רעננה

תוכנית "ניצנים בחופשות" לא תפעל בעיר בחנוכה

מטרת התוכנית הארצית (שאינה תוכנית חובה) היא לקצר את ימי החופשות ולאפשר לילדים מגן ועד כיתה ג' פעילות מוסדרת במחיר מסובסד בחופשות פסח, סוכות וחנוכה. מדובר בפעילות של חמישה ימים בשעות 8:00 – 13:00 מגן ועד כיתה ג'. ברעננה תהיה בחנוכה פעילות בגני יול"א ולחינוך המיוחד, אבל לא לילדים בגני חצי יום

זאב גולדשמיט 27/11/2018
ילדי גני חצי יום לא ייהנו מהתוכנית (תמונה להמחשה iclipart)

חג החנוכה שיחול בשבוע הבא שוב יהווה בעיה להורים לילדים קטנים, שיצטרכו למצוא סידור מיוחד או שמרטף. משרד החינוך אמנם הזמין את ההורים להצטרף ל"בית הספר של החגים", או בשמו הנוסף "ניצנים בחופשות" , כשההרשמה, כך צוין, תתקיים ברשות המקומית, אבל לא בכך ברעננה.

מטרת התוכנית הארצית היא לקצר את ימי החופשות ולאפשר לילדי גני הילדים פעילות מוסדרת במחיר מסובסד של כ-30 שקל ליום בחופשות פסח, סוכות וחנוכה. מדובר בפעילות של חמישה ימים בשעות 8:00 – 13:00 מגן ועד כיתה ג'. ברעננה תהיה פעילות בחג החנוכה לגני יול"א ולחינוך המיוחד, אבל מהעירייה הבהירו שלא כן לגבי גני חצי יום. מן ראוי לציין, שאין חובה על רשות להשתתף בתוכנית, וכל רשות עירונית רשאית להחליט אלו גני ילדים יפעלו בחופשת חנוכה.

הורים לילדים קטנים בעיר הביעו השבוע תרעומת על כך שלא נפתחה הרשמה ל"בית הספר של החגים". "יש לי ילדה קטנה, ואין לי סידור בשבילה", אמרה אחת האמהות, "אני צריכה לעבוד גם בחנוכה ולפני שנה כשהתרענו על כך אמרו שהנושא בטיפול, ואני מבינה שגם השנה זה לא קורה. האם זה קשור לבעיה של כוח אדם? המדינה יצאה עם תוכנית שתאפשר להורים לצאת לעבודה בראש שקט גם בחנוכה, ויש מקומות ששם כן מפעילים את התוכנית".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "במהלך חופשת חנוכה, עיריית רעננה מפעילה את גני היול"א, המהווים את הרוב המוחלט מסך כל הגנים בעיר. גני יום לימודים קצר (עד השעה 14:00) אינם פועלים במהלך חופשת חנוכה. במסגרות החינוך המיוחד בהן תתקיים פעילות נשלחה הודעה פרטנית להורים".

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 22/10/2019
זאב גולדשמיט 10/10/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בחרה להתרענן
ראש המועצה, ניר זמיר
פארק תעשייה חקלאי
פצועה קשה בתאונה בין מספר כלי רכב בירושלים
בדיקה משולבת - ממוגרפיה ואולטרה סאונד
בדיקה משולבת - ממוגרפיה ואולטרה סאונד
הרצליה מזדהה עם המאבק באלימות כלפי נשים
המושבה מתחדשת
המושבה מתחדשת
הריסת מבנים ברחוב ארלוזורוב ברעננה
הריסת מבנים ברחוב ארלוזורוב ברעננה
נותנים כבוד במקומות הבילוי