רעננה

"לא נמתין עד שיקרה אסון"

הורים לילדים שלומדים בגן גיטרה בשכונת נווה זמר מוחים על בניית סניף קופת חולים מעל גן הילדים בעת שהם שוהים בו. "לא יתכן שהילדים שלנו יהיו חשופים לסכנות ורעש במשך כל היום"

זאב גולדשמיט 20/12/2018
מתחם הגן, סמוך למרפאה. חשש לביטחונם של הילדים (צילום: אלן שיבר)

בניית סניף של קופת חולים כללית במתחם הגנים ברחוב משה וילנסקי 64 ברעננה מעוררת דאגה בקרב הורים לילדי הגן שנמצאים בקומה הראשונה. הורי הילדים שלומדים במתחם קבלו הודעה בה כתוב כי העבודה של שיפוץ ובניית המרפאה תימשך 5 חודשים וינקטו צעדים כדי למנוע רעשים, כגון סגירת חלונות זאת גם על מנת למנוע נפילת ציוד למתחם הגנים.

אולם לטענת ההורים הדבר לא מתבצע. גלעד יעקובוביץ, אביו של יהונתן, שלומד בגן מספר כי הוא ואשתו קיבלו את ההודעה מהעירייה ונדהמו כשהגיעו למתחם. "שמענו  את הרעשים של הבנייה שהנם חריגים בכל קנה מידה. אנחנו לא נשב בשקט עד שהמצב ייפתר. מבטיחים לנו הבטחות, אבל בפועל הן לא מתקיימות. אם המצב ימשך נדרוש שיעבירו את ילדינו מהמתחם או שיחלו את עבודות הבנייה בזמן שהילדים לא נמצאים במתחם. אם הדרישות שלנו לא ייענו לא נשלח את ילדנו לגן".

אם נוספת לילד בגן: "הילד שלי מספר על כך שבמשך כל היום הוא וחבריו סובלים מרעש. הוא אומר לי 'אמא אני לא שומע מה הגננת מספרת ואומרת לי'. ראיתי שהחלונות במתחם השיפוץ פתוחים. הובטח לנו שהרעש החריג יתחיל בשעה 16:30 לאחר צאת הילדים מהגן, כך נכתב במכתב. בפועל הרעש מתחיל מהשעה 14:00. מדובר ברעש של קדיחות שבירות, מברגות ועוד. מדובר בגן טרום טרום חובה כשהילדים רק בני שלוש וחצי. לא הם ולא הגננות מסוגלים לתפקד כך.  מעבר לרעש, מדובר בסכנה שמרחפת על כל ילדי הגן. אנחנו פוחדים שיפלו לתוך חצר הגן פיגומים, כלי עבודה או אבנים".

ניסיתם לפנות לעירייה?

"ועד ההורים פנה לעירייה וראש העיר החדש הגיע לכאן לסיור. הובטח לנו שהרעשים יפסקו, אבל בפועל הרעש נמשך".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "בעקבות פניות ההורים הגיע ראש העיר חיים ברוידא למתחם הגנים. על פי הנחייתו יעשה הכל כדי למנוע רעשים חריגים. עיריית רעננה מעמידה את ביטחונם ובטיחותם של ילדי הגנים בראש סדר העדיפויות. העבודות הנעשות במתחם מתואמות עם כלל גורמי העירייה ומאושרות על ידי יועץ בטיחות. על מנת להבטיח כי שגרת יומם של הילדים לא תפגע, סוכם אל מול הקבלן המבצע כי עבודות הכרוכות ברעש חריג יתבצעו בשעות בהן הילדים לא נמצאים במתחם. אנו נוסיף ונעקוב אחר המצב בשטח במהלך העבודות ונוודא כי תנאים אלו אכן מתקיימים עבור הילדים".

 


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כנס רכזי נגישות ארצי בהרצליה
עורכת הדין ענת בירן
דיירי שבעת הכוכבים דיור מוגן נושמים לרווחה
השקת קמפיין מותג חדש לגברים
הרב דר מיכאל לייטמן
כמה עותקים מהלב להדפיס לך?
ניתוחים יחודיים לשחזור אוזניים בילדים
למען חיוך של ילד - מאוזן לאוזן
התנגדות לתוספת 2 קומות לתוכנית פינוי-בינוי ברנדיס
התנגדות לתוספת 2 קומות לתוכנית פינוי-בינוי ברנדיס
צופית בוהקת
חי צומח הכי "רעננים" שיש
נתיב פרי , פורשת לאחר 30 שנה
נתיב פרי פרשה מתפקידה