רעננה

לפעמים חלומות מתגשמים

חיים ברוידא הגשים את חלומו ונבחר לראשות עיריית רעננה. בראיון ראשון לאחר בחירתו הוא מספר ל"לוקאל" על הדרך שעשה עד שנבחר לתפקיד ועל תחושת המחויבות לתושבים ולקידומה של העיר

זאב גולדשמיט 14/11/2018
ברוידא חוגג ניצחון. תחושת מחויבות (צילום: אלן שיבר)

חיים ברוידא הגשים אמש (שלישי) את חלום חייו. במשך 27 שנים היה עיתונאי, בין השאר כיהן כראש הכתבים ב"ידיעות אחרונות", עד שהרגיש תחושה של מיצוי והחליט לעשות שינוי ולצאת לקריירה פוליטית. אחרי שנים בהן חלם להיות ראש העירייה וכיהן באופוזיציה (עם הפסקה של קדנציה אחת, שלא היה במועצת העיר 2013-2008), הוא נבחר בגיל 61 לראש עיריית רעננה.

ההישג של ברוידא יירשם בדפי ההיסטוריה, שכן בניגוד לערים אחרות הוא לא נהנה מתמיכה של פוליטיקאים ארציים, אלא נבחר בזכות עבודת רגליים במפגשיו התכופים עם תושבי רעננה, ובעיקר עם תושבי השכונות, שהרגישו מופלים לרעה.

בראיון ראשון לאחר ניצחונו אמר ברוידא: "אני חש תחושה נהדרת, לנוכח ההישג גדול, אחרי שלא סטיתי מדרכי. יש לי מחויבות גדולה לנהל עיר גדולה, לקדם אותה ולהביא אותה להישגים. יש לצדי צוות נהדר של אנשים. אני לא ריכוזי, אני מאציל סמכויות ואוהב לעבוד בשיתוף פעולה. בעיריית רעננה יש עובדים מסורים, ואני בטוח שהם ירגישו יחס יותר חם ואוהד ממה שהיה בעבר. עובד עירייה זה המשאב הכי מרכזי בארגון".

בבחירתך לראשות העירייה, הגשמת חלום?

"עבורי זה בהחלט הגשמת חלום. שמעתי אומרים שהתמודדתי כעשרים פעם לראשות העיר ושאני חמישים שנה חבר מועצה, אז רק לעדכן שבפועל התמודדתי פעם אחת מול נחום חופרי, וסיימתי קדנציה שנייה במועצת העיר. הרגשתי שפספסתי ב-2005 את הבחירות בגלל תרגיל של מוטי מורל ז"ל. כל אדם צריך לסמן יעדים ולהגשים חלומות, ומי שמסמן דרך ועקבי בדרכו, יכול להגשים".

איך רעננה תיראה בתקופת כהונתך?

"אני נכנס לתוך מציאות מסוימת, נתכנס כל הצוות יחד, ונראה ממה מתחילים".

יהיה או לא יהיה נת"צ ברעננה?

" מה שהתחייבתי לתושבים, אעשה את הכל כדי להגשים אותו".

למרות שתצטרך להתמודד מול שר התחבורה?

"אפעל לטובת כל תושבי רעננה. יהיה עוד זמן לדבר על תוכניות, תן לי להתאושש".

קיבלת הרבה ברכות?

"אנחנו פחות מעשר שעות אחרי ההכרעה  ויש לי כבר 3,743 הודעות ווטסאפ של מברכים, ועוד שיחות בלי הפסקה. המשפחה שלי  זה החוסן הכי גדול שלי, התנצלתי על מה שהם היו צריכים לעבור במערכת הבחירות. עכשיו אני רוצה להתחיל לעבוד למען העיר ותושביה".

 תגובות המנצחים: "חיים יהיה ראש עיר מדהים"

 יו"ר סיעת רעננים, ניר קריסטל, שצפוי להתמנות למ"מ וסגן ראש עירייה, נישא בליל הבחירות על כתפי האוהדים. אין ספק שהחבירה שלו לברוידא הייתה המהלך הפוליטי המבריק של מערכת הבחירות הנוכחית: "הצלחנו לאחד מאחורינו קהל גדול, שרוצה להחזיר את רעננה לצמרת", הסביר קריסטל את הסיבה לניצחון. "יש לנו הרבה מה לעשות בחינוך, בתרבות, בתחבורה, נשרת את הציבור בצורה טובה יותר. חיים הוא איש של אנשים ואיש ישר. חיים רוצה לידו אנשי ביצוע טובים".

ראש המטה של ברוידא, איילה בר: "ריסקנו אותם אחרי כל מה שהם עשו לנו. ניסו לרמוס את כל משפחת ברוידא, גרמו לנו לא לישון בלילות. גנבו לנו את העיר. חיים יהיה ראש עיר מדהים עם נשמה, שיביא את רעננה למצוינות, מה שהייתה פעם רעננה 'פנינת השרון'. חיים יהיה ראש עיר שייזכר לעולמי עולמים. בילסקי קטן ליד מה שחיים יהיה".

 בנו של חיים ברוידא, בן, שסיפר במהלך הבחירות על יציאתו מהארון: "עבור אבא זה חלום שהתגשם. הוא עדיין לא מעכל. אבא יהיה ראש עיר מדהים, ידבר לאנשים בגובה העיניים. היו המון כוחות שפעלו נגדנו עם השמצות וזיופים. חשפתי את עצמי למרות שלא רציתי, כי זיהיתי את הצביעות שהשתמש ראש העיר הקודם ורציתי לטהר את השם של אבא שלי".

דוריס, רעייתו שלך חיים: "זה היה חלום משותף של חיים ושלי, ואני מאושרת בשבילו ובשביל תושבי רעננה. חיים יהיה ראש עיר מדהים, הכי טוב שהיה ברעננה. שנתיים לא היינו בחופש, עכשיו נצא קצת לטייל".

מספר 4 ברשימתו של ברוידא, כדורגלן העבר רחמים שלום: "המהפך ברעננה הוא תוצאה של עבודת שטח למען חיים, שזיהה כי התושבים רוצים שינוי. תושבי רעננה מאסו בשלטון הקיים. עובדי עיריית רעננה מרגישים שיצאו מעבדות לחירות. חיים יודע לרדת אל העם, הוא איש של אנשים".

  איתן גליק "יש עתיד", שהוגיע על תמיכה בברוידא: "תושבי רעננה אמרו את דברם, הם בחרו בערכים, בשקיפות, ובשלטון חדש שיביא שינוי. אני מברך את חיים ברוידא וניר קריסטל על הניצחון בבחירות, ובטוח שברוידא כראש העיר החדש של רעננה, יאחד כוחות ויוביל אותנו לחמש שנים של פריחה".

שריד רוזנברג, פעיל במטה: "ברוידא מכיר את העיר והעירייה יותר מכולם. מהאופוזיציה ניסה לשמור על הקופה הציבורית, ועכשיו, מכיסא ראש העיר, יידע לנהל אותה טוב יותר".

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מלון חדש יוקם בירושלים
50 גוונים של השמנה
מבצע למניעת שימוש בצעצועים מסוכנים
מבצע למניעת שימוש בצעצועים מסוכנים
תלמידות בבית הספר גולדה בכפר סבא
כפר סבא בוחרת בשוויון מגדרי
קינן. השירה לעולם נשארת
ריקוד חייו
מנשקים ונוסעים
שייטים מצטיינים ממועדון השייט שדות ים
שייטים מצטיינים ממועדון השייט שדות ים
החלה התקנת מצלמות במעונות החברה העירונית