רעננה

"נוחתות עלינו מכה אחרי מכה"

כשלוש שנים וחצי אחרי שתושבת רעננה, חלתה בסרטן השד, חלתה בתה בת ה-26 בסרטן שחלתי מתקדם, מה שהביא את המשפחה להידרדרות נפשית וכלכלית ולצורך לפנות לציבור לעזרה

קרן שלהבת 20/12/2018
דנה עם בתה החולה. פונות לעזרת הציבור (צילום: אלן שיבר)

"קשה לי לראות את בתי במצבה, לדעת שהיא לא תוכל ללדת והיא רק בת 26", כך מספרת בעצב דנה (שם בדוי), בת 50, תושבת רעננה על מצבה של בתה שחלתה בסרטן שחלתי מתקדם. לפני שלוש שנים וחצי חלתה דנה בסרטן השד, עברה טיפולים קשים ויצאה מכלל סכנה. זמן קצר לאחר מכן, חלתה בתה אור (שם בדוי) בת 26 גם היא. מצבה של המשפחה הדרדר מבחינה נפשית וכלכלית וכעת הם פונים לעזרת הציבור.

דנה: "לקח לי זמן להתאושש ממה שקרה לי ועכשיו זה קורה לבת שלי. הפכתי לשבר כלי ואני לא מבינה איך נוחתות עלינו מכה אחרי מכה. לפני שחליתי אבי מת מסרטן, לאחריו אני ועכשיו בתי. המשפחה שלנו עברה טלטלה קשה וכרגע אנחנו זקוקים לעזרת הציבור מבחינה כלכלית. קשה לנו לעמוד ברכישת כל התרופות והאביזרים לבתנו. אני לא עובדת ובעלי עצמאי ולא מרוויח הרבה".

מצבה הכלכלי של דנה החל להידרדר לפני שלוש שנים וחצי. היא חלתה בסרטן השד נותחה ועברה טיפולי כימותרפיה. "כל המצב הזה מחזיר אותי אחורה. רק התאוששתי מהמחלה שלי ועכשיו בתי חלתה. תמיד היה לי כוח להתמודד עם הקשיים, אבל עכשיו שאני רואה את בתי שהייתה פייטרית שוכבת במיטה כשבר כלי קשה לי מאוד".

דנה מנסה בכל כוחה לאגד את המשפחה ולא להישבר. לדבריה, אור החלה להרגיש ברע אך הרופאים לא אבחנו ממה היא סובלת וכשגילו זה היה מאוחר מדיי. "בתי נותחה בבטנה בניתוח שכיח. היא סבלה מכאבים אבל לא ידעו ממה. כשהיא נותחה, הרופאים היו בשוק. הם גילו שהסרטן שהתחיל בשחלות שלח גרורות לעוד איברים. כששמעתי את זה השתוללתי, לא ידעתי איך לקבל את הבשורה הזו. בתי, עברה שני תארים, היא הייתה חרוצה מאוד, שאפתנית וגם מאוד יפה. כשאני רואה אותה כיום שוכבת במיטה ללא שיער וכוחות אני פשוט בוכה מצער".

לדנה ובעלה יש עוד שני ילדים בגילאי בית ספר שזקוקים גם הם ליד חמה ותשומת לב. דנה שמבלה את כל ימיה מול מיטתה של בתה נעצבת כשהיא חושבת עליהם. "נוצר מצב שאני נמצאת כל היום סביב צרכיה של אור. הילדים שלי מאוד חוששים לאור וגם בעלי. עברנו לא מעט קשיים כמשפחה וזה קשה. בעלי עצמאי ולא תמיד יש לו עבודה. עד לא מזמן עבדתי כמזכירה רפואית אבל כעת אני לא רואה איך אני חוזרת לעבודה לפחות בחצי השנה הקרובה".

מה מצבה של אור כיום?

"כרגע היא שוכבת במיטה בביתנו כשכל גופה כואב. היא עוברת טיפולי כימותרפיה ובקרוב תעבור ניתוח. למרות המצב הקשה, אנחנו מאמינים ועושים הכל כדי שאור תצא מהמצב הזה ותמשיך לחיות. היא כל הזמן אומרת לי 'אמא אני רוצה לחיות למרות כל מה שקרה לי".

 "אני יושבת מולה, מעודדת אותה ובוכה מבפנים. לאחר הניתוח שהיא תעבור היא כבר לא תוכל ללדת. דיברנו על זה והסברתי לה שכל מה שאנחנו רוצים זה שתהייה בריאה. יש כיום הרבה אמצעים להפוך להורים".

במה ניתן לסייע לכם?

"אנחנו זקוקים בעיקר לתרומות כספיות. אנחנו צריכים לרכוש עבורה מיטה אורטופדית כי המיטה שעליה היא שוכבת לא נוחה לה והיא נמצאת בה כל היום. מעבר לכך המצב שלנו כמשפחה לא מזהיר בלשון המעטה". 

 

למעוניינים לתרום ניתן ליצור קשר עם דנה: 050-8658869

 

 

 

 


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חגיגה של פלורליזם סובלנות וגאווה
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
למען תושבי הדרום
אושר תקציב עיריית הרצליה
תנו לקראו בשקט
תנו לקרוא בשקט
 ערב סיום התוכנית
שיתוף פעולה בין תיכון רמון וילדי "גוונים"
מאות משפחות יקבלו סלי מזון לחג
מאות משפחות יקבלו סלי מזון לחג
הרוג ופצוע מירי ביפו
אליפות המיני-גולף יוצאת לדרך בעפולה
אליפות המיני-גולף יוצאת לדרך בעפולה