רעננה

נחנך מחלף חדש בשפיים

המחלף נחנך בטקס חגיגי במעמד שר התחבורה ישראל כץ, ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, ראש עיריית הרצליה משה פדלון וראש עיריית כפר סבא רפי סער. המחלף ייפתח מחר (שישי) ויאפשר לנוסעים דרומה על כביש החוף להתחבר ישירות לכביש 531 לכיוון מזרח או לאיילון דרום.

זאב גולדשמיט 13/12/2018
חנוכת מחלף שפיים (צילום: יוסי זינגר)

בטקס חגיגי שהתקיים היום (חמישי) במעמד שר התחבורה ישראל כץ, ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, ראש עיריית הרצליה משה פדלון וראש עיריית כפר סבא רפי סער, נחנך מחלף חדש בשפיים, שייפתח מחר בבוקר (יום שישי), ויאפשר לנוסעים דרומה על כביש החוף להתחבר ישירות לכביש 531 לכיוון מזרח או לאיילון דרום.

מדובר במגה פרויקט שבו השקיע משרד התחבורה באמצעות נתיבי ישראל כארבעה וחצי מליארד שקל. מדובר בחיבור כביש 2 (החוף) לכיוון דרום אל כביש 20 (נתיבי איילון) לדרום, ובנוסף ניתן יהיה להמשיך בנסיעה רציפה אל כביש 531 לכיוון מזרח (לרעננה, הרצליה, כפר סבא ועד חוצה ישראל - כביש 6). במשרד התחבורה סבורים שפתיחת מחלף זה יקל על העומסים של הבאים מכיוון פולג אל כיוון גלילות. כעת, הנהגים יוכלו להתחבר אל איילון כבר במחלף שפיים (במקום החיבור הישיר במחלף כלילות, או צפונית לו במחלף הסירה, דבר הדורש מעבר של שלושה רמזורים).

ברוידא: "פתיחת המחלף מהווה בשורה לתושבי רעננה. הכביש החדש צפוי לצמצם את זמני הנסיעה ואת עומסי התנועה. בכוונתי לפעול מול משרד התחבורה על מנת לפתח תשתיות תחבורה שיתאימו לצרכי התושבים ולאופייה הייחודי של העיר במטרה להקל על שגרת יומם של תושבי רעננה ולשפר אותה".
 
שר התחבורה וראש עיריית רעננה

שר התחבורה וראש עיריית רעננה

 
שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ציין כי הקטעים החדשים יאפשרו חיבור ישיר של כביש החוף (כביש 2) לנתיבי איילון-דרום, ולכביש 531 מזרח המתחבר עם כביש 6, דרך רעננה, הרצליה, כפר סבא והוד השרון. לדבריו, הקטעים החדשים יאפשרו לנהגים נסיעה מהירה וחלקה ללא רמזורים מחיפה ועד לרעננה ומכביש החוף אל נתיבי איילון ולכביש 6.

 השר כץ ציין כי פרויקט 531 הוא המיזם התשתיתי הגדול ביותר שבוצע במרכז הארץ. "פרויקט 531 הוא הרבה יותר מכביש. מדובר במערכת תחבורה משולבת הכוללת מערכת כבישים, מסילת רכבת חשמלית ושלוש תחנות רכבת חדשות. הפרויקט החדש יקצר משמעותית את זמני הנסיעה מהשרון לחיפה ויצמצם את עומסי התנועה ואת החיכוך בין הולכי הרגל לכלי הרכב".

 לדברי שר התחבורה, מאות אלפי נהגים, הנוסעים מדי יום בין חיפה לרעננה ולנתניה, שנאלצו בעבר לחצות אזורים עירוניים וצפופים, יוכלו כעת לנסוע בכביש מהיר ובטוח וללא רמזורים. "הכביש יחסוך למשק מאות מיליוני שקלים, יתאים את תשתיות תחבורה לבנייתן של מאות יחידות דיור באזור ויפתח מגוון ערוצי נגישות לכל משתמשי הדרך", הוסיף השר כץ.

לדברי השר כץ, קטעי הכביש החדשים יקלו משמעותית על עומסי התנועה באזור ויאפשרו מעבר חלק ומהיר מכיוון נתניה-פולג למחלף גלילות, עם חיבור לנתיבי איילון (כביש 20) כבר במחלף שפיים. הקטע החדש יחסוך לנהגים שלושה רמזורים ויקל על עומסי התנועה בכביש החוף (כביש  2) באזור הרצליה פיתוח, מחלף הסירה וגלילות.

"חנכנו היום את השלמת כביש 531, כביש חוצה השרון, כביש מדהים, המחבר את כל ערי השרון לתל אביב. חיבור זה יקל מאוד על תנועת כלי הרכב באזור, ישפר את איכות החיים והבטיחות. הכביש הוא חלק ממערכת שאנו בונים כאן הכוללת כבישים, תחבורה ציבורית, רכבות, רכבות קלות, שמיים פתוחים, נמלים ואוטובוסים. אנו הופכים את מדינת ישראל למדינה מודרנית, בטוחה ומתקדמת יותר", אמר השר כץ.

 במהלך טקס חנוכת הכביש, התייחס השר כץ גם לאירועי הלילה האחרונים ואמר "זה היה לילה מוצלח לכוחות הבטחון, שחיסלו את רוצחם השפל של קים יחזקאלי וזיו חג׳בי ז״ל, שנרצחו בפיגוע בברקן, וכן את רוצחו השפל של התינוק עמיעד-ישראל, בנם של שירה ועמיחי איש-רן בעופרה, ובוקר של מעט נחמה לבני משפחות הנרצחים. אני מברך את כוחות הבטחון על פעילות מתמשכת מקצועית ונועזת שהגיע לסיומה בלילה. נמשיך לפעול בנחישות כדי למנוע טרור ולמצות את הדין עם המפגעים, שולחיהם והמסייעים להם", הוסיף השר כץ.

 בטקס השתתפו גם יו"ר נתיבי ישראל, עודד שמיר, מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ. פרץ ציין "אנו חוגגים בשורה של ממש למשתמשי הדרך- המוני בית ישראל, הן הנוסעים למרכזה והן החוצים את השרון- כולם יהנו מדרכים נגישות יותר ובטוחות יותר. אני גאה להוביל את החברה, המוציאה לפועל את חזון התחבורה של השר בחיבור כלל קצוות הארץ למרכזה, על 8,500 קילומטר הכביש שהקימה ומפעילה חברת נתיבי ישראל".עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מפגע בטיחותי בהרצליה ב. אין מדרכה
מפגע בטיחותי בהרצליה ב'
הרוג בתאונה בצפון
ילד נפגע מאוטובוס בבני ברק
ילד נפגע מאוטובוס בבני ברק
כבר לא לבד
גרמן לפדלון: פעל להסיר את האנטנות הסלולאריות ברחוב הרב קוק
אהרון דינוביץ, יור ארגון קבלני פתח תקווה
צניחה חדה בהתחלות הבנייה בפ"ת
פצוע בהתהפכות רכב בכפ"ס
המרכז הקהילתי בשכונת בת-גלים נפתח מחדש