רעננה

מהומה בישיבה: ברוידא ניהל בפעם הראשונה את ישיבת מועצת העיר

חיים ברוידא זכה לתשואות בעת נאומו המרגש. בהמשך נוצרה מהומה בעקבות ויכוח בין האופוזיציה לראש העיר בנושא איוש חברי הוועדה שאמורה לבחור מנכ"ל חדש לעירייה

זאב גולדשמיט 06/12/2018
ברוידא וגינזבורג (צילום: מיכל סלע)

ראש העיר החדש של רעננה, חיים ברוידא, ניהל הערב (חמישי) את ישיבת מועצת העיר הראשונה, בנוכחות 19 חברי מועצת העיר הנבחרים, ובנוכחות חברי מועצת העיר הקודמת וכן קהל רב שהגיע למרות מזג האויר הסוער.

בין האורחים היו רב העיר רעננה, יצחק פרץ וראש העיר בעבר נחום חופרי . האירוע נפתח בהדלקת נר חמישי של חנוכה, אותו הדליק זקן חברי המועצה צבי נדב. סמנכ"לית העירייה, פרי נתיב, על חשיבות ישיבות המועצה בהשתתפות הציבור ועל שהישיבה מתקיימת בבית יד לבנים.

ראשון הנואמים היה ראש העיר היוצא, איתן גינזבורג, שדיבר על היותה של רעננה עיר מצליחה "אמשיך לשרת את הציבור, ואהיה כאן עם שותפי כדי לוודא שרעננה תמשיך להיות העיר הטובה בישראל" אמר גינזבורג.

בהמשך נשא דברים ראש העיר הנכנס, חיים ברוידא, שזכה לתשואות מהקהל. ברוידא פירט את תכניותיו לקדנציה הקרובה, ובין השאר אמר: "נמסר לי שגרעון העירייה הוא 170 מיליון שקל. אני לאר נבהל, אבל זה יחייב קיצוץ רוחבי בהוצאות. אעשה הכל כדי לשמור ביושרה על הקופה הציבורית".

כבר בישיבת מועצת העיר הראשונה ברוידא ושותפיו גילו שלא יהיה להם קל בקדנציה הנוכחית. הצעה לסדר של מינוי וועדה לבחירת מנכ"ל לעיריית רעננה עוררה מהומה גדולה. זה החל בכך, שאילן כהן מהליכוד הוכנס לוועדה בלי ידיעתו ובלי הסכמתו. אילן כהן סירב להיכלל בוועדה. 

או אז התברר שלנציגי האופוזיציה יש אלטרנטיבה אחרת לוועדה , שתיכלול את יקי ודמני , מיכאל רייזמן וחיים ברוידא שיעמוד בראש הוועדה. וועדה זו אושרה לבסוף לאחר דין ודברים חריף, עם שני נציגים לאופוזיציה לצד ברוידא, בעוד בהצעה הראשונה היה נציג אחד לאופוזיציה.

מי שריגשה את הקהל היתה חברת המועצה היוצאת, דרורה כהן , שתקפה את חבריה לרשימה הדתית המאוחדת על שלא עמדו בהסכם איתה מלפני הבחירות. כהן היתה מספר 4 ברשימה המשותפת, והובטח לה שגם אם הרשימה תקבל שלושה מנדטים (כפי שקרה) היא תכנס בכל מקרה למועצה על חשבון מספר 3 , אבל הדבר לא נעשה. דרורה כהן אמרה שהיא מוותרת על כניסתה למועצה כדי לאפשר לברוידא לנהל את העיר

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
דורה כפר סבא סיימה במקום הראשון
דורה כפר סבא סיימה במקום הראשון
טלפונים בטוחים בבית ספר מגד
"טלפונים בטוחים" בבית ספר מגד
רשת המטרו מגיעה לשרון
אורן מזרחיל , הודיע על התפטרותו
התפטרות נוספת של בכיר בעיריית רעננה
חשש ללכודים בשריפה בבניין ביפו
חשש ללכודים בשריפה בבניין ביפו
"עוד שנה חברת קדישא תטפל בך"
לראשונה: יישוב כפרי - קהילתי - תומך מוסד ייחודי לחוסים יוקם בנגב
כביש עוקף צפוני , גורם לחשש בקרב תושבי שכונת נאות עוזי
דאגה בקרב תושבי שכונת "נאות עוזי" ברעננה