רעננה

מרכיבים קואליציה (פרשנות)

חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה הנבחר, שייכנס לתפקידו ב-6 בדצמבר, ממשיך לעבוד על הרכבת הקואליציה

זאב גולדשמיט 29/11/2018
חיים ברוידא. משיך לעבוד על הרכבת קואליציה (צילום: יח"צ ראובן קפרוצינסקי)

ביום חמישי הבא, ייכנס חיים ברוידא באופן רשמי לתפקיד ראש עיריית רעננה.  באותה ישיבה יושבעו 19 חברי מועצת העיר שנבחרו על ידי הציבור. עיריית רעננה הזמינה למושב חגיגי זה לרגל כינוס מועצת העיר ה-27 , גם את חברי מועצת העיר הקודמת, כולל כאלה שמילאו חלק מהקדנציה. בין המוזמנים גם ראש העיר הקודם זאב בילסקי וממלאת מקומו סימה פרי.

בינתיים נראה כי ברוידא מתקשה להקים קואליציה. נכון לעכשיו יש לו (על הנייר) תשעה מנדטים: 3 של רשימתו, שלושה של הרשימה הדתית המאוחדת, שניים של שותפו ניר קריסטל ואחד של חיים גולדמן מ"באמונה". חסר לו לפחות מנדט נוסף כדי להשיג רוב, שבלעדיו יהיה לו קשה להעביר החלטות ולאשר מינויים.

"אנחנו מנהלים מו"מ עם כולם", מסר עופר בן דור מרשימתו של חיים ברוידא. נכון לעכשיו לא הושגה פריצת דרך. מפרטים שהגיעו למערכת, הועלתה הצעה שמרצ והרשימה הדתית המאוחדת יחלקו ביניהם בתפקיד סגן ראש עירייה בשכר, אבל ככל הידוע, שתי הרשימות אינן מתלהבות מכך. מרצ גם הבהירה שכרשימה הגדולה במועצת העיר היא מצפה לקבל תפקידים ואחריות הולמים. מרצ, כמו גם רשימתם של יקי ודמני ואיתן גינזבורג סבורים, שלא הגיוני שניר קריסטל עם שני מנדטים יקבל יותר מהם.

ברוידא מחויב לקריסטל, שבעצם חבירתו אליו בהצטרפותו בסיבוב השני, סייע רבות בבחירתו לראשות העירייה. ברוידא גם מחויב לרשימה הדתית המאוחדת , שסייעה לו בהבאת בוחרים לקלפי. בין ברוידא לקריסטל הושג הסכם חתום, שקריסטל יהיה סגן בשכר עם תחומי אחריות מוגדרים. בהנחה שסגן שני בשכר ינתן לדתיים, לברוידא נותר להציע לשותפיו הקואליציונים האחרים רק סגן ראש עירייה ללא שכר, ולכך אין הסכמה, מה גם שכולם מבקשים תחומי אחריות בתחומים חשובים. אגב, יו"ר רשימת הליכוד, אילן כהן, לו יש מנדט אחד, מסר שאתו לא ניהלו מו"מ. חיים גולדמן מ"באמונה" הבהיר שסיעתו מצפה לתגמול הולם בהתאם לנאמנותה לברוידא.

ניר קריסטל מסר בתגובה: "כולם שוכחים שהשותפות הטבעית והאמיתית בחמש השנים האחרונות הייתה ביני לבין ברוידא. מה שהכריע את הבחירות אלה זה הקהל שלי - 18 האחוזים שקיבלתי בסיבוב הראשון - שהמשיכו איתי בסיבוב השני. המציאות הפוליטית ברעננה השתנתה, אבל בהחלט יש מספיק לכולם. בעיני, הפערים במו"מ אינם דרמטיים ואפשר תוך 48 שעות לסכם על קואליציה יפיפייה, אחת מהטובות שהיו לרעננה אי פעם, שמרכזת סביב השולחן את רוב סיעות הבית. מה שיכריע זה נקודת המבט של כל השותפים על הדברים שהם רוצים לממש לטובת הציבור. אנחנו רוצים כמובן את מרצ, כדי שבקואליציה יהיה ייצוג לכל הציבור, ושואפים שגם רשימות נוספות יצטרפו".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"זוכרים ביחד"
סוף לשיעורי הבית בהרצליה?
סוף לשיעורי הבית בהרצליה?
מדובר במחטף שטרם היה כמותו
"מדובר במחטף שטרם היה כמותו"
באילו מצבים כדאי ללכת לייעוץ הורים?
באילו מצבים כדאי ללכת לייעוץ הורים?
על הקשקש
על הקשקש
מתכוננים לשנה"ל תש"פ
לילה כן שקט
מתואמות ביניהן