רעננה

מחר (שלישי): גינזבורג מסיים את תפקידו

איתן גינזבורג יסיים מחר (שלישי) את תפקידו כראש העירייה ויעבור לספסלי המועצה. חיים ברוידא ייכנס לתפקיד. גינזבורג: "כחבר מועצת העיר, אמשיך לפעול למען התושבים"

זאב גולדשמיט 03/12/2018
איתן גינזבורג. מחויב לעיר (צילום: באדיבות איתן גינזבורג)

איתן גינזבורג מסיים את תפקידו כראש עיריית רעננה. מחר (שלישי) יכנס לתפקידו ראש העירייה הנבחר, חיים ברוידא, שיתחיל לעבוד. ביום חמישי הקרוב תתקיים ישיבת מועצת עיר ראשונה בניהולו של ברוידא, במהלכה יושבעו חברי המועצה.

 גינזבורג (41), שגדל והתחנך ברעננה, נבחר לראשונה למועצת העיר בשנת 2003 כשהיה כסטודנט, והיה אז לחבר המועצה הצעיר ביותר בתולדות העיר.

במהלך השנים ועד לתפקידו האחרון כראש עיריית רעננה, כיהן במגוון רחב של תפקידים, ביניהם סגן ומ"מ ראש העירייה, יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה והאחראי על התכנון והפיתוח העירוני. הוא יזם והוביל, בין השאר, את תוכנית המתאר הכוללנית לרעננה, פיתוח שכונות החדשות נווה זמר, נאות שדה ונאות עוזי, תכנון ובניית הספורטק החדש, קידום פרויקטים רבים של התחדשות עירונית- פינוי בינוי ותמ"א 38 והביא את רעננה להיות העיר הגדולה הראשונה בישראל עם ועדה מקומית עצמאית ומוסמכת

כמו כן, פעל לפיתוח אזור התעשייה והבאת חברות ותעשיות מובילות במשק לרעננה, חידוש רחוב החרושת והכנת תשתיות לפיתוח עתידי, שדרוג שכונת רסקו, הובלת מהפכת התחבורה שכללה פיתוח תשתיות תחבורה, פתיחת כביש 531 לשני הכיוונים ופתיחתן של שתי תחנות רכבת בעיר. גינזבורג פעל לקידום תוכנית "כיכר העיר", הנגשות פיזיות לבעלי מוגבלויות, התקנת צגי שניות ברמזורים, תוכנית אב עירונית רב שנתית לסלילת רשת שבילי אופניים ברחבי העיר, לרבות בשכונות החדשות נאות שדה, נאות עוזי ונווה זמר, רחוב ויצמן, דרך הפארק, רחוב בן גוריון ועוד.

בנוסף, ליווה באופן אישי את פרויקט "מסך עולה" -תכנית העצמה אישית לבני נוער, בו לקחו חלק מאות בני נוער לאורך השנים.

גינזבורג גם פעל רבות למען בעלי החיים בעיר, כולל שדרוג ושיפוץ הכלבייה העירונית, הצבת מתקנים להאכלת חתולים, תוך כדי שיתוף פעולה פורה עם עמותות אשר פועלות למען בעלי החיים ברעננה.

בתקופת כהונתו החלה העירייה לשדר בשידור ישיר בפייסבוק את ישיבות מועצת העיר, פעלו פורומים לשיתוף ציבור בתהליכי תכנון וחזות העיר, נגישות לאנשים עם צרכים מיוחדים, ותהליכי היוועצות דיגיטליים עם תושבי העיר.  

עם סיום תפקידו אמר איתן גינזבורג: "בחרתי להקדיש את חיי לשליחות הציבורית למען העיר והקהילה שכל כך יקרים ללבי, מתוך אמונה אמיתית שזוהי הזירה שבה ניתן להשפיע ולעשות טוב למען החברה ולמען יצירת איכות חיים גבוהה. אני מודה על הזכות הגדולה שהייתה לי לשרת את תושבי רעננה כראש העיר בתקופת המעבר החשובה הזו. כחבר מועצת העיר, אמשיך לפעול למען התושבים, לקדם את נושא הדיור לצעירים, פתרונות לנושאי התחבורה והחניה ושיפור השירות.  אני מחויב לעיר ולתושביה ביחד עם חבריי לסיעת לב ולשותפים נוספים במועצה".

במכתב הפרידה ששלח גינזבורג לעובדי העירייה כתב בין השאר "הייתי שותף להתוויית המדיניות העירונית ולפעילות השוטפת של העירייה ונחשפתי שוב ושוב לעשייה הענפה בכל תחומי החיים, שאתם, עובדי העירייה מבצעים מדי יום במקצועיות, במסירות אין קץ, באכפתיות ובגאווה במטרה לשרת את תושבי רעננה. פגשתי עובדים מסורים המשקיעים מעל ומעבר, חדורי תחושת שליחות, אשר יחד עם הנהגת העיר פעלו על מנת להעניק את רמת השירות הטובה ביותר״.

איתן גינזבורג יישא דברים בישיבת מועצת העיר החגיגית שתתקיים ביום חמישי.

 

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 01/12/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נסגרו תיק החקירה נגד רהע צפת ורהע קריית שמונה
נסגרו תיק החקירה נגד רה"ע צפת ורה"ע קריית שמונה
ראיה מרכזית הושארה אצל חשוד, ביהמ"ש הורה לשחררו
שונית האלמוגים באילת גדלה
טקס ההוקרה לפעילי הסביבה
פעילי סביבה מכ"ס קיבלו אותות הוקרה
מאות הורים הפגינו ברעננה בעקבות אלימות בגני הילדים
חיטוי אפקטיבי חשיבות החיטוי ויעילות חיטוי בהקצפה
"לרעננה יש פוטנציאל להיות עיר עוד יותר נהדרת"
נדחו ההתנגדויות להרחבת מלון דן אכדיה