רעננה

"האירוע הזה היה בשביל קמיל"

לאור בקשת המשפחה לקיים הלוויה ש"חוגגת את קמיל", הגיעו מאות אנשים, לבושים חגיגית, ללוות בדרכה האחרונה את קמיל שטוקפיש, תושבת רעננה בת 22, שנהרגה במהלך טרק בבוליביה

זאב גולדשמיט 22/11/2018
קמיל בטיול בדרום אמריקה (צילום: באדיבות המשפחה)

ביום שני הובאה למנוחות קמיל שטוקפיש בת ה-22, שנהרגה בבוליביה במהלך טיול שאחרי צבא. הקהל שהתאסף בבית העלמין כפר נחמן הגיע בבגדים חגיגיים, לאור בקשת המשפחה לקיים הלוויה ש"חוגגת את קמיל", שתיזכר לעד כנערה שמחה, שמחפשת לעשות טוב לאחרים.

"קמיל הייתה חכמה ומצחיקה ונהגה להתלבש בבגדים יפים, לכן ביקשנו להגיע להלווייתה בלבוש חגיגי, כי האירוע הזה היה בשבילה", סיפר אביה, דורון, ביום שלאחר ההלוויה.

קמיל גדלה והתחנכה ברעננה. למדת חטיבת רימון ולאחר מכן בתיכון "אביב". כשעמדה להתגייס לצה"ל היה ברור לה שתרצה לשרת בתפקיד מעניין בעל משמעות.

 "כשנודע לה שהיא מתוכננת להיות ג'ובניקית, היה ברור לה שזה לא יקרה, והגיוס שלה נדחה", סיפר האב, עד שקיבלה את מה שרצתה: הסיירת. היא הייתה לוחמת בפלוגת תותחנים.

"קמיל עברה את המבחנים של הסיירת, שרק מעט בנות מצליחות בזה. היא עברה כמו גדולה את הגיבוש והפכה להיות אחת מהצוות", הוסיף דורון האב.

חבריה ובני המשפחה סיפרו שקמיל היתה בחורה שמחה, דעתנית, וחברותית. היא התגוררה בבית הוריה, יחד עם ההורים מילי ודורון ושני אחיה, תום וטל. אחרי השירות הצבאי נרשמה לקורס מדריכי כושר גופני. קמיל אהבה ספורט, בעיקר ריצה, ותכננה לאחר שתחזור מהטיול בדרום אמריקה להיות מדריכת ספורט.

אהבה נוספת של קמיל הייתה לטייל בטבע. חלמה לראות עולם בדומה לצעירים רבים שבוחרים לטייל בדרום אמריקה. היא מימנה את הטיול מכספים שחסכה. תחילה יצאה לחודש וחצי למחנה קיץ בקנדה ומשם המשיכה לדרום אמריקה. היעד הראשון היה פרו. התנדבה בעמותה שמטפלת בילדים חסרי בית בעיירה צפונית ללימה. התמונות ששלחה משם הביתה הראו שקמיל מאושרת. 

משם המשיכה לקוסקו, הקרובה לאחד משבעת פלאי עולם – "מאצ'ו פיצ'ו". יש בה אוכל טוב וחיי לילה תוססים, לצד טרקים יפים. בהמשך התנדבה בבית חולים להצלת חיות בג'ונגל. כשמיצתה את פרו חצתה את הגבול לבוליביה, שם יצאה לטרק המפורסם, ממנו לא חזרה.

במהלך הטיול הארוך קמיל היתה בקשר רציף עם משפחתה, ולפני כל יציאה עדכנה על מסלול הטיול ומה בכוונתה לעשות באותו היום.

נפגעה מסלע במהלך הטרק

על פי הדיווחים, קמיל נפגעה ברגלה מסלע גדול מאוד באזור המכונה "הקרחון הדרומי". היא דיממה בעת החילוץ והפינוי, ומתה מפצעיה בדרך לבית החולים. כיוון שבבוליביה אין קונסוליה ישראלית, הקונסוליה בפרו פעלה להשבת המנוחה לארץ.

סיפר דורון האב: "אנחנו יודעים שקמיל נלחמה על חייה. חבריה ניסו לעשות הכל כדי להציל אותה, הם היו ממש גיבורים. מדובר במרחקים ארוכים בתנאי שטח קשים ובלי קליטה סלולרית. המרחק ממקום האירוע לעיר הגדולה 'לה פז' הוא חמש שעות בנסיעה ברכב. היא היתה בהכרה כשהחברים לטיול הורידו אותה בידיים והובילו אותה חמישה ק"מ באלונקה מאולתרת עד לכפר נידח, שם חיכה להם רכב מקומי,  שבדרך עפר הוביל אותם לדרך הראשית, ורק אחרי שמונה שעות היא הגיעה לאמבולנס. כל העברה הזאת לקחה שמונה שעות."

אתם שואלים למה זה קרה דווקא לה?

"תמיד נשאל 'למה', אבל אנחנו לא מחפשים אשמים. אנחנו מעדיפים לזכור אותה כצעירה חייכנית ואת הטוב שהיא עשתה. אנשים בגילה לא עשו קמצוץ ממה שקמיל עשתה". 

 

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 17/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 11/11/2019
זאב גולדשמיט 10/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הקבלה של התושב. 60 שקלים לשעה
"לא ייתכן ששעת חניה תעלה 60 שקלים"
מה חשוב לדעת לקראת פרויקט של התחדשות עירונית?
כששמעתי לראשונה את הדיסק נפעמתי מעצמי
"כששמעתי את הדיסק נפעמתי מעצמי"
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
חילופים על הקווים
פרויקט פינוי בינוי ברחוב הבנים ברמת גן
חשד לחיסול בחולון
תנו לקרוא בשקט