רעננה

"אל סם" בסכנת סגירה

עמותת "אל סם" ועיריית רעננה קיבלו הודעה לפיה בחודש מרס 2019 יפסיק משרד העבודה והרווחה לתקצב את העמותה

זאב גולדשמיט 21/11/2018
מי ימלא את מקום העמותה? (תמונה להמחשה iclipart)

עמותת "אל סם" ברעננה עומדת בפני סגירה, לאחר שמשרד הרווחה הודיע כי בחודש מרס 2019 יחדל לתקצב את העמותה והמימון יצטרך להגיע מהרשויות המקומיות.

בעמותת "אל סם", שפועלת בעיר מזה ארבעה עשורים, מאוד מודאגים. "זו הנחתה מהיום למחר. אנחנו מטפלים בלמעלה מ-300 בני נוער, ובמצב שנוצר לא יודעים מה לעשות איתם", אומרים גורמים בעמותה, שם סיפרו כי במשרד הרווחה מעדיפים להעביר את הטיפול למחלקת הרווחה, ולהם כנראה אין את כוח האדם לכך.

עמותת "אל סם" מעניקה שירות טיפול וייעוץ, לבני נוער וצעירים עד גיל 24 המופנים אליהם על ידי גורמים שונים. העמותה מעניקה ייעוץ גם להורים וקבוצות להורי מטופלים, כמו גם סדנאות לנוער עולה בביה"ס תיכון ובנוסף עורכת סיורים באזורי הבילוי של הצעירים.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה קיבלה את הודעת ממשרד הרווחה על הפסקת תקצוב העמותה בחודש מרס 2019.במקביל עודכנה העירייה על ידי המשרד כי תמצא חלופה מתאימה ומקצועית כנדרש. האגף לשירותים חברתיים נמצא בקשר שוטף עם משרד הרווחה על מנת לגבש ולקבל את החלופה כאמור".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר בתגובה: "משרד העבודה והרווחה החליט להעביר את הטיפול בנפגעי התמכרויות מעמותות במיקור חוץ לרשויות המקומיות מתוך מטרה לשפר ולהרחיב את המענה לסובלים מהתמכרויות ולהיטיב את מצבם. המשרד נערך למעבר ועובד בתיאום  מול העמותות והרשויות המקומיות כדי שהמעבר יתבצע באופן מיטבי לרווחת מטופלינו".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אוסף חרקים במקום אוסף בולים...
חיפושים אחר שחיין מתא במי הכנרת
חיפושים אחר שחיין מת"א במי הכנרת
קו 525 , יעבור דרך שכונת מורשה
קו 525 של אגד ייתן מענה לתושבי שכונת מורשה
ראשוני: גופת אישה נמצאה בהוד השרון
גופת אישה נמצאה בהוד השרון
שנעצרו שני חשודים בעבירות רכוש באזור הרצליה
רוכב אופניים נפצע קשה בתל אביב
רוכב אופניים נפצע קשה בתל אביב
אישום: הגיע לתחנת המשטרה ואיים לפגוע בבני משפחתו
חשד: הציג את עצמו כסוכן נסיעות וביצע עבירות הונאה