רעננה

מהומה בישיבה: ברוידא ניהל בפעם הראשונה את ישיבת מועצת העיר

חיים ברוידא זכה לתשואות בעת נאומו המרגש. בהמשך נוצרה מהומה בעקבות ויכוח בין האופוזיציה לראש העיר בנושא איוש חברי הוועדה שאמורה לבחור מנכ"ל חדש לעירייה

זאב גולדשמיט 06/12/2018
ברוידא וגינזבורג (צילום: מיכל סלע)

ראש העיר החדש של רעננה, חיים ברוידא, ניהל הערב (חמישי) את ישיבת מועצת העיר הראשונה, בנוכחות 19 חברי מועצת העיר הנבחרים, ובנוכחות חברי מועצת העיר הקודמת וכן קהל רב שהגיע למרות מזג האויר הסוער.

בין האורחים היו רב העיר רעננה, יצחק פרץ וראש העיר בעבר נחום חופרי . האירוע נפתח בהדלקת נר חמישי של חנוכה, אותו הדליק זקן חברי המועצה צבי נדב. סמנכ"לית העירייה, פרי נתיב, על חשיבות ישיבות המועצה בהשתתפות הציבור ועל שהישיבה מתקיימת בבית יד לבנים.

ראשון הנואמים היה ראש העיר היוצא, איתן גינזבורג, שדיבר על היותה של רעננה עיר מצליחה "אמשיך לשרת את הציבור, ואהיה כאן עם שותפי כדי לוודא שרעננה תמשיך להיות העיר הטובה בישראל" אמר גינזבורג.

בהמשך נשא דברים ראש העיר הנכנס, חיים ברוידא, שזכה לתשואות מהקהל. ברוידא פירט את תכניותיו לקדנציה הקרובה, ובין השאר אמר: "נמסר לי שגרעון העירייה הוא 170 מיליון שקל. אני לאר נבהל, אבל זה יחייב קיצוץ רוחבי בהוצאות. אעשה הכל כדי לשמור ביושרה על הקופה הציבורית".

כבר בישיבת מועצת העיר הראשונה ברוידא ושותפיו גילו שלא יהיה להם קל בקדנציה הנוכחית. הצעה לסדר של מינוי וועדה לבחירת מנכ"ל לעיריית רעננה עוררה מהומה גדולה. זה החל בכך, שאילן כהן מהליכוד הוכנס לוועדה בלי ידיעתו ובלי הסכמתו. אילן כהן סירב להיכלל בוועדה. 

או אז התברר שלנציגי האופוזיציה יש אלטרנטיבה אחרת לוועדה , שתיכלול את יקי ודמני , מיכאל רייזמן וחיים ברוידא שיעמוד בראש הוועדה. וועדה זו אושרה לבסוף לאחר דין ודברים חריף, עם שני נציגים לאופוזיציה לצד ברוידא, בעוד בהצעה הראשונה היה נציג אחד לאופוזיציה.

מי שריגשה את הקהל היתה חברת המועצה היוצאת, דרורה כהן , שתקפה את חבריה לרשימה הדתית המאוחדת על שלא עמדו בהסכם איתה מלפני הבחירות. כהן היתה מספר 4 ברשימה המשותפת, והובטח לה שגם אם הרשימה תקבל שלושה מנדטים (כפי שקרה) היא תכנס בכל מקרה למועצה על חשבון מספר 3 , אבל הדבר לא נעשה. דרורה כהן אמרה שהיא מוותרת על כניסתה למועצה כדי לאפשר לברוידא לנהל את העיר

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תל אביב תארח את האירוויזיון ב-2019
תל אביב תארח את האירוויזיון
מסע כומתה מקדים
נבחרת תורה ומדע בגמר אליפות הנוער לסטארטאפים
נבחרת "תורה ומדע" בגמר תחרות הסטארטאפ של משרד החינוך
גילויי האנטישמיות הם עלבון לעם היהודי ולכלל האנושות
״גילויי האנטישמיות הם עלבון לעם היהודי ולכלל האנושות״
תיקו שכולו הפסד
חברי הקבוצה הזוכה  מיד גיורא
הישג לחטיבת הביניים יד גיורא בהרצליה
עוד יואל בורשטיין
עיריית רעננה תחזיר היטלי השבחה
הולכים לסיבוב שני