רעננה

ברוידא נכנס לתפקיד ראש העירייה

עשרות תומכים המתינו לחיים ברוידא בכניסה לבניין העירייה וליוו את כניסתו ללשכת ראש העירייה. ברוידא הודה לתושבים ואמר "אני לא מתרגש, פשוט זה משהו טבעי שהיה צריך לקרות"

זאב גולדשמיט 04/12/2018
חיים ברוידא, בלשכת ראש העירייה (צילום: אלן שיבר)

ראש העירייה החדש, חיים ברוידא נכנס הבוקר (שלישי) ללשכתו בבניין עיריית רעננה, והתקבל בחום על ידי עשרות תומכים ומעריצים, שהמתינו לו על מדרגות הכניסה לעירייה.

ברוידא , שהגיע מלווה בבני משפחתו, נראה נרגש. הוא חיבק אחד אחד את התושבים שהמתינו לו, והודה אישית לכל אחד מהם. משם עלה במעלה המדרגות ללשכת ראש העירייה, ולבקשתם התומכים הצטלם כשהוא יושב על כיסא ראש העירייה. "לכל אחד מאלה שנמצאים פה יש חלק נכבד במקום שאני נמצא בו, ואחרי שחיבקתי אתכם, כעת אני קם כדי לומר לכל שוב תודה," אמר.

זהו יומו הראשון של ברוידא בתפקיד, אחרי שנבחר לפני כשלושה שבועות ברוב גדול בסיבוב השני של הבחירות. במעמד נרגש זה אמר ברוידא: "אני לא מתרגש, פשוט זה משהו טבעי שהיה צריך לקרות. יום כניסתי לתפקיד הוא יום מאוד סימבולי. זה יום שבו אנחנו מעלים לראש הכותרות את נושא האלימות נגד נשים. אחד הפרמטרים החשובים של חברה נאורה, ובעיריית רעננה נעשה הכל שהמסרים האלה יעברו, ואולי דרכנו יעברו לכל מדינת ישראל. ללא הנשים שהיו בסביבתי, לא יודע אם הייתי מצליח להגיע למקום שבו הייתי. החוסן והיכולת שלהן להכיל היא עוצמתית, שזה מה הביא אותי בסופו של דבר לעמוד על הרגליים, אחרי מערכת בחירות מאוד לא קלה".

ברוידא הוסיף: "דבר שני, מהבוקר מתרחשים בצפון הארץ קרבות, ומכאן ברעננה אנחנו מחזקים את חייל צה"ל ותושבי הצפון  ושולחים להם את כל הכוחות כדי שיצליחו במשימתם".

 

הישיבה הראשונה שבה ברוידא השתתף הייתה בנושא היערכות ביטחונית של רעננה לנוכח ההסלמה בצפון הארץ, כדי להיות ערוכים לכל תרחיש.

חיים, כעת כשאתה ראש עירייה מכהן, מה זה עושה לך?

"נולדתי וגדלתי ברעננה, אני עומד פה מטר מבית הספר שבו למדתי ומהבית שבו עשיתי את ילדותי, ודאי שאני מתרגש. אבל אני לוקח דברים בפרופורציות, האתגר גדול והעבודה רבה. אני נכנס לתקופה שבה נצטרך להוכיח את עצמנו עם המשאבים והעובדים המסורים להחזיר את רעננה למקום שהיא ראויה לו. ייקח זמן, אבל אעשה הכל שרעננה תהיה בצמרת".

איך רעננה תיראה בעוד שנה מהיום?

"אני אדם אופטימי שמאמין בדרך שלו. נעשה הכל כדי שהתושבים יהיו גאים בעיר שלהם".

ברוידא, קריסטל ותומכים בלשכה (צילום: זאב גולדשמיט)

ברוידא, קריסטל ותומכים בלשכה (צילום: זאב גולדשמיט)

 החגיגה בלשכה הייתה בעיצומה. מי לא היה שם? בין התומכים הרבים נצפו אנשים שמלווים את ברוידא מספר שנים בהם אבי דולב, יהודה כרשיש, רחמים שלום, חנניה אלקבץ, שאולה גולדברג אסי זאודה מ"חומוס אסי",  דוד זינגר ורבים אחרים. התומכים נהנו להצטלם סלפי עם ברוידא, שהתייחס באופן אישי לכל מי שבא לברכו. חלק מהתומכים שאלו, מדוע מנכ"לית העירייה או ראש העיר היוצא לא הגיעו למעמד הזה.

 

אסי זאודה מהחומוס סיכם: "הסתיים בהצלחה מסע של שלוש שנים אל לישכת ראש העיר. רעננה התברכה בראש עיר מצויין, והעיר יוצאת לדרך חדשה. חיים יעשה פה את השינוי שהעיר זקוקה לו, והוא יביא איתו הרבה אור".

ביום חמישי תתקיים ישיבת מועצת עיר ראשונה בניהולו של ברוידא.

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אכזבה בצהוב כחול
עינבל וילקר
אסירים של עצמנו...
שכונה חדשה ברמת השרון
איך זה לגור בשכונה פרטית?
ראש העירייה– אמיר כוכבי
חשד: איש סגל במוסד חינוכי הטריד מינית
דרך חברון משנה את פניה
"דרך חברון" משנה את פניה
תרומה של מיליון ורבע דולר לבית החולים לוינשטיין
תרומה של מיליון ורבע דולר לבית החולים לוינשטיין
חגיגות יום הולדת 70