומד פה היום אחרי שעברתי תקופה לא קלה, ואומר תודה באופן אישי לכל אחד מהפעילים ומהתומכים המסורים.

"אני יודע מה זו תוגת מפסידים, ומכאן שולח לאיתן גינזבורג יד אוהבת. ביום שאחרי אנחנו מצווים לחשוב קדימה על רעננה. אני אוהב את רעננה ותושביה, ונעשה הכל כדי שרעננה תעלה על דרך המלך. אני מודה להרבה אנשים שעשו היום עבודה אם הם חילוניים ודתיים. מבקש להודות לציבור הדתי על העבודה הברוכה שלהם להצלחה.

"כולנו שייכים לרעננה בלי הבדל בין דתי לחילוני. מבחינת מנהיגות, אחד התפקידים החשובים שלי הוא להסיר את הוויכוח של דתי, לא דתי, כי כולנו רעננים ונגזר עלינו לחיות כאן יחד בשלום ובאהבה. זה הלילה הראשון שאלך כנראה לישון בלי שהרגליים מושכות לי. אני אודה לכל אחד בנפרד, כי כל מי שעומד פה אלה אנשים שעשו הכל באהבה. ואני אוהב אתכם".

אחריו נאם מי שיהיה מ"מ וסגנו ניר קריסטל, שקרא מהכתב: "תודה ענקית לכל התומכים ולכל תושבי רעננה, ולא משנה למי הצביעו, אנחנו נהיה עיר מאוחדת. מודה למשפחתי על התמיכה בתקופה הקשה. הסיבה לתוצאה של הלילה ברורה: בסיבוב הראשון 64 אחוז מהתושבים רצו שרעננה תצא לדרך חדשה. והאיחוד שלנו בסיבוב השני עם הקהילות השונות הביא לתוצאה הנפלאה הזאת, שהיא כמעט זהה לתוצאה מהסיבוב הראשון".

קריסטל חשב כבר על הקואליציה שבדרך והוא הצהיר: "מצפה לנו עבודה מטורפת, ואנחנו רואים שותפים את כל מי שרק רוצה לעשות טוב לעיר הזאת. יש לנו משימה לאחד את כל חלקי העיר".

 הדובדבן היה של קריסטל, שהזכיר לברוידא: "בעוד שלוש שנים וחצי רעננה תחגוג מאה שנה להיווסדה. ומי שעומד לנאום ויעמוד בראש הטקסים זה אתה, חיים. אז תתחיל להתרגל". ברוידא חייך, והקהל מחא כפיים.

מספר שתיים ברשימה של ברוידא, עופר בן דור: "מי שניצח את הבחירות זה ברוידא. לא נתקלתי בחיי הנאמנות ועבודה קשה כמו שעשו המתנדבים, אני מצדיע לכם. אני כבר מרגיש את כובד המשימה, וממחר בבוקר השלישייה שעומדת להנהיג את העיר ביחד, ללא אינטריגות, תחל לעשות את העבודה במקצועיות, לנקות אורוות אם צריך, לנקות את השחיתות – אם יש כזאת. המטרה שלנו שרעננה תהיה עיר שתושביה יהיו גאים לגור בה, שתהיה מודל לעיר מספר אחת בארץ".

ראש הרשימה הדתית המאוחדת, אריה פרידמן: "כנציג הציבור הדתי אנחנו גאים שנבחר ראש עיר שאוהב את כולם, דתיים וחילוניים. בעזרת השם ברוידא ידאג לכולם, מאחל לחיים הצלחה ושיעלה מעלה, מעלה, ונסיים בברכת 'ברוך אתה ה' אלוהנו מלך העולם, שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה".

במטה גינזבורג מאוכזבים

במטה של איתן גינזבורג שררה אכזבה גדולה עם היוודע תוצאות הבחירות. נכחו שם כל השותפים, בהם יקי ודמני, ארז ברט, רונית ויינטראוב ואילן כהן, שישבו מול המסך והתעדכנו בתוצאות שהגיעו מהקלפיות.

אחרי ספירת כחמישים אחוז מהקלפיות כבר הבינו במטה שזה לא יהיה היום של גיזנבורג. איתן גינזבורג נכח במטה משעה מוקדמת, שוחח עם פעילים והודה להם על עבודתם בחודשים האחרונים. כל החברים נשארו במטה עד שעה מאוחרת.

תוגת המפסידים (צילום: אלן שיבר)

תוגת המפסידים (צילום: אלן שיבר)


 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: במשך שנים נקט באלימות כלפיו ילדיו
אישום: במשך שנים נקט באלימות כלפי ילדיו
באילת מפנים אשפה באהבה
באילת מפנים אשפה באהבה
סופ"ש שמח
בלוניאדת ענק בשדרות
בתשובה לטרור הבלונים: בלוניאדת ענק בשדרות
הופקדה תוכנית המתאר לקריית טבעון
הופקדה תוכנית המתאר לקריית טבעון
דרך איתן
"דרך איתן"
הקהל של בני הרצליה. יחזור למלא את אולם היובל?
מה יעלה בגורל בני הרצליה?
צעיר הואשם בגידול מאות שתילי סם