רעננה

גניבת רכב או סכסוך אזרחי?

המשטרה עצרה שלושה חשודים בגניבת רכב ממגרש מכוניות ברעננה. אולם, בית המשפט קבע כי בוצעה עסקה למכירת רכב ומדובר לכאורה בסכסוך אזרחי

מיכאל פרוסמושקין 15/11/2018
גנבו את הרכב? (תמונה להמחשה iclipart)

שלושה חשודים נעצרו לפני ימים אחדים בחשד לגניבת רכב מחברת ליסינג ברעננה.

על פי החשד, השלושה, בני 27, 36 ו–43,  הגיעו  –6 בנובמבר למגרש מכוניות ברעננה על מנת לקנות רכב. אולם, כפי שעולה מעדותה של בעלת המגרש ומהחקירה, במהלך חתימה על החוזה החשודים נכנסו לרכב וברחו מהמקום מבלי לשלם על הרכב.

עם קבלת הדיווח במשטרה, הוקמו מחסומים והרכב עם החשודים נתפס. השלושה נלקחו לחקירה במשטרת כפר סבא, שם הכחישו את המיוחס להם וטענו כי מדובר בעסקת רכב רגילה. לדבריהם, לאחר שעזבו את המקום, בעלת המגרש התקשרה אליהם וביקשה מהם לחזור, אך הם השיבו להם כי הם רחוקים ואינם יכולים לחזור. במהלך החקירה אחד מהחשודים אף צירף אישור לביצוע העסקה. אולם, בעלת המגרש טענה כי לא בוצעה העברה של כסף.

במהלך הדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים בחמישה ימים. מנגד, סנגוריהם טענו כי מדובר בסכסוך אזרחי ולא באירוע פלילי ועתרו לשחרורם. 

בתום הדיון, השופטת אשרית רוטקופף, שעיינה בחומרי החקירה ושמע את טענות הצדדים, קבעה כי לא עולה קיומו של חשד סביר ומדובר לכאורה בסכסוך אזרחי עם בעלת המגרש. לאור קביעה זו, השופטת הורתה על שחרורם של החשודים מהמעצר.  

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"הקמת התחנות מסכנת את בריאותם של 350 אלף תושבים"
נעצר חשוד בביצוע שוד אלים
נעצר חשוד בביצוע שוד אלים
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
מהפכת תחבורה ציבורית בראשון לציון
מי פרץ לחשבונות המייל והפייסבוק של גינזבורג?
נפרץ חשבון הפייסבוק של גינזבורג
כפ"ס השתתפה ביום הלמידה החוץ גנית
פיגוע ירי בסמוך לאריאל
הרוג בפיגוע ירי ליד אריאל
גבר הוכש ע"י נחש בכפ"ס