רעננה

ראיה מרכזית הושארה אצל חשוד, ביהמ"ש הורה לשחררו

בית המשפט שחרר חשוד באיומים ובגרימת נזק לאחר שהתברר כי המשטרה לא לקחה מביתו צילומי מצלמות אבטחה בהם הוא נצפה לכאורה מבצע את המיוחס לו

מיכאל פרוסמושקין 15/11/2018
בית המשפט הורה על שחרור החשוד (תמונה להמחשה iclipart)

 תושב רעננה, בן 44, נעצר בחשד לגרימת נזק לרכב ואיומים, אך שוחרר על ידי בית המשפט לאחר שהמשטרה השאירה בידיו את הראיה המרכזית בתיק.

 תחילתו של הסיפור ב–5 בנובמבר, אז נטען כי החשוד ניפץ זכוכית של רכב ומשהמתלונן הבחין בו, הוא רדף אחריו, עד שהגיעו לחצרות בתים ברעננה בפינת הרחובות הכוכב והשחר, שם שלף החשוד פטיש ואיים באמצעותו על המתלונן, ואז נמלט מהמקום.

מדיון הארכת מעצרו של החשוד, בו ביקשה המשטרה להאריך את המעצר בחמישה ימים, עולה כי  בתיק החקירה תיאור של המתלונן את התוקף, תיאור שיכול להתאים למחצית מאוכלוסיית המדינה – כך לדברי השופט אביב שרון שדן בעניין. "ואולם, נראה שהמשטרה חדלה בתיק זה", הוסיף השופט. בהמשך הסביר השופט את דבריו ואת התרשמותו מהתיק. "מתברר, כי ביום 7.11.18 ניגש חוקר זירה לברר אם קיימות מצלמות אבטחה במקום האירוע והבחין במצלמת אבטחה שמותקנת מחוץ לביתו של החשוד. על פי הדוח נכנס חוקר הזירה לביתו של החשוד, ביקש ממנו לבדוק את מצלמות האבטחה, ועל פי הדוח נצפה בסרטון האבטחה אדם הדומה לחשוד, שהוא מנפץ זכוכית של רכב ונמלט, כשבגדיו תואמים לביגוד שתיאר המתלונן. בשלב זה, ומשהתקיים יסוד סביר לחשד כנגד המתלונן, ברור שהיה על חוקר הזירה, שהוא שוטר במקצועו, לעצור את החשוד ולתפוס את סרטוני האבטחה. חלף זאת, ומסיבה שאינה ברורה ושגם טוען המעצרים לא יכול היה להסביר, עזב חוקר הזירה את בית החשוד ורק ביום 8.11.18 הגיעה המשטרה לעצור את החשוד, משלא נוספה לה כל ראיה".

 לאור כך ציין השופט כי "התנהלות המשטרה, כאמור, תמוהה, שכן הניחה בפעולתה כי לכאורה החשוד לא מסוכן לציבור ומאידך, השאירה בידיו את הראיה הטובה ביותר".

בעקבות מסקנה זו, הורה השופט על שחרורו של החשוד מהמעצר. אולם, עוד קודם לכן, על מנת לאפשר למשטרה לתפוס את סרטוני מצלמות האבטחה, אם קיימים כאלו ולבצע פעולות חקירה הקשורה למתלונן, השופט האריך את מעצרו של החשוד במספר שעות ספורות ולאחר מכן הוא שוחרר למעצר בית בן חמישה ימים.   

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 15/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/08/2019
זאב גולדשמיט מיכאל פרוסמושקין 27/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוג לכל ילד
ילד נפצע קשה בבית כנסת באשדוד
שייטים מצטיינים ממועדון השייט שדות ים
שייטים מצטיינים ממועדון השייט שדות ים
מבנה חדש בקריית החינוך ע"ש רון ארד
האשפה שהושלכה מהחלון
תרופה למכה
חשד: צעיר מחיפה הרג כלב של חברתו
שר הכלכלה הודיע על הרחבה של איזור התעשייה של מעלה אדומים ב-500 דונם
אזור התעשייה של מעלה אדומים בתנופה
עוד ומגשר גילעד ושדי
מהן המגמות בשוק הנדל"ן בתקופת הבחירות