רעננה

"עבדנו מאחורי הקלעים עבור ברוידא"

ראשי הרשימות הדתיות מודים כי הם פעלו למען בחירתו של חיים ברוידא לראשות העירייה

זאב גולדשמיט 15/11/2018
אלי אלוש

 מי שכנראה הכריע את הכף בבחירות לראשות עיריית רעננה היו התושבים החרדים ואנשי הציונות הדתית בעיר, שמאחורי הקלעים ביצעו עבודת שטח למען בחירתו של חיים ברוידא. הדברים נחשפו בחגיגות הניצחון. ראשי הסיעה הדתית המאוחדת, אריה פרידמן ואלי אלוש, פעלו למען ברוידא, כמו גם אנשי רשימת "באמונה", והיו שסיפרו כי בשבת האחרונה יצאה קריאה בבתי הכנסת בעיר לבחור בו. אחד האנשים שנצפה בחגיגות אחרי היוודע תוצאות הבחירות היה הרב שמואל הוברמן, בנו של האדמו"ר והרב רפאל אדרי, שמספרים כי המריץ רבים מהחרדים בעיר להצביע עבור ברוידא.

חיים גולדמן, יו"ר רשימת באמונה, הסביר כיצד התרחש המהפך: "לדתיים היה חלק נכבד בהישג, כשיחד עם הקהילה הצרפתית הביאו לברוידא לפחות 25 אחוזי תמיכה מה-60 אחוזים שקיבל. המהפך קרה כיוון שהדתיים הרגישו כמיעוט נרדף בעיר, שעושים להם טובות ושהם אזרחים סוג ב'. זה קרה בתקופת השלטון הישן של בילסקי, גינזבורג ומרצ. ברוידא יצליח כראש עיר, כי הוא חדש, ואנשים חיפשו מישהו חדש. כמובן שחובת ההוכחה עליו. ראש עיר מתווה מדיניות, ואם ברוידא יידע לבחור סביבו צוות טוב, ההצלחה שלו מובטחת".

מספר שתיים ברשימה הדתית המאוחדת, אלי אלוש, חשף: "עבדנו מאחורי הקלעים עבור ברוידא. יצאנו בקריאה להצביע חד משמעית למען חיים, כי ידענו שזו מלחמה על השבת. לא היו לנו דילים עם ברוידא, פעלנו למענו בשקיפות בלי תנאים".

יו"ר הרשימה הדתית המאוחדת, אריה פרידמן: "הרשימה הדתית המאוחדת שמחה וגאה להיות שותפה מרכזית בניצחון של חיים ברוידא לראשות העיר ובחודש וחצי האחרון פעלה במלוא המרץ לבחירתו, בשיתוף פעולה מלא עם מטה ברוידא. כל עבודת השטח נעשתה בשקט גמור ומתחת לפני השטח בשל החשש לקמפיין 'הדתה' נגטיבי בסגנון 'עזרזר יחנך את ילדך' של שנת 2005. לאורך כל יום הבחירות הפעלנו מטה המרצה לציבור הדתי והתוצאות בשטח כמו גם התודות של אנשי המטה של ברוידא מעידות על ההצלחה הגדולה. כעת עם הפנים קדימה, אנו מבקשים לשים את כל המחלוקות בצד וקוראים להקמת קואליציה רחבה שתיתן מענה ואזן קשובה לכל מגוון תושבי העיר – חילונים ודתיים כאחד."


 

 

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 01/12/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסח מוזיקאלי לילדים בקניון ערים כפר סבא
פסח מוזיקאלי לילדים בקניון ערים כפר סבא
סדנאות יצירה לחופש הגדול במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
הכל אני יכול בחופש הגדול
פעילות ספורטיבית  במסגרת נעים בעיר
תכנית "נעים בעיר" חוזרת להרצליה
"מחיר למתמגן"
חשד: תקף את אשתו והתאבד
באר שבע על מפת התיירות
וועדה מיוחדת למען בעלי החיים ברעננה
איש העסקים אבי יבין-קלוגר מצטרף לרפי סער