רעננה

תוכנית "ניצנים בחופשות" לא תפעל בעיר בחנוכה

מטרת התוכנית הארצית (שאינה תוכנית חובה) היא לקצר את ימי החופשות ולאפשר לילדים מגן ועד כיתה ג' פעילות מוסדרת במחיר מסובסד בחופשות פסח, סוכות וחנוכה. מדובר בפעילות של חמישה ימים בשעות 8:00 – 13:00 מגן ועד כיתה ג'. ברעננה תהיה בחנוכה פעילות בגני יול"א ולחינוך המיוחד, אבל לא לילדים בגני חצי יום

זאב גולדשמיט 27/11/2018
ילדי גני חצי יום לא ייהנו מהתוכנית (תמונה להמחשה iclipart)

חג החנוכה שיחול בשבוע הבא שוב יהווה בעיה להורים לילדים קטנים, שיצטרכו למצוא סידור מיוחד או שמרטף. משרד החינוך אמנם הזמין את ההורים להצטרף ל"בית הספר של החגים", או בשמו הנוסף "ניצנים בחופשות" , כשההרשמה, כך צוין, תתקיים ברשות המקומית, אבל לא בכך ברעננה.

מטרת התוכנית הארצית היא לקצר את ימי החופשות ולאפשר לילדי גני הילדים פעילות מוסדרת במחיר מסובסד של כ-30 שקל ליום בחופשות פסח, סוכות וחנוכה. מדובר בפעילות של חמישה ימים בשעות 8:00 – 13:00 מגן ועד כיתה ג'. ברעננה תהיה פעילות בחג החנוכה לגני יול"א ולחינוך המיוחד, אבל מהעירייה הבהירו שלא כן לגבי גני חצי יום. מן ראוי לציין, שאין חובה על רשות להשתתף בתוכנית, וכל רשות עירונית רשאית להחליט אלו גני ילדים יפעלו בחופשת חנוכה.

הורים לילדים קטנים בעיר הביעו השבוע תרעומת על כך שלא נפתחה הרשמה ל"בית הספר של החגים". "יש לי ילדה קטנה, ואין לי סידור בשבילה", אמרה אחת האמהות, "אני צריכה לעבוד גם בחנוכה ולפני שנה כשהתרענו על כך אמרו שהנושא בטיפול, ואני מבינה שגם השנה זה לא קורה. האם זה קשור לבעיה של כוח אדם? המדינה יצאה עם תוכנית שתאפשר להורים לצאת לעבודה בראש שקט גם בחנוכה, ויש מקומות ששם כן מפעילים את התוכנית".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "במהלך חופשת חנוכה, עיריית רעננה מפעילה את גני היול"א, המהווים את הרוב המוחלט מסך כל הגנים בעיר. גני יום לימודים קצר (עד השעה 14:00) אינם פועלים במהלך חופשת חנוכה. במסגרות החינוך המיוחד בהן תתקיים פעילות נשלחה הודעה פרטנית להורים".

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכב אופניים חשמליים נפצע בתאונה
רוכב אופניים חשמליים נפצע בתאונה
תוכנית הנתצ הוצגה במועצה
תוכנית הנת"צ הוצגה במועצה
הפח הכתום הגיע לעכו
הפח הכתום הגיע לעכו
רוכב אופניים חשמליים נפצע אנוש בתל אביב
חשד: ביצע עבירות מין בבנו
כסאות משרדיים של חברת 2sit
כסאות משרדיים במקום הטוב ביותר
טקס אזכרה צבאי לחללי מערכות ישראל שנערך ברעננה
משה (בוגי) יעלון: "כוחנו באחדותנו"
נגזר דינו של שוטר שתקף עצור וחישמל אותו בטייזר
נגזר דינו של שוטר שתקף עצור וחישמל אותו בטייזר