רעננה

"אני בוחרת לוותר מפאת האחריות הציבורית"

חברת מועצת העיר היוצאת דרורה כהן נשאה דברים בישיבת המועצה החדשה בהם התייחסה להסכם שהופר עמה לדבריה, פיו אם הרשימה הדתית מטעם "הבית היהודי" תכניס פחות מארבעה מנדטים יוותר מספר 3 ברשימה לורן עייאש על מושבו במועצה בשבילה

זאב גולדשמיט 10/12/2018
דרורה כהן. ריגשה את הנוכחים (צילום: קאמרה)

חברת מועצת העיר היוצאת, דרורה כהן, ריגשה רבים בנאום שנשאה ביום חמישי בישיבת המועצה החדשה, בו הביעה את אכזבתה מכך שנציג הרשימה המשותפת לא עמד בהסכם פנימי, והיא נשארה מחוץ למועצת העיר.

כהן הייתה מספר 4 ברשימה הדתית המאוחדת מטעם "הבית היהודי", ולפי ההסכם, אם הרשימה הדתית תקבל פחות מארבעה מנדטים (מה שאכן קרה), מספר 3 ברשימה, לורן עייאש שהוא נציג הקהילה הצרפתית בעיר, אמור היה להתפטר כדי לאפשר לה להיכנס למועצה.

"אני מאמינה בערך של הגינות יושרה, מאמינה בערך של המילה הכתובה", אמרה כהן בנאום שנשאה במועצת העיר. "שקר עושה לי רע. כשאני רואה המלך עירום, אני צועקת בקול. אומרים לי 'ככה זה בפוליטיקה, אל תצפי מאף אחד, גם אם הם עם כיפות'. ואני אומרת: יש כאן מי שמשקר בגדול, ודווקא כנבחרי ציבור עלינו לשמש דוגמה. אני בוחרת לוותר מפאת האחריות הציבורית, כדי לעזור לראש העיר להקים קואליציה".

בשיחה עם "לוקאל" הוסיפה כהן: "אני לא פוליטיקאית טיפוסית, אני תמימה ומאמינה ביושר. האיחוד של הרשימות היה יומיים אחרי יום כיפור כשהיינו באווירה של טוהר ובהכנה לחג סוכות. אף אחד לא האמין אז שמישהו לא יעמוד בהסכם. הנאום שלי במועצת העיר היה מסר חינוכי, אל תלכו בדרך השקר. לא ישנתי לילות בגלל מה שקרה. מה בסך הכל ביקשתי? להמשיך בעשייה שלי בהתנדבות?". 

לורן עייאש מסר בתגובה: "'הרשימה הדתית המשותפת' כוללת שלוש רשימות, ואנחנו הצרפתים (רעננה פלוס) הבאנו מנדט שלם מתוך שלושה מנדטים שקיבלה הרשימה המשותפת, והצרפתים רוצים ייצוג במועצת העיר. אני גם קראתי לבוחרים שלנו להצביע לברוידא. מי שפספס בגדול בבחירות אלה הם 'הבית היהודי' ו'מאמינים ברעננה'. חוץ מזה, ההסכם בין הסיעות כולל הרבה סעיפים שלא יכולים לעמוד בהם, אז אי אפשר לבוא היום ולומר בואו נכבד רק סעיף מסוים אחד. ההסכם כולו כבר לא רלוונטי כשלא ניתן לכבד אותו בשלמותו, למשל הרוטציה לגבי סגן ראש עירייה בשכר. היציאה של דרורה כהן בנאום במועצה לא הייתה במקום, כי אף אחד לא משקר. ובכל זאת אנחנו בודקים כיצד דרורה כהן תוכל להמשיך בעשייה שלה עם המתנדבים".

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רופא מת"א נעצר בחשד לאונס
הפסד כפול
יוצאת לדרך
יוצאת לדרך
האדריכלית טלי שרמן
אדריכלית עיר חדשה ברעננה
"בזמן שאחרים עשו פוליטיקה – אני הקדשתי את כולי לעשייה"
בן 13 נהרג מפגיעת רכב
בן 13 נהרג מפגיעת רכב
הגרוש שחסר ללירה
מתמטיקה, הבעה, טאי צ'י ודמיון מודרך