רעננה

לברוידא עדיין אין רוב במועצה

ראש העירייה ממשיך במשא ומתן להרכבת קואליציה. ניר קריסטל, מי שאמור להתמנות לתפקיד סגן ראש עירייה: "הפערים במו"מ אינם דרמטיים ואפשר תוך 48 שעות לסכם על קואליציה יפהיפייה"

זאב גולדשמיט 06/12/2018
חיים ברוידא ביומו הראשון בלשכה (צילום: אלן שיבר)

היום (חמישי) ינהל חיים ברוידא לראשונה את ישיבת מועצת העיר החדשה בהשתתפות 19 חברי מועצת העיר שנבחרו על ידי הציבור. בשלב זה לברוידא אין קואליציה, ולפיכך בהיעדר רוב במועצה הוא יתקשה להעביר החלטות ולמנות בכירים (כולל סגנים).

נכון לעכשיו לברוידא יש (על הנייר) לכל היותר תשעה מנדטים: 3 של רשימתו, שלושה של הרשימה הדתית המאוחדת, שניים של שותפו ניר קריסטל ואולי אחד נוסף של חיים גולדמן מ"באמונה". נכון לעכשיו, האופוזיציה גדולה מאי פעם, עם עשרה מנדטים (4 של מרצ, שלושה לרשימת איתן גיזנבורג, שניים לרשימתו של יקי ודמני, ואחד לליכוד בראשות אילן כהן).

 השבוע התנהל מו"מ בין רשימתו של ברוידא לרשימת מרצ. למרצהוצע תפקיד של סגן ראש עירייה ברוטציה עם הרשימה הדתית המאוחדת, כשכל אחת מהסיעות תחזיק בתפקיד סגנות ראש עיר בשכר במשך שנתיים וחצי, וסגנות בלי שכר במהלך שנתיים וחצי נוספים. בשלב זה שתי הרשימות אינן מתלהבות מהסידור.

יותר מזה, גורמים המעורים במו"מ טוענים, שהמפתח נמצא אצל הדתיים, שבעצמם חלוקים ביניהם בנושא חלוקת התפקיד. מרצ גם הבהירה שכרשימה הגדולה במועצת העיר היא מצפה לקבל תפקידים ואחריות הולמים, לפחות על תחומי תרבות, נוער ופנאי.

  יש לציין כי ברוידא מחויב לקריסטל, שבעצם חבירתו אליו בהצטרפותו בסיבוב השני, סייע רבות בבחירתו לראשות העירייה. כמו כן, ברוידא מרגיש מחויב לרשימה הדתית המאוחדת, שסייעה לו בהבאת בוחרים לקלפי. בין ברוידא לקריסטל הושג הסכם חתום, שקריסטל יהיה סגן בשכר עם תחומי אחריות מוגדרים.

ניר קריסטל מסר בתגובה: "כולם שוכחים שהשותפות הטבעית והאמיתית בחמש השנים האחרונות היתה ביני לבין ברוידא, ויחד ישבנו באופוזיציה. התרומה המשמעותית שלי לבחירה של ברוידא היא מעבר לשני מנדטים, כי קיבלתי 18 אחוזי תמיכה בסיבוב הראשון לראשות העיר, ועשיתי ככל שביכולתי לשכנע את בוחרי להמשיך איתי באמצעות תמיכה בחיים, כדי שיחד נממש את מה שהבטחנו לבוחרים.

 "המציאות הפוליטית ברעננה השתנתה, אבל בהחלט יש מספיק עשייה לכולם. בעיני, הפערים במו"מ אינם דרמטיים ואפשר תוך 48 שעות לסכם על קואליציה יפיפייה, אחת מהטובות שהיו לרעננה אי פעם, שמרכזת סביב השולחן את רוב סיעות הבית. אנחנו רוצים גם את מר"צ, כדי שבקואליציה יהיה ייצוג לכל הציבור, ושואפים שגם רשימות נוספות יצטרפו".

היום בישיבת מועצת העיר תועלה להצבעה אישור ועדה למינוי בכירים, וזאת כדי שניתן יהיה לפרסם מכרז למינוי מנכ"ל לעירייה, בעקבות פרישתה של המנכ"לית מיכל הירש נגרי.

איילה בר, גיסתו של ברוידא ומי ששימשה ראש מטה הבחירות שלו, צפויה להתמנות במשרת אמון בהתנדבות לראש המטה של ברוידא בעירייה. בר כיהנה בעבר ביועצת תקשורת לבנימין נתניהו, לימור לבנת ואביגדור ליברמן, והיתה חברת מועצת עיר ברשימתו של זאב בילסקי.

 

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 01/12/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מה יעלה בגורלם של עצי האקליפטוס
מה יעלה בגורלם של עצי האקליפטוס בשכונת מורשה?
גבר נדקר בתל אביב - מצבו בינוני
גבר נדקר בתל אביב - מצבו בינוני
מירית שקד ברק תומכת ברפי סער
קפה בתאילנד
קפה בתאילנד
פרוייקט הרובע של חברת גולדן ארט בואדי סאליב בחיפה
מבצע בפרויקט "הרובע" בואדי סאליב חיפה
הקנס על עבירות בנייה: 183.4 אלף שקל
נציגי קקל והמועצה בהסבר על נקודות העצירה החדשות
קק"ל תקים חניוני מנוחה לאורך כביש 90
התחדשתם בדירה חדשה? 4 עובדות שחשוב שתכירו