רעננה

גאווה בית ספרית

השבוע התקיים טכס הסיום של קורס הטיס היוקרתי בצה"ל. שניים מתוך המסיימים הם בוגרי בית הספר אמי"ת מדעי-טכנולוגי כפר בתיה ברעננה

מירי בלומנפלד 24/12/2018
צילום: דובר צה"ל


שני תלמידים בוגרי בית ספר אמית מדעי-טכנולוגי כפר בתיה ברעננה סיימו את קורס הטיס היוקרתי וקיבלו השבוע את כנפי הטיסה בטקס חגיגי.


ד' טייס מסוקים וא', נווט קרב עמדו ביום רביעי השבוע  בין מסיימי קורס הטיס. לטכס הוזמנו המחנכים שלהם, שהיו גם המחנכים של הדר גולדין ז"ל, גם הוא בוגר בית הספר.


רק בשבוע שעבר ביקרו המחנכים בטקס סיום קורס מפעילי מטוס ללא טייס (מכטב"מ) שם חיכו להם שני בוגרים אחרים של המקום, ע' וב'.


ארבעת הקצינים הם רק חלק מהסטטיסטיקה יוצאת הדופן של בית הספר  - לפחות אחד מארבעה תלמידים בבית הספר אמי"ת כפר בתיה הוא קצין בצה"ל.  לפי הנתונים שפרסם בשבועות האחרונים אכ"א 25.8% מבוגרי המקום הם קצינים, הנתון הגבוה ביותר מבין כלל בתי הספר המובילים בארץ בגיוס ובמיצוי ללחימה ולקצונה.

ד' וא', שניהם בוגרי מגמת פיזיקה בבית הספר. א' היה תלמיד מצטיין, בילדותו היה א' בשליחות עם הוריו ברחבי העולם. כשסיים את לימודי התיכון התנדב לשנת שירות במוסד החינוכי 'יפתח' לנערים נושרים. אחרי תקופת לימודים בישיבת מעלה גלבוע התגייס לקורס הטיס.

את ד' זוכרים המחנכים כתלמיד חברותי שהוריו עלו לארץ מארצות הברית ממש לפני לידתו. לפני שהתגייס, הוא התנדב בארגון השומר החדש. יחד עם ד' התחילו את הקורס עוד ארבעה מחבריו לכיתה, אחד מהם סיים לפני שנה קורס טיס, וד' נשר, אבל הוא לא ויתר. אחרי ששירת במשך יותר משנה כקצין ביחידה מסווגת בחיל האוויר, נלחם לחזור אל הקורס, והשבוע הוא זכה בכנפיים וישוב לטוס.

הרב שגיא רוזנבאום: "אנחנו מחנכים את תלמידינו לא לוותר על החלומות שלהם, להשקיע במדינה ולתת לחברה הישראלית ללא תנאים וללא גבול".

הרב יוני ברלין מנהל קרית החינוך אמי"ת כפר בתיה אומר שחלק מסוד ההצלחה הוא החזון החינוכי: "התלמידים מתחנכים לתרומה ולנתינה לאחר ועל מיצוי הכשרונות והיכולות שלהם".


בוגרי אמי"ת מדעי א' ו-ד'. מסיימים השבוע קורס טיס
עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפיקוסים הוותיקים בשד י-ם ביפו לא ייעקרו
הפיקוסים הוותיקים לא ייעקרו
אירוע מצה בכיכר התקיים זו השנה הרביעית ברציפות ברעננה
"מצה בכיכר"
ברוידא , מנסה לעזור בתהליך הוצאת רישיון עסק
כיצד להקל על תהליך הוצאת רישיון לעסקים?
אליפות אירופה בקראטה מגיעה לראשון לציון
אליפות אירופה בקראטה מגיעה לראשון לציון
אימון פלילי
אימון פלילי
גרובר והנבחרת הישראלית
"כל אחד מהם הוא סמל לרוח הספורט"
ערב מיזם מפרשים סגנית ראש העיר עפרה בל
מיזם מפרשים במרינה הרצליה
פיגוע ירי בסמוך לאריאל
הרוג בפיגוע ירי ליד אריאל