רעננה

גנב רכב ונעצר בתום מרדף

גבר, המוכר היטב למשטרה, הואשם כי גנב רכב ברעננה, נמלט משוטרים שרדפו אחריו ונעצר רק בכפר סבא לאחר שהתנגש בגדר והחל להימלט רגלית

מיכאל פרוסמושקין 22/11/2018
גנב רכב רעננה, נתפס אחרי מרדף בכפר סבא (תמונה להמחשה iclipart)

גבר, בן 40 מטייבה' נעצר לפני ימים אחדים בכפר סבא בתום מרדף משטרתי לאחר שגנב רכב ברעננה.

על פי כתב האישום, ב–12 בנובמבר הגיעה תושבת רעננה לערוך קניות בסופרמרקט באזור התעשייה ברעננה וחנתה את רכבה בחניון בין הרחובות החרושת וזרחין. בסמוך לשעה שש בערב, הגיע הנאשם למקום כשברשותו מפתח משוכפל התואם למפתח המקורי של הרכב ופתח את הרכב באמצעותו.  הוא הניע את הרכב ונסע לכיוון מחלף רעננה צפון.

בהמשך, כך על פי כתב האישום, בצומת הרחובות טשרניחובסקי וויצמן בכפר סבא הבחין שוטר שהיה בניידת ברכב ובו הנאשם. כשהבחין הנאשם בשוטר, הוא ביצע פניית פרסה מהירה והחל לנסוע בפראות ברחובות העיר תוך שהוא עובר ברמזור אדום, מזגזג בין רכבים, בעוד ניידת המשטרה דולקת אחריו.

 בשלב זה, בפינת הרחובות ז'בוטינסקי ורמב"ם, כרז שוטר שהיה יחד עם פקח עירוני בניידת של השיטור העירוני  לעצור את רכב, אך הנאשם המשיך בנסיעה עד אשר הגיע לסוף רחוב יהודה הלוי. או אז, נכנס הנאשם עם הרכב בגדר, עצר את הרכב, יצא את תא הנהג והחל בבריחה רגלית, תוך שהשוטר צועק לעברו "עצור משטרה". אולם, הנאשם המשיך במנוסה עד אשר נעצר ברחוב אז"ר בכפר סבא, בסמוך לחטיבת הביניים ע"ש אילן רמון.

מכתב האישום עולה כי הנאשם התנגד למעצרו, השתולל עם ראשו והניף את ידו באוויר, גם לאחר שצוות השיטור העירוני השתמש כנגדו בכוח. 

כתב האישום נגדו מתבסס על עדות בעלת הרכב וכן על דוחות הפעולה של השוטרים וצוות השיטור העירוני. הנאשם עצמו הכחיש את המיוחס לו וטען כי עלה לטרמפ עם אדם אחר, שאינו מכיר, ובשלב מסוים זה הורה לו לברוח ולקחת את המפתח המשוכפל עמו.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה בעניינו עולה כי באמתחתו חמש הרשעות קודמות בעבירות אלימות, רכוש ומרמה. כמו כן, לחובתו הרשעות תעבורה בעבירות דומות.

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חגיגת שערים
עליות זה להיות
"עליות זה להיות"
צעיר נעצר עם כקילוגרם מריחואנה
גבר נרצח בחיפה
ההורים מוטרדים מנזקי המסכים
ממה מוטרדים ההורים באיזור השרון?
יור ארגון קבלני פתח תקווה אהרון דינוביץ
ירידה במספר הדירות בהתחדשות עירונית
אישום: פרץ לביתה של קשישה ותקף אותה מינית
אישום: פרץ לבית קשישה ותקף אותה מינית
ספרי תורה עתיקים נגנבו מבית כנסת