רעננה

רעננה עם מאבק הנשים

המחאה נגד האלימות כלפי הנשים לא פסחה על רעננה. בצומת אחוזה-ירושלים התקיימה הפגנה בשחור של נשים שעשו מעגל אנושי וקראו קריאות נגד האלימות. בכניסה לבניין העירייה מחו נשים, רובן עובדות עירייה, אליהן הצטרף ראש העירייה הנכנס חיים ברוידא

זאב גולדשמיט 04/12/2018
מחאת נשים בשחור בצומת אחוזה-ירושלים (צילום: אלן שיבר)

מחאת הנשים נגד הממשלה שאינה עושה מספיק כדי לעצור את האלימות בנשים לא פסחה גם על רעננה, שם התקיימו היום (שלישי) מספר הפגנות.

תחילה התקיימה הפגנה בשחור בצומת אחוזה-ירושלים, שבמהלכה גלשה אל עבר הכביש, וחסמה את תנועת כלי הרכב למשך כחצי שעה. המפגינות, שלבשו שחורים, אחזו ידיים ועשו מעגל אנושי, תוך שהן צועקות: "לא, זה לא" ו"דם נשים אינו הפקר". המפגינות נשאו שלטים עליהן היה כתוב: "דמנו לא הפקר"; "די לרצח נשים"; "החיים שלנו שווים" ; "קירבת דם ללא דם". ראשת תנועת מרצ, רונית וינטראוב , סימה פרי ומיכל ברם הגיעו כדי לתמוך והרבה של קהילת רענן, חן בן אור צפוני, נשאה תפילה לזכר הנשים שנרצחו.

אודליה שלמון מיימוני , שהובילה את ההפגנה בצומת אחוזה-ירושלים יחד עם שירי גולד, היא פסיכותרפיסטית שמתמחה בנושא אלימות במשפחה. "למרות ההתארגנות הקצרה הגיעו מעל המצופה מפגינות וגם מפגינים גברים שהביעו תמיכה. לא יכול להיות שממשלת ישראל מתעלמת לאורך זמן מרציחת נשים, ואין שום התייחסות למציאת פתרון. תכנית שהוגשה לאחרונה על יד הכנסת, נדחתה. ההפגנה נועדה לעורר מודעות ולומר לכולם שאסור לשתוק על רצח נשים, ושהכנסת חייבת לעשות צעד משמעותי גם ברמת החקיקה וגם ברמת הטיפול באבות אלימים, כדי שנשים ירגישו ביטחון".

הפגנת נשים בהשתתפות ראש העירייה חיים ברוידא (צילום: אלן שיבר)

הפגנת נשים בהשתתפות ראש העירייה חיים ברוידא (צילום: אלן שיבר)

כשעה אחר-כך התקיימה הפגנה גדולה נוספת של נשים במרכז אחוזה ליד בניין עיריית רעננה, רובן עובדות עירייה, שנשאו שלטים על רקע אדום, עליהם נכתב: "אני אשה, אני שובתת". המפגינות פצחו בקריאות: "נתניהו תתעורר, דם נשים אינו הפקר". עוברי אורח גברים נעצרו כדי לתמוך.

להפגנה הצטרפו ראש העירייה החדש, חיים ברוידא, וסגנו המיועד ניר קריסטל. ברוידא הביע את תמיכתו בנשים, והוסיף שהיה בין הראשונים שנלחם למען הקמת מעון לנשים מוכות שרות רזניק הקימה בהרצליה. "אין לאף אחד זכות לפגוע באף אדם" אמר ברוידא. "בואו נקים ברעננה קבוצת נשים עם עוצמה שתעביר את המסר לכולם".

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
67 פעולות הצלה בחופי ראשון לציון במהלך הקיץ
67 פעולות הצלה בחופי ראשון לציון במהלך הקיץ
נעצר חשוד בדקירה בת"א
תושב ת"א הואשם בהנחת מטען ליד בניין המגורים של אימו
שלב השאלה הזהה
שלב השאלה הזהה
העירייה התחייבה להסתיר את חצר הגן
כיצד בוחרים גן בטוח לילדים?
מפגינים נגד סיפוח ישובים להוד השרון
יוצאת לדרך חדשה