רעננה

"אל סם" בסכנת סגירה

עמותת "אל סם" ועיריית רעננה קיבלו הודעה לפיה בחודש מרס 2019 יפסיק משרד העבודה והרווחה לתקצב את העמותה

זאב גולדשמיט 21/11/2018
מי ימלא את מקום העמותה? (תמונה להמחשה iclipart)

עמותת "אל סם" ברעננה עומדת בפני סגירה, לאחר שמשרד הרווחה הודיע כי בחודש מרס 2019 יחדל לתקצב את העמותה והמימון יצטרך להגיע מהרשויות המקומיות.

בעמותת "אל סם", שפועלת בעיר מזה ארבעה עשורים, מאוד מודאגים. "זו הנחתה מהיום למחר. אנחנו מטפלים בלמעלה מ-300 בני נוער, ובמצב שנוצר לא יודעים מה לעשות איתם", אומרים גורמים בעמותה, שם סיפרו כי במשרד הרווחה מעדיפים להעביר את הטיפול למחלקת הרווחה, ולהם כנראה אין את כוח האדם לכך.

עמותת "אל סם" מעניקה שירות טיפול וייעוץ, לבני נוער וצעירים עד גיל 24 המופנים אליהם על ידי גורמים שונים. העמותה מעניקה ייעוץ גם להורים וקבוצות להורי מטופלים, כמו גם סדנאות לנוער עולה בביה"ס תיכון ובנוסף עורכת סיורים באזורי הבילוי של הצעירים.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה קיבלה את הודעת ממשרד הרווחה על הפסקת תקצוב העמותה בחודש מרס 2019.במקביל עודכנה העירייה על ידי המשרד כי תמצא חלופה מתאימה ומקצועית כנדרש. האגף לשירותים חברתיים נמצא בקשר שוטף עם משרד הרווחה על מנת לגבש ולקבל את החלופה כאמור".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר בתגובה: "משרד העבודה והרווחה החליט להעביר את הטיפול בנפגעי התמכרויות מעמותות במיקור חוץ לרשויות המקומיות מתוך מטרה לשפר ולהרחיב את המענה לסובלים מהתמכרויות ולהיטיב את מצבם. המשרד נערך למעבר ועובד בתיאום  מול העמותות והרשויות המקומיות כדי שהמעבר יתבצע באופן מיטבי לרווחת מטופלינו".

עוד ברעננה
נהג מונית הואשם בתקיפה
מיכאל פרוסמושקין 23/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/05/2019
זאב גולדשמיט 13/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: איימה על עוד
אישום: איימה על עו"ד
חינוך וקהילה בכפר סבא
חינוך וקהילה בכפר סבא
הקשר בין הבחירות ברשויות והתחדשות עירונית
קניות ברשת
80% מהישראלים קונים באינטרנט, כך תעשו את זה נכון
סמינר אחדות - נס הרים
"שגרירי חיים משותפים"
כנס ראשי רשויות חדשים
מפריחים את השממה
נפתח המחזור השני של האבסטייר אקדמי