רעננה

גניבת רכב או סכסוך אזרחי?

המשטרה עצרה שלושה חשודים בגניבת רכב ממגרש מכוניות ברעננה. אולם, בית המשפט קבע כי בוצעה עסקה למכירת רכב ומדובר לכאורה בסכסוך אזרחי

מיכאל פרוסמושקין 15/11/2018
גנבו את הרכב? (תמונה להמחשה iclipart)

שלושה חשודים נעצרו לפני ימים אחדים בחשד לגניבת רכב מחברת ליסינג ברעננה.

על פי החשד, השלושה, בני 27, 36 ו–43,  הגיעו  –6 בנובמבר למגרש מכוניות ברעננה על מנת לקנות רכב. אולם, כפי שעולה מעדותה של בעלת המגרש ומהחקירה, במהלך חתימה על החוזה החשודים נכנסו לרכב וברחו מהמקום מבלי לשלם על הרכב.

עם קבלת הדיווח במשטרה, הוקמו מחסומים והרכב עם החשודים נתפס. השלושה נלקחו לחקירה במשטרת כפר סבא, שם הכחישו את המיוחס להם וטענו כי מדובר בעסקת רכב רגילה. לדבריהם, לאחר שעזבו את המקום, בעלת המגרש התקשרה אליהם וביקשה מהם לחזור, אך הם השיבו להם כי הם רחוקים ואינם יכולים לחזור. במהלך החקירה אחד מהחשודים אף צירף אישור לביצוע העסקה. אולם, בעלת המגרש טענה כי לא בוצעה העברה של כסף.

במהלך הדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים בחמישה ימים. מנגד, סנגוריהם טענו כי מדובר בסכסוך אזרחי ולא באירוע פלילי ועתרו לשחרורם. 

בתום הדיון, השופטת אשרית רוטקופף, שעיינה בחומרי החקירה ושמע את טענות הצדדים, קבעה כי לא עולה קיומו של חשד סביר ומדובר לכאורה בסכסוך אזרחי עם בעלת המגרש. לאור קביעה זו, השופטת הורתה על שחרורם של החשודים מהמעצר.  

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רו"ח נעצר בגין עבירות מרמה, זיוף והונאה
ספינות במדבר
טס למקום הראשון
ההצגה ארבעה אבות תגיע לרעננה
ההצגה "ארבעה אבות" תגיע לרעננה
רוכב אופניים חשמליים נפצע קשה בתאונה ברחובות
רוכב אופניים חשמליים נפצע קשה בתאונה ברחובות
חשד להצתת סירות בהרצליה
ארבע סירות עלו באש בהרצליה
תושב כפ"ס ירה בחשודים שניסו לפרוץ לביתו
פסי האטה ואביזרי בטיחות בדרכים
פסי האטה ואביזרי בטיחות בדרכים