רעננה

נסיעת פרידה

ביום שישי ייפתח לתנועה הכביש שמחבר בין כביש 2 ל-531 ולכביש 20. קבוצת רוכבים על אופניים יצאה לרכיבת פרידה מהכביש, שהפך עבורם בתקופת העבודות למסלול רכיבה בטוח ממכוניות

זאב גולדשמיט 13/12/2018
גלבוע וחבריו. נפרדים מהכביש (צילום: פרטי)

חיבור כביש 2 ל-531 ולכביש 20, שייפתח לתנועת כלי רכב ביום שישי הקרוב, הביא את חברי קבוצת הרוכבים "מאסטרס" ממועדון הרכיבה VELOCITY לרכיבת פרידה מהכביש, שהפך עבורם בתקופת העבודות למסלול רכיבה בטוח ממכוניות.

מדובר ברכיבה מסורתית של פרידה מכבישים חדשים שנחנכים. עד אז הם מנצלים את תקופת העבודות לרכיבה בטוחה כשהכביש פנוי. את הרכיבה האחרונה ביום רביעי הוביל אופיר גלבוע, מנהל ומדריך במועדון, שסיפר: "אנחנו קבוצת רוכבים ממועדון לרכיבת שטח, שהוקם לפני ארבע שנים. עיקר האימונים שלנו יוצאים מרעננה. חברים במועדון ילדים מגיל 5 עד קבוצות בוגרים. ביום רביעי רכבנו הקבוצה החזקה בשם ה"מאסטרס" שהגיל הממוצע בה הוא 45 מרעננה לכיוון רשפון על דרך חקלאית. ממפגש הרכבת המשכנו במסלול הרכיבה צפונה על כביש 20 בחלק שיפתח בסוף השבוע, וניצלנו את העובדה שהכביש היה עדיין פנוי מכלי רכב. מרישפון עלינו על כביש 20 החדש ורכבנו צפונה עד לנקודת החיבור של שפיים עם כביש 2, שיפתח בסוף השבוע".

גלבוע וחבריו לרכיבה היו שמחים לו היה מתאפשר להם לרכב בכבישים מהירים לאורך כל השנה. "אנחנו נוהגים לבצע רכיבות פרידה מכבישים שבהקמה, כי לצערנו בכבישים חדשים שהמדינה סוללת לא נותנים מענה לרוכבי האופניים שהיו שמחים להגיע לעבודה שלא ברכב פרטי, כפי שנהוג באירופה, עם מסלול מקביל לכביש המהיר שמופרד בגדר ביטחון. מחר כבר לא נוכל לעלות על הכביש, ונצטרך להמשיך לרכב בשדות והמשיך להיאבק על זכויות רוכבי האופניים".

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נדקר בחיפה
מתי נדרש איטום בסנפלינג?
מתי נדרש איטום בסנפלינג?
רהע הרצליה לרמי: בלי תשתיות – לא בונים
רה"ע הרצליה: בלי תשתיות לא בונים
צעיר נורה בבאר שבע
הכנות אחרונות
הכנות אחרונות
זהירות! סכנה! בריכות שחיה
כמאה מפגינים נגד הנת"צ בכפר סבא
דר סוניה לביא (משמאל) והאחות אסיל חרזאללה. טיפול מהיר ויעיל
תושבת רמת השרון חוותה התקף אלרגיה חמור במהלך ריצה